Váratlan ​utazás 2. (Váratlan utazás 2.) 98 csillagozás

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Folytatódnak Sara kalandjai! Sara Stanley édesapja kínos bírósági ügybe keveredik, és kénytelen kislányát vidéki rokonokhoz, egy isten háta mögötti kanadai szigetre küldeni. A faluban persze minden más, mint a nagyvárosban: maguknak való, régimódi emberek veszik körül a kislányt. Sara azonban megszeretteti magát, s nyomban ezután a tettek mezejére lép: folyamatosan és mindenkin segíteni akar, csakhogy jó szándéka a legtöbbször visszájára fordul. A kislány állandó felfordulást okoz. Szerencsére azonban – mint ezt a hasonló című, nagy sikerű tévésorozatból is tudjuk – a végén minden rendbe jön…

Eredeti megjelenés éve: 1989

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639492691 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa
Könyvmolyképző, Szeged, 2005
168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639492698 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa

Sara Stanley · Hetty King · Felicity King · Olivia King · Rachel Lynde · Felix King

Erzsebeth P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Aranyos, bájos ez a kötet is, szerettem olvasni, de a filmsorozat jobb.
Nincs elég élet a szereplőkben, a párbeszédekben…és kicsit mesterkélt a fogalmazás.
Hiba volt Montgomery nevével kiadni ezt a sorozatot. Akkor is, ha szeretem és olvasom tovább lelkesen.

MToncsi2009>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Nagyon jó könyv. Meg is lepett hogy Marilla Cuthbert is szerepel benne,mint az „Anna a zöld házból"-ban.Nekem nagyon tetszett,mindkét történet érdekes,meg vagyok vele elégedve :)

Zizu P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Nagyon szerettem ezt a kötetet is. Bájos, kedves kis törtènetek. Nekem sajnos a rövidebb kiadás van meg, de az abban olvasható mindkèt novellának az a tanulsága, hogy bizony nem mindig fenèkig tejfel egy olyan kisvárosban èlni, ahol mindenki tud mindent mindenkiről, ès igazából senkinek nincsen magánèlete.
Sajnos túl rövid a kiadásom, de hatalmasat emel az èrtèkèn, hogy a sorozat összes rèszènek előző kedves tulaja beleírta a nevèt, ès a règi tv újságokból kivágott sorozat-kèpeket rejtett el a könyvekben. Látszik, hogy szeretve voltak ezek a kötetek ès ez megmelengeti a szívemet. Én is mindig nagyon fogok rájuk vigyázni.

Emília5>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Kedves kis történetek Saráról, aki vidékre kerül a nagyvárosból. Vicces és szórakoztató gyerekcsínyek, humor, szerethető vidéki hangulat és szereplők.

zia P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Az első történet tetszett, de a második nem. Kár volt Marillát és Rachelt beleszőni ebbe a történetbe. Ők Anne-hez tartoznak.

Beka12>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Ez kötel sem tetszett annyira mint az első rész… Kicsit úgy éreztem ez már nem Sararól szólt. És nem is tetszett az a rész amikor Marilla volt az egyik főszereplő, pedig az Anne sorozat az egyik kedvencem. Úgy éreztem sérti az egész Anne sorozatot az ami történt ebben a könyvben…
Már nem is vagyok benne biztos, hogy el akarom olvasni a következő részt:(

AnitaZoé P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Bájos, szerethető regény. Könnyed kikapcsolódást ad.
Sara és barátai továbbra se hagyják, hogy a szigeten unalmas legyen az élet.
Először örültem Marilla és Rachel felbukkanásának, de később inkább egy nem túl erős fanfiction érzetét keltette bennem a karakterük. Meg Zöld ház? Komolyan? Lehet, hogy fordítói baki, de az én szememet bántotta.
Érdekes: Először Duncan azt mondja, hogy New Brunswickba valósi, utána meg már nem.
A szövegből erősen érződik, hogy nem korabeli írás, de ettől függetlenül várom, hogy folytassam a kalandok olvasását.

Ágnes_Bódi_Tamàs>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Nagy kedvencem a sorozat. Olvasásakor előttem vannak a szereplők, előttem nőttek fel. Remek 2 történet volt ez is.

Piratgirl26 P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Másodjára olvastam, de most is azta!
Nagyon régen láttam a sorozatot, és amikor megtudtam, hogy könyvben is van, nagyon megörültem neki.
Mindkét történet nagyon aranyos volt, tanulsággal a végén. Végig fenntartotta az érdeklődésemet, alig tudtam letenni. Várom már nagyon a következő részt.

Szédültnapraforgó>!

– Idefigyelj Felicity King, az a férfi, aki csak azért venne el, mert szépen tudok varrni, fabatkát sem ér. Neked adom.
– Bizony Felicity, szívből sajnálom a jövendő férjedet – kuncogott Félix.
Felicity szúrós pillantást vetett rá.
– Hát még én mennyire sajnálom azt a szegény, szerencsétlen leányzót, aki neked fog igent mondani.
Félix az orrát ráncolta.
– Soha el nem vennék olyan lányt, akinek olyan éles nyelve van, mint neked. Annyit jár, hogy egyszer majd megfulladsz tőle.

141. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 6. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Felicity King · Felix King
Szédültnapraforgó>!

– Sosem tudjuk, milyen bonyodalmakba keveredünk, amikor kimondjuk az első hazugságot.

144. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 7. fejezet)

Szédültnapraforgó>!

– Sara, vannak dolgok, amiket a gondviselésre kell bízni.
Hetty felhorkantott.
– Sara, vannak esetek, amikor a gondviselésnek szüksége van egy kis emberi segítségre.

172. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 15. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Hetty King · Sara Stanley
Pezy>!

Amikor már azt hinné az ember, hogy ismeri a másikat… – megrázta a fejét, és felnézett a holdra. – Az embert élete végéig érhetik meglepetések.

Ninácska P>!

– Az ember sohasem túl öreg egy kis ártatlan hazugsághoz, Sara – mondta Mrs. Lynde – vagy ahhoz, hogy titkot tartson, úgy ám.

187. oldal (Könyvmolyképző kiadó, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Rachel Lynde
Szédültnapraforgó>!

– Sara, a szív ügyeit hagyni kell maguktól kibontakozni. Kívülállóknak soha nem szabad beleavatkozni – és jelentőségteljes pillantást vetett a nővérére.
Hetty elkapta Olivia pillantását, de szándékosan nem vett róla tudomást. A következő megjegyzése csakis Sarának szólt.
– Néha igenis szükséges beleavatkozni – mondta jelentőségteljesen. – Ilyen helyzetben nagyon sok ember elveszti a fejét. Nem tudnak értelmesen gondolkodni.

170-171. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 15. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Hetty King · Olivia King
Pezy>!

– Sara – kezdte lassan, és a beláthatatlan bölcsesség kifejezését igyekezett az arcára varázsolni –, a gondviselés nem arra való, hogy minden egyes apró kis nehézséget megoldjon helyettünk. A gondviselés azokon segít, akik segítenek magukon.

Szédültnapraforgó>!

Sara unokanővére, a tizenhárom éves Felicity valóságos kis házitündér volt. Maga volt a tökély, gondosan készült arra, hogy olyan ideális anya és feleség legyen, ahogy az a Családi Kalauzban meg van írva. Ezt a könyvet majdnem olyan tiszteletben tartotta, mint a Bibliát.

121. oldal (Duncan McTavish megjelenése)

Kapcsolódó szócikkek: Felicity King
Szédültnapraforgó>!

– Egyetlen dologban lehetünk biztosak ebben az életben, és az az, hogy ha valaki rosszat cselekszik, akkor valahol, valamikor, valahogy megbűnhődik érte – motyogta szinte magának, aztán felnézett Sarára, aki gyászos tekintettel bámult rá.

182. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 17. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Sara Stanley
Szédültnapraforgó>!

– Lányok, ne higgyetek el semmit, amit hallotok, és annak is csak a felét, amit láttok!

198. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 21. fejezet)

Váratlan utazás sorozat · Összehasonlítás