Váratlan ​utazás 4. (Váratlan utazás 4.) 69 csillagozás

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 4. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 4.

Sara nagynénje, Abigail néni élete egyik percről a másikra gyökeresen megváltozik: betoppan régi szerelme, és se szó, se beszéd, megkéri a kezét. A már nem egészen ifjú jegyespár azonban nehezen csiszolódik össze, s már-már szakítanak, amikor Sara közbelép…

Könyvmolyképző, Szeged, 2008
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638169389 · Fordította: H. Prikler Renáta

Sara Stanley · Hetty King · Rachel Lynde

zia P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 4.

Ez a rész tetszett eddig a legjobban a sorozatból. Szerettem Abigail és Malcolm kettősét.

Zizu>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 4.

Ennek a résznek a kompromisszum volt a kulcsa. Az első történet megmutatta, hogy mennyire fontos kompromisszumot kötnünk egy számunkra fontos ember kedvéért, a második sztori pedig idillikus volt a kisbabával a középpontban. Jó volt „látni”, hogy gyakorlatilag a tetlegességig fajuló mértékig összevesztek azon, hogy egy elárvult csecsemő kihez kerüljön. Végül persze kiderül, hogy a fél falu szívesen babusgatja a babát.
Viszont azt sajnáltam, hogy az előző kötetektől eltérően, ebben a könyvben nem találtam meglepifotót a sorozatból.

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 4.

Szerelem és kompromisszum. Mindkét történet egyaránt Abigail néniről szól. Nekem Malcolm nem volt szimpatikus. A felvágós, újgazdag, de egyébként végtelen buta nagybácsi jut eszembe a filmekből/mesékből.
Sara és Felicity hozzák a formájukat. Hetty és Rachel pedig végtelen szórakoztató hölgyek együtt. Amikor elkezdenek magázódni felvontam a szemöldököm, de betudtam a fordító hibájának. Volt belőle bőven, elfér. Zöld KUNYHÓ?! Komolyan?! Adták volna olyannak a kötetet, aki egy kicsit jobban képben van a történettel.

Filippino P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 4.

Annyira tiszta és idilli! Én is szeretném a mezőn a fűben hanyatt dobni magam, hogy a búzaszál a hajamba ragadjon, és önfeledten nevetni tudjak olyan dolgokon, amik valóban fontosak az életben. Sokat gondolkodom azon, hogy a mai embernek mi számít igazán, mi az, ami ünnep. Ami neki ünnep. Elbagatellizáljuk az eseményeket. Gyerek született, eljegyzés…? „Úgyis szétmennek majd!” Vagy: ”Milyen szülő az ilyen!" Ne legyünk rosszmájúak! Inkább olyanok, mint a gyerekek, akik tényleg tudnak örülni. Még akkor is, ha nem olyan világ van, amikor a legnagyobb kihágása egy hölgynek, ha kilóg egy-két hajtincse, vagy ferdén van rajta a kalap.

AnitaZoé P>!

– Már megint meghalt valaki tuberkulózisban. Ez rettenetes!
Mrs. Potts felnézett a kötéséből. – Akármi is, módfelett borzalmas hely lehet, ha ennyien meghalnak arrafelé!

117. oldal, Malcolm és a talált gyerek (Könyvmolyképző, 2008.)

Kapcsolódó szócikkek: TBC (Tuberkulózis, tüdőgümőkór)
Ninácska P>!

A kisbabák megérzik az ilyesmit. Azt, hogy szeretettel veszik körül őket, vagy sem.

Ninácska P>!

Sara, akit képzelete gyakran távoli világokba repített, tudatában volt annak, hogy az ember gondolatainak néha el kell menekülnie egy időre a valóságtól.

Kapcsolódó szócikkek: Sara Stanley
AnitaZoé P>!

– Ha nem tudnád, tanítónő vagyok, Rachel.
– Akik értenek a gyerekneveléshez, csinálják. Akik nem, tanítják!

130. oldal, Malcolm és a talált gyerek (Könyvmolyképző, 2008.)

Ninácska P>!

Hetty King és Rachel Lynde halálos ellenségek voltak. Nem beszéltek egymással attól a naptól fogva, hogy Rachel Lynde harminc évvel ezelőtt szabályosan elrabolta Hetty udvarlóját, Romney Penhallow-t. Sara nem értette, hogy egy iskoláskori csínytevésnek hogyan lehetnek ilyen messzire nyúló következményei, de Hetty nem az a típus volt, aki könnyen felejt. Tulajdonképpen volt valami, amiben nagyon hasonlítottak egymásra Rachel Lynde-del – és ez a makacsság volt.

Kapcsolódó szócikkek: Hetty King · Rachel Lynde · Sara Stanley

Váratlan utazás sorozat · Összehasonlítás