Barátságok (Emily 2.) 97 csillagozás

L. M. Montgomery: Barátságok L. M. Montgomery: Barátságok

Emily már a második nyarat tölti New Moonban, a titokzatos, sokat látott, öreg házban, ahová édesapja halála után sorshúzás révén került. Noha egyre inkább otthon érzi magát, még mindig sokszor gyűlik meg a baja végletekig puritán, bigott Elizabeth nénjével. Jóval megértőbb rokonra lel azonban Nancy néni személyében, aki nem csupán azt engedi meg, hogy frufrut viseljen és mezítláb csatangoljon, hanem olyannyira szabadjára engedi a kislányt, hogy az életveszélyes kalandba keveredik. „Kajlalábú” Dean Priest menti meg az életét, akiben tüstént rokonlélekre talál és szoros barátság alakul ki közöttük. Emily legkedvesebb időtöltése az írás. Egy táj, egy esemény, egy ötlet, legyen az szép vagy csúnya, addig nem hagyja nyugodni, amíg „ki nem írja” magából. Megigézik őt és óhatatlanul tollhegyére kívánkoznak az élet komédiái és tragédiái, a valóság függönye mögött rejtőzködő álomvilág

Az eredeti regény magyarul két kötetben jelent meg, első része a Tűzpróba.

Eredeti megjelenés éve: 1923

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
200 oldal · ISBN: 9789632459189 · Fordította: Loósz Vera
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
200 oldal · ISBN: 9789632459172 · Fordította: Loósz Vera
Könyvmolyképző, Szeged, 2007
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708648 · Fordította: Loósz Vera

Emily Byrd Starr · Ilse Burnley · Teddy Kent · Perry Miller · Caroline Priest · Dean Priest · Elizabeth Murray · Jimmy kuzin · Nancy Priest

rafaelo0824>!
L. M. Montgomery: Barátságok

Azért nem bánom, hogy Emily megtanult helyesebben írni, így azért sokkal élvezhetőbb a szöveg, amit ő ír. Itt már megjelent Dean is, akit bírnék, ha nem lenne ilyen mániákus. Tetszett, hogy végre valaki gondozásba vette Emily tehetségét. Az Elizabeth nénis rész is jó volt, végre egy kis érzelem. Az Ilse mamájás dolog kicsit már sok, de azért még nem billent át a mérlegen, de az az egyetlen dolog, ami annyira nem tetszett a kötetben.

AnitaZoé P>!
L. M. Montgomery: Barátságok

Jobban tetszett, mint az első rész. Emily kezd felnőni, de még mindig csípős a nyelve, és nem hagyja magát, ha igazságtalanságot vél felfedezni.
„Barátsága” Dean-nel kissé para. Egy apja korú férfi ilyen szintű rajongása egy 13 éves lány iránt nem túl bíztató.
Emily helyesírása sokat javult, szerencsére.
A mellékszereplők is egész színes karakterek.

Trixi >!
L. M. Montgomery: Barátságok

A szerző nagy kedvencem. Régóta szerettem volna ezt a sorozatát is megismerni. Egy szuszra ki is olvastam. Ha jól tudom a szerző nagyon sok olyan történetet csempészett Emily életébe, amik vele is megtörténtek. Az első rész komorsága után, ez már nem tűnt annyira szomorúnak. Aranyos a kis írásfüggő lány, ahogy apukájának próbálja „elmondani” búját, bánatát, vagy örömét. Sok mindenben hasonlít az Anne sztorira (szigorú nagynéni, halott apa, kedves nagybácsi, stb), de talán ez kevésbé habos-babos, ám nem kevésbé szerethető.

Atara>!
L. M. Montgomery: Barátságok

Kedves és aranyos folytatása az első résznek, de hullámzóan olvastam, volt ahol nagyon tetszett, máskor ellaposodott a történet.
Örülök, hogy Emily leveleiben nincs annyi helyesírási hiba – ez azelőtt azért bántotta a szemem – és hogy nincs olyan sok költészet benne – ettől sajnos a falra mászom.
Ilsével még nem sikerült megbarátkoznom, ahogy a fiúkkal sem. Egyedül Dean Priest volt, akiben látok némi potenciált, bár elég ijesztő, hogy korban akár az apja is lehetne Emilynek, hiszen Emily itt még csak 12-13 éves…
Nagyon tetszett a történet megoldása Ilse anyukájával kapcsolatban, így Burnley doktor és Ilse lelke is gyógyulni látszik.

szabszev>!
L. M. Montgomery: Barátságok

A második kötet talán jobban tetszett egy kicsit az elsőnél. Nagyon élveztem a Nancy néninél töltött idő leírását, sokat kacagtam Emilyn. Igazi szívet melengető történet. A Dean-féle megmentés után sokat töprengtem, vajon hogyan fogja majd Emilyn behajtani az életmentés „díját”, de azt hiszem, az örök barátság a legnagyobb kincs, amit kaphatott érte.

Mazsola_78 P>!
L. M. Montgomery: Barátságok

A második kötet már teljesen megnyert magának. Érdekes, hogy milyen sok mindenben hasonlít az írónő más műveihez, mégis más.

A könyvtárunknak már csak a 4. kötet van meg (hogy lehet egy sorozatnak nem mindegyik kötetét megszerezni ?!?!?!), így a folytatás sajnos még várat magára, pedig nagyon kíváncsi vagyok rá.

Joditti>!
L. M. Montgomery: Barátságok

Kezdem azt hinni, hogy Emily környezetében nincs egy szerethető karakter se.
New Moon lakói távolról se azok, Dean Priest a kétértelmű mondataival inkább ijesztő (főleg hogy ő 36 éves, Emily meg 12). De amúgy is, mindenki azt mondja róla, hogy ritka rusnya gyerek. Akkor miért szerelmes belé mindenki (érthetetlen módon még a felnőttek is)?

Ilse-t kifejezetten rühellem. Teddy még rendben is lenne, ha nem lenne ott az anyja. Ez a nő és a kapcsolatuk, beteges. Cassidy atya is aranyos, viszont szegény ő se százas. Talán Jimmy a legnormálisabb mind közül, pedig elvileg ő a féleszű.

Magyarul vajon miért adták a „Barátságok” címet ennek a résznek? Emily-nek nincs is egy normális barátja.

alexxy>!
L. M. Montgomery: Barátságok

Könnyeztem és kacagtam felváltva. Imádom. :-)

L. M. Montgomery: Barátságok

Imádtam minden sorát :) Miss Brownellt viszont még így olvasva is utáltam. Kiállhatatlan nőszemély, gonosz némber, egy szipirtyó…. ha nekem ilyen tanárom lett volna, megszöktem volna az iskolából :))

meseanyu P>!

A pletykákból kilenc hazugság és a tizediknek is csak a fele igaz.

Kapcsolódó szócikkek: Nancy Priest · pletyka
Moncs>!

Amíg hiszel a mesékben, nem öregedhetsz meg.

Moncs>!

Tündérországba nem lehet jegyet váltani, vagy a tündérektől kapsz útlevelet születésedkor, vagy soha.

AnitaZoé P>!

Isten veled, és mindig boldog arcot láss a tükörben!

Virág_Boglárka>!

-Látom, van macskája.
-Tévedés – Cassidy atya megrázta a fejét és gyászosan sóhajtott. – Én vagyok a macskáé.

Virág_Boglárka>!

Kérem, Nancy néni – mondta határozottan Emily –, nem szeretem, ha azt mondják, hogy olyan vagyok, mint valaki más. Én csak magamra hasonlítok.

Kapcsolódó szócikkek: Emily Byrd Starr · Nancy Priest

Jimmy kuzin mesélte hogy egy Priest Pond-i ember azt állítja hogy hamarosan eljön a világvége. Remélem addig nem jön el amíg nem láttam mindent ami benne van.

Kapcsolódó szócikkek: Emily Byrd Starr · Jimmy kuzin
Moncs>!

Szeretni könnyű, épp ezért mindennapos dolog. Ellenben a megértés ugyancsak ritka jelenség.

Moncs>!

Tündérország a leggyönyörűbb szó, mert mindent magába foglal, ami után az emberi szív vágyik.

Moncs>!

Én nem akarok más lenni, csak önmagam, még akkor is, ha szimpla vagyok.

Emily sorozat · Összehasonlítás