Váratlan ​utazás 2. (Váratlan utazás 2.) 126 csillagozás

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Folytatódnak Sara kalandjai! Sara Stanley édesapja kínos bírósági ügybe keveredik, és kénytelen kislányát vidéki rokonokhoz, egy isten háta mögötti kanadai szigetre küldeni. A faluban persze minden más, mint a nagyvárosban: maguknak való, régimódi emberek veszik körül a kislányt. Sara azonban megszeretteti magát, s nyomban ezután a tettek mezejére lép: folyamatosan és mindenkin segíteni akar, csakhogy jó szándéka a legtöbbször visszájára fordul. A kislány állandó felfordulást okoz. Szerencsére azonban – mint ezt a hasonló című, nagy sikerű tévésorozatból is tudjuk – a végén minden rendbe jön…

Eredeti megjelenés éve: 1989

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639492691 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa
Könyvmolyképző, Szeged, 2005
168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639492698 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa

Marilla Cuthbert · Sara Stanley · Hetty King · Rachel Lynde · Olivia King · Felicity King · Peg Bowen · Felix King

Rózsa-lak

Erzsebeth P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Aranyos, bájos ez a kötet is, szerettem olvasni, de a filmsorozat jobb.
Nincs elég élet a szereplőkben, a párbeszédekben…és kicsit mesterkélt a fogalmazás.
Hiba volt Montgomery nevével kiadni ezt a sorozatot. Akkor is, ha szeretem és olvasom tovább lelkesen.

Belle_Maundrell>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Jobban tetszett, mint az első kötet. Ezeket a részeket a sorozatban is nagyon szeretem, Duncan McTavish megjelenésének eredeti változata pedig benne van az Avonlea-i krónikák 2.-ben is, csak más szereplőkkel.

Bár továbbra is látszik, hogy ezeket a könyveket már nem Lucy Maud Montgomery írta, legalább a filmsorozat hangulatát jól visszaadják, és azért ebben a részben érezhetően javultak a leírások. Avonlea minden egyes alkalommal ugyanúgy elvarázsol, legszívesebben azonnal odaköltöznék. A pletykás némberek kicsit beárnyékolják néha a báját, de azok mindenhol vannak, szóval nem számít.

Sara egy picit háttérbe szorul ezekben a történetekben, főleg a másodikban, inkább mások sorsát egyengeti, de engem nem zavart, szeretem megismerni Avonlea különc lakóit. Ráadásul az Éji dalban Pet Bowen is feltűnik, akit imádok, totál lennék az utódja mint helyi boszi. Minden adandó alkalommal kinyilatkoztatom, hogy mennyire menő a néni.

A képzeletbeli udvarló sztorija Marillával is remekül működik, én szívesen láttam viszont őt és Rachelt. Csak némi időzavart okozott egy-két megjegyzés, ami már a sorozatra is jellemző volt a változtatások miatt. Marilla Sarát nézve elnosztalgiázik Anne-ről, amiből úgy jön le, hogy már elköltözött, Rachel is vele lakik, de az ikrek sehol, aztán a varrókörben Miss Lavenderről meg Stephen Irvingről pletykálnak, akik az Anne második részében jönnek össze, amikor Anne még a Zöldmanzárdos házban él és Avonlea-ben tanít… zavart érzek az erőben. De ezt félretéve tényleg nagyon tetszett, és imádtam a Rachel és Marilla közti dinamikát. A befejezése is tökéletesen kielégítő.

Örülök, hogy végre folytattam ezt a könyvsorozatot, bármi tökéletesen ki tud kapcsolni, ami Avonlea-ben játszódik, és tényleg olyan, mint egy kis menedék egy sokkal kevésbé stresszes és csúnya világban. Kellett most ez a kis idill.

Mira_Skywalker>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Hát persze, hogy a kedvenc sorozatomból készült regénysorozat második része is felkerült a kedvenceim listájára.:)
Fontos érdekesség egyébként, hogy bár Montgomery neve szerepel a Váratlan utazás könyveken, valójában ő sosem írt Váratlan utazás címmel könyvet, Sullivanék az ő egyéb műveiből – A Mesemondó lány, Az arany út, Avonlea Krónikák 1-2 – inspirálódva írták meg a sorozatot, amelynek forgatókönyveiből születtek meg a Váratlan utazás könyvek.

Ebben – a második – kötetben A jó öreg Lady Lloyd és a Duncan életre kel című epizódok könyvadaptációit olvashatjuk újra megidézve a sorozat epizódjainak báját.
Nem tudnék a kettő közül választani, mindkettő nagyon hangulatos olvasmányélményt adott.

Lady Lloyd története a büszkeség témája körül forog és azt mutatja be, hogy az esztelen büszkeség által mennyi szenvedést okozhatunk magunknak és másoknak, és ugyanígy, mások és önmagunk boldogsága múlhat azon, hogy félre tudjuk-e tenni a büszkeségünket és a szívünk szavát követni. Ez az üzenet – Margaret Lloyd és Sara példáján keresztül – nagyon szépen megmutatkozik. Ezen kívül nagyon-nagyon örültem a rövidke epilógusnak, amiből megismerhettük Sylvia és Miss Lloyd további spoiler sorsát is, ami nincs meg a sorozatban, így valódi „bővített verzió” volt ahhoz képest.

A második történet Marillát helyezi a középpontba és mialatt az olvasó elítéli a spoiler teljes mértékben együtt is érez vele, ugyanúgy, ahogyan Duncan is.:) A végén pedig spoiler az olvasó mégis örül, hogy a Mrs. Pottshoz hasonlatos pletykafészkek nem diadalmaskodhattak, hanem megkapták a leckét.:)
off

zia P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Az első történet tetszett, de a második nem. Kár volt Marillát és Rachelt beleszőni ebbe a történetbe. Ők Anne-hez tartoznak.

MToncsi2009>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Nagyon jó könyv. Meg is lepett hogy Marilla Cuthbert is szerepel benne,mint az „Anna a zöld házból"-ban.Nekem nagyon tetszett,mindkét történet érdekes,meg vagyok vele elégedve :)

Emília5>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Kedves kis történetek Saráról, aki vidékre kerül a nagyvárosból. Vicces és szórakoztató gyerekcsínyek, humor, szerethető vidéki hangulat és szereplők.

Atara>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Nem tudok nem 5 csillagot adni rá, pedig az fájt egy kicsit, hogy Zöld orom Zöld házként lett fordítva.
A történetek viszont kárpótoltak mindenért. <3

AnitaZoé P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Bájos, szerethető regény. Könnyed kikapcsolódást ad.
Sara és barátai továbbra se hagyják, hogy a szigeten unalmas legyen az élet.
Először örültem Marilla és Rachel felbukkanásának, de később inkább egy nem túl erős fanfiction érzetét keltette bennem a karakterük. Meg Zöld ház? Komolyan? Lehet, hogy fordítói baki, de az én szememet bántotta.
Érdekes: Először Duncan azt mondja, hogy New Brunswickba valósi, utána meg már nem.
A szövegből erősen érződik, hogy nem korabeli írás, de ettől függetlenül várom, hogy folytassam a kalandok olvasását.

Samuella I>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Marad a kellemes kis történet Avonlea-ből.
Ugyan ebben a részben kicsit háttérbe szorul Sarah és a falu kicsit átlagosabb lakóira terelődik a történet, de így is megmarad ugyanaz szívmelengető történet, amit mindannyian szeretünk.

Piratgirl26 P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 2.

Másodjára olvastam, de most is azta!
Nagyon régen láttam a sorozatot, és amikor megtudtam, hogy könyvben is van, nagyon megörültem neki.
Mindkét történet nagyon aranyos volt, tanulsággal a végén. Végig fenntartotta az érdeklődésemet, alig tudtam letenni. Várom már nagyon a következő részt.

Szédültnapraforgó>!

– Sara, vannak dolgok, amiket a gondviselésre kell bízni.
Hetty felhorkantott.
– Sara, vannak esetek, amikor a gondviselésnek szüksége van egy kis emberi segítségre.

172. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 15. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Hetty King · Sara Stanley
Szédültnapraforgó>!

– Idefigyelj Felicity King, az a férfi, aki csak azért venne el, mert szépen tudok varrni, fabatkát sem ér. Neked adom.
– Bizony Felicity, szívből sajnálom a jövendő férjedet – kuncogott Félix.
Felicity szúrós pillantást vetett rá.
– Hát még én mennyire sajnálom azt a szegény, szerencsétlen leányzót, aki neked fog igent mondani.
Félix az orrát ráncolta.
– Soha el nem vennék olyan lányt, akinek olyan éles nyelve van, mint neked. Annyit jár, hogy egyszer majd megfulladsz tőle.

141. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 6. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Felicity King · Felix King
Szédültnapraforgó>!

– Sosem tudjuk, milyen bonyodalmakba keveredünk, amikor kimondjuk az első hazugságot.

144. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 7. fejezet)

AnitaZoé P>!

Marilla megfordult, és Sarára nézett. Eszébe jutott egy másik kislány, aki sok évvel ezelőtt sok bajt, de sok örömet is okozott a házában.

174. oldal, Duncan McTavish megjelenése (Könyvmolyképző, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Anne Shirley · Marilla Cuthbert · Sara Stanley
Pezy>!

Amikor már azt hinné az ember, hogy ismeri a másikat… – megrázta a fejét, és felnézett a holdra. – Az embert élete végéig érhetik meglepetések.

Sáron_Rózsája>!

Ami kezdetben álmodozás volt, arról évek múlva azt hihetjük, hogy valóban megtörtént

154. oldal, 11. fejezet, Duncan McTavish megjelenése (Fabula, 1993)

Sellita>!

– Torkig vagyok veled, meg a komédiázásaiddal, Sara. Úgy látszik, ti gyerekek másra se tudtok gondolni, csak a halálra. Még egy pisszenés, és vacsora nélkül küldelek ágyba.
Felix persze nem tudott ellenállni a kísértésnek.
– Psszt – suttogta csibészes mosollyal – pissz-psszt!
Hettynek hirtelen elege lett.
– Elég. Ez volt az utolsó csepp a pohárban. Felix King, azonnal menj lefeküdni!

Szédültnapraforgó>!

– Sara, a szív ügyeit hagyni kell maguktól kibontakozni. Kívülállóknak soha nem szabad beleavatkozni – és jelentőségteljes pillantást vetett a nővérére.
Hetty elkapta Olivia pillantását, de szándékosan nem vett róla tudomást. A következő megjegyzése csakis Sarának szólt.
– Néha igenis szükséges beleavatkozni – mondta jelentőségteljesen. – Ilyen helyzetben nagyon sok ember elveszti a fejét. Nem tudnak értelmesen gondolkodni.

170-171. oldal (Duncan McTavish megjelenése - 15. fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Hetty King · Olivia King
Sáron_Rózsája>!

Ki gondolta volna, hogy derűs viselkedése ilyen szomorúságot rejt?

171. oldal, 15. fejezet - Duncan McTavish megjelenése (Fabula, 1993)

Atara>!

Marilla megkönnyebbülten felsóhajtott, amikor mindenki felállt, és az uzsonnaasztal köré gyűlt. Janet King ért oda elsőnek. Rachael Janetet méregette, és nagyon elégedett volt, hogy helyesen becsülte meg a varrókör tagjainak étvágyát, Janetét meg különösen pontosan.
– Ugyan, Janet, vegyél egy nagyobb darabot – mondta nem épp barátságosan –, akkor nem kell visszajönnöd még egy szeletért.

Váratlan utazás sorozat · Összehasonlítás