Váratlan ​utazás 2. (Váratlan utazás 2.) 70 csillagozás

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Folytatódnak Sara kalandjai! Sara Stanley édesapja kínos bírósági ügybe keveredik, és kénytelen kislányát vidéki rokonokhoz, egy isten háta mögötti kanadai szigetre küldeni. A faluban persze minden más, mint a nagyvárosban: maguknak való, régimódi emberek veszik körül a kislányt. Sara azonban megszeretteti magát, s nyomban ezután a tettek mezejére lép: folyamatosan és mindenkin segíteni akar, csakhogy jó szándéka a legtöbbször visszájára fordul. A kislány állandó felfordulást okoz. Szerencsére azonban – mint ezt a hasonló című, nagy sikerű tévésorozatból is tudjuk – a végén minden rendbe jön…

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639492691 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa
Könyvmolyképző, Szeged, 2005
168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639492698 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa

Sara Stanley · Hetty King · Rachel Lynde · Felicity King · Olivia King · Felix King

Erzsebeth P
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Aranyos, bájos ez a kötet is, szerettem olvasni, de a filmsorozat jobb.
Nincs elég élet a szereplőkben, a párbeszédekben…és kicsit mesterkélt a fogalmazás, a fordítás.
Hiba volt Montgomery nevével kiadni ezt a sorozatot. Akkor is, ha szeretem és olvasom tovább lelkesen.

Emília5
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Kedves kis történetek Saráról, aki vidékre kerül a nagyvárosból. Vicces és szórakoztató gyerekcsínyek, humor, szerethető vidéki hangulat és szereplők.

Bi_bi_bi
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Egyetlen könyv, aminek a film változata jobban megfogott. Talán, mert előbb láttam és kötöttem a szereplők arcát. De a könyvet is többször olvastam gyerekként, kedves történetek egy csodaszép, békés helyen.

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Remek olvasmány, kedves történet! Könnyen, gyorsan olvasható, jöhet a harmadik rész:)

Lahara ISP
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Nézve jobb. És még mindig nem L. M. Montgomery a szerző, hanem Fiona McHugh, Gail Hamilton és Amy Jo Cooper. Nem tudom, miért az ő nevét írták már az első kiadásra is rá. :I
És még egy dolgot nem értek, a borítón miért az Anne filmsorozat egyik jelenetének rajzolt mása található? (Anne és Diana)

Mágikalány
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Oly' kár, hogy én eddig itthon még nem találtam meg az igazi Montgomery által írott könyvet, hiszen ez csak egy kivonat a film forgatókönyvéből. Rosszabbra számítottam, de ahhoz képest nagyon is igényesen és szépen, alaposan megírt kis könyv – illetve könyvek, ha a többit is ide veszem –, mintha a film pörögne előttem. Remélem, egyszer elolvashatom majd az igazi könyvet is. :) Azért még mindig a kedvenc filmem – és könyvem.

Cholito
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Nem is tudom! Valahogy filmben jobb volt. De azt hiszem, ezt is újra kellene olvasnom ahhoz, hogy egy kicsivel bővebb értékelést írhassak.

Filippino P
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Hopp-hopp, úgy látszik én már az 1. részben elolvastam ezt a könyvet is. Gyanús is volt, hogy a vaskosabb Váratlan utazást tartom a kezemben, de nem gondoltam, hogy magában foglal még pár kötetet. Nem gond, jó volt ismét elolvasni a történeteket. Ezt a világot nem lehet megunni.

Szédültnapraforgó

– Idefigyelj Felicity King, az a férfi, aki csak azért venne el, mert szépen tudok varrni, fabatkát sem ér. Neked adom.
– Bizony Felicity, szívből sajnálom a jövendő férjedet – kuncogott Félix.
Felicity szúrós pillantást vetett rá.
– Hát még én mennyire sajnálom azt a szegény, szerencsétlen leányzót, aki neked fog igent mondani.
Félix az orrát ráncolta.
– Soha el nem vennék olyan lányt, akinek olyan éles nyelve van, mint neked. Annyit jár, hogy egyszer majd megfulladsz tőle.

141. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 6. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Felicity King · Felix King
Szédültnapraforgó

– Sosem tudjuk, milyen bonyodalmakba keveredünk, amikor kimondjuk az első hazugságot.

144. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 7. fejezet)

Szédültnapraforgó

– Sara, vannak dolgok, amiket a gondviselésre kell bízni.
Hetty felhorkantott.
– Sara, vannak esetek, amikor a gondviselésnek szüksége van egy kis emberi segítségre.

172. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 15. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Hetty King · Sara Stanley
Ninácska P

– Az ember sohasem túl öreg egy kis ártatlan hazugsághoz, Sara – mondta Mrs. Lynde – vagy ahhoz, hogy titkot tartson, úgy ám.

187. oldal (Könyvmolyképző kiadó, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Rachel Lynde
Szédültnapraforgó

– Sara, a szív ügyeit hagyni kell maguktól kibontakozni. Kívülállóknak soha nem szabad beleavatkozni – és jelentőségteljes pillantást vetett a nővérére.
Hetty elkapta Olivia pillantását, de szándékosan nem vett róla tudomást. A következő megjegyzése csakis Sarának szólt.
– Néha igenis szükséges beleavatkozni – mondta jelentőségteljesen. – Ilyen helyzetben nagyon sok ember elveszti a fejét. Nem tudnak értelmesen gondolkodni.

170-171. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 15. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Hetty King · Olivia King
Pezy

Amikor már azt hinné az ember, hogy ismeri a másikat… – megrázta a fejét, és felnézett a holdra. – Az embert élete végéig érhetik meglepetések.

Pezy

– Sara – kezdte lassan, és a beláthatatlan bölcsesség kifejezését igyekezett az arcára varázsolni –, a gondviselés nem arra való, hogy minden egyes apró kis nehézséget megoldjon helyettünk. A gondviselés azokon segít, akik segítenek magukon.

Szédültnapraforgó

Sara unokanővére, a tizenhárom éves Felicity valóságos kis házitündér volt. Maga volt a tökély, gondosan készült arra, hogy olyan ideális anya és feleség legyen, ahogy az a Családi Kalauzban meg van írva. Ezt a könyvet majdnem olyan tiszteletben tartotta, mint a Bibliát.

121. oldal (Duncan McTavish megjelenése)

Kapcsolódó szócikkek: Felicity King
Szédültnapraforgó

– Egyetlen dologban lehetünk biztosak ebben az életben, és az az, hogy ha valaki rosszat cselekszik, akkor valahol, valamikor, valahogy megbűnhődik érte – motyogta szinte magának, aztán felnézett Sarára, aki gyászos tekintettel bámult rá.

182. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 17. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Sara Stanley
Szédültnapraforgó

– Lányok, ne higgyetek el semmit, amit hallotok, és annak is csak a felét, amit láttok!

198. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 21. fejezet)

Váratlan utazás sorozat · Összehasonlítás