Avonlea-i ​krónikák 94 csillagozás

L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

A Prince Edward szigeten, ahol Avonlea tengerparti városában Anne Shirley felnőtt, nem volt híja a csodálatos történeteknek. Ott volt mindjárt Ludovic Speedé, aki nem kérte meg a nő kezét, akinek tizenöt éven át udvarolt, amíg Anne ki nem talált egy tervet a férfi „megsürgetésére”…, bár nem kizárt, hogy a terv visszafelé sül el, és összetöri a szívét. De senki sem hibáztathatja a csintalan Anne-t a nemek közti kacagtató csatáért, amikor egy férfigyűlölő nő a macskájával ugyanabban a házban kerül vesztegzár alá, mint egy nőgyűlölő férfi a kutyájával. És ott van még a tágas Penhallow Major, ahol egy kiterjedt család várja szinte az örökkévalóságig, hogy két összezördült szerelmes megtörje makacs hallgatását, vagy az öreg Shaw düledező tanyája, ahova visszavárja szeretett lányát… L. M. Montgomery tizenkét történetben írta meg a titkos remények és rejtegetett álmok varázslattal és humorral átszőtt meséit.

Eredeti megjelenés éve: 1912

Könyvmolyképző, Szeged, 2008
218 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632450490 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Anne Shirley · Theodora Dix

Avonlea

meseanyu P>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

Ahogy a lovardában olvastam a könyvet, öreg fák árnyékos lombja alatt, a szemközti réten libák gágogtak, és én úgy éreztem Avonlea lehetne itt is, ha nagyon akarom. Mert Avonlea igaziból nem a gyönyörű természeti leírások miatt, vagy a rózsabimbós porcelánkészletek miatt tetszik (persze ezek is szervesen hozzátartoznak a lényegéhez), hanem az igazi békebeli emberi kapcsolatok miatt: a nyugalom szigete, de egy olyan békés világ, ahol soha nem unatkozik az ember, mindig vannak megoldandó problémák, szerelmesek cívódásai, gyereknevelés és házassági gondok, és Montgomery könnyű tolla mindent elsimít. Az ember hol elandalodik, hol fölnevet, de minden esetben boldog megelégedéssel tölti el a tökéletes végkifejlet. Habár néha olyan érzésem volt, hogy a történetek egy kaptafára íródtak, mégsem volt egy pillanatig sem unalmas, és úgy érzem évek hosszú során át tudnám olvasni az újabb és újabb kedves epizódokat Avonlea történetéből.

Mircsi>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

@Bogas úgy ajánlotta nekem ezt a könyvet, hogy „visszatérhessek Kanadába”! Egyrészről köszönöm, sikerült visszatérnem Avonleába, másrészről cserébe nagyon el akarok menni a Prince Edward szigetre…
Annyira bájosak és őszinték voltak ezek a rövid kis történetek, mint minden, amit eddig Montgomery-től olvastam. Egy-egy könnycseppet elmorzsoltam a meghatottságról is…

L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

A #várólistacsökkentés2021 alaplistájára válogattam be ezt a tavalyi szerzeményt. Az Anne sorozatot tavaly olvastam végig, annak a világához kapcsolódik az Avonlea-i krónikák (amelynek megjelent egy folytatása is). Anne Shirley is felbukkan egy-egy történetben, de a 12 novellát csak a helyszín és L. M. Montgomery kedves világa köti a híres vörös szereplőhöz.

A történetekben olyan sorsokat ismerhetünk meg, amelyekben a szereplők életében bekövetkezik valami fordulat. Lehet ez szomorú – mint egy haláleset, de olyan boldog is, mint egy-egy régóta várt esküvő.
Jó volt elmerülni ebben a kedves világban, ahol a természet gyönyörű leírásokban kap helyet; a szereplők általában kedvesek egymással, vagy egy idő után előnyükre változnak. Tökéletes kedves és humoros olvasmány, főleg a mostani időszakban jöhet jól! ;)

W_Memi>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

Történetek egy békebeli korból, L.M.Montgomery tollából, Szűr-Szabó Katalin fordításában. Ez minden jóra garancia. Ha túl soknak, nehéznek érezzük a hétköznapokat, ez a kötet garantált kikapcsolódást nyújt, békét, vidámságot tölt a szívekbe. Kényelmes fotel,valamint egy csésze tea kötelező kellékek

BMKata>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

Másodszori olvasásra is nagyon tetszettek ezek a bájos, tanulságos történetek. Jó volt ismét ezen a vidéken, ezen emberek között kalandozni. Akadt köztük olyan, ami a Váratan utazás sorozat alapjául szolgál egy-egy rész erejéig, bár a szereplők és bizonyos dolgok meg lettek változtatva a történetfüzér miatt. Mind filmben, mind könyvben nagyon szeretek ebben a „világban” barangolni.

AnitaZoé P>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

De jó volt visszatérni Avonlea tündérmesés tájaira. Szívet melengető történetek. Némelyik megnevettet, a másik összetöri a szíveket. Nem titok, hogy azért a végén minden rendbe jön. És Anne Shirley is ott van több történetben is legalább a háttérben. Szerelem, barátság, sok-sok vidámság.
A Váratlan utazás után volt több ismerős történet, hisz ez a könyv volt az egyik alapja. De nagyon jó volt felismerni őket! A több novellában is megjelenő E/1 írás szokatlan volt, de pozitívan tudok róluk nyilatkozni.
Nekem tetszik Montgomery írásaiban – saját élete alapján – hogy nem csak a tizen,- huszonévesek találhatnak boldogságra, hanem az a korosztály is, akiről abban az időben már lemondtak.
Várom a második részt, ezt követően kezdem is!

Breena>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

Hmmm… ilyen egy jó könyv. :)
Régies, klasszikus és kosztümös. Ugyanakkor végig nyugodt a hangvétele, de rengetegszer meg tud mosolyogtatni :D Az értékek minőségiek, a problémák és a gondok számunkra felfoghatatlanok és ez nagyon elgondolkoztat.
Nagyon szeretem ezt a fajta kort és írásmódot. Egy másik világba képes elrepíteni, pedig még csak nem is fantasy.
A legjobb benne az, hogy novelláskötet, így a leírás viszonylag kevesebb :D
Aki szereti Montgomery könyveit, annak ezt csak ajánlani tudom.

encus625 P>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

Szerettem ezt a novelláskötetet, mert hangulatában hozta az Anne-sorozatot, sőt időnként még Anne is felbukkant egy jelenet erejéig. A helyszín is környéken van, a tájleírások továbbra is szépek, a történetek pedig elbűvölőek és végtelenül romantikusak, de ez így van jól. Most már tudom, hogy ezt a könyvet kellett volna választanom az egri könyvklub előző témájához.

Könyvmolyképző, Szeged, 2008
218 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632450490 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Valcsa P>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

Szokásos Montgomery stílus és színvonal – én nagyon kedvelem. :)
Azt viszont be kell vallanom, hogy az összefüggő történeteit, regényeit sokkal jobban szeretem, mint ezeket a novellafüzéreket, viszont ezek is nagyon aranyosak, a maguk nemében, és hálás vagyok nekik, mivel végső soron ezek inspirálták a Váratlan Utazás sorozat készítőit, amit pedig mai napig nagyon szeretek. :)
Amellett meg még mindig kitartok, hogy szerintem rosszul vannak pozicionálva az írónő könyvei a könyvpiacon: szerintem ezeket inkább fiatal felnőtt kortól (vagy ha konvencionálisabb gondolkodású/értékrendű valaki, esetleg tinikortól) felfelé lehet igazán élvezni… :/ Korábban lehet, hogy még a gyerekeket, kamaszokat is jobban érdekelték az efféle történetek, de a kor, amiről szól, már nagyon távoli a mai gyerekeknek, nem hiszem, hogy nagyon lekötné őket… :(

csgabi P>!
L. M. Montgomery: Avonlea-i krónikák

Kedves, bájos történetek. A szereplőkkel lehet élni a történetet még akkor is, ha lehet tudni, mi lesz a vége. Mint ahogyan az első pillanatban tudtam, hogy a hegedűt a nagyapa nem dobta ki, amikor olvastam, hogy elvette az unokájától, Felixtől. És persze sejthető volt a történet vége is, még ha nem is részletekbe menően, de alapjaiban. Mint mindegyik történetnél. De ez nem baj. Hiszen nem is ez volt a lényeg a könyvben. Sok értékelésben olvastam, hogy ismét Avonlea-ben, a Prince Erward szigeten érezték magukat; hogy a könyv történeteit olvasva megelevenedett a helyszín.
Számomra ez nem volt ennyire egyértelmű. Próbáltam beleképzelni magam a könyv helyszíneiben, a történetekbe, de csak egyszer-egyszer sikerült. Ez volt az első olvasmányom az írónőtől. Vagy túlságosan rabul ejtettek a könyveiből készült sorozatok, vagy nem ezzel a könyvvel kellett volna kezdenem az olvasást – nem tudom.
Ettől eltekintve könnyed kikapcsolódásnak szívből ajánlom ezeknek a bájos, kedves, szívet melengető történeteknek a gyűjteményét.

Belle_Maundrell >!

Egy ritka titok birtokába került: ragadd meg ott a boldogságot, ahol csak tudod! Nincs értelme félretenni valamit, hogy majd később visszatérj hozzá, mert később már nem lesz ott. És könnyű boldognak lenni, ha az ember az öreg Shaw-hoz hasonlóan tudja, hogy lelje meg az apróságokban is az örömét. élvezte, mindig is élvezte az életet. És másoknak is segített, hogy élvezzék, következésképpen az élete sikeres volt, bárhogy is vélekedtek felőle a White Sands-iek. És ha nem fejlesztette a gazdaságát? Van, akinek az élete sosem lesz több egy konyhakertnél, és van, akinek mindig is egy királyi palota lesz kupolákkal és szivárványos minaretekkel.

115-116. oldal - 6. Az öreg Shaw lánya (Könyvmolyképző, 2008)

Belle_Maundrell >!

Minél több férfit ismertem meg, annál jobban szerettem a macskákat.

146. oldal, 8. Vesztegzár Alexander Abrahamnál

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · macska
BMKata>!

– Milyen csodálatos áldozatot hozni azért, akit szeretünk, és milyen öröm, hogy van, akiért áldozatot hozhatunk – gondolta.

2. Az öreg hölgy (40. oldal)

theodora P>!

A tavasz gyönyörűségéből az Öreg Hölgy megkeseredett szívébe is bekúszott egy kevés, mialatt végigsétált az erdőn, és amkor kiért a patak feletti kis pallóhídhoz a bükkfák alatt, szinte újra gyöngédnek és szelídnek érezte magát.

22. oldal - Az öreg hölgy

theodora P>!

Egy este, amikor a március beleolvadt az áprilisba, és a kitartó hó alatt már a tavasz szenvedélye lüktetett, egyedül sétált haza az iskolából. Amikor a paplak alatti kis völgybe ért, élénk kis dallam ütötte meg a fülét.

74. oldal - Mindegyikünk a maga anyanyelvén

Belle_Maundrell >!

Anne Shirley egy szombat este összekucorodott Theodora Dix nappalijának ablakülésén, és ábrándosan a távolba révedt.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Shirley · Theodora Dix
Irsa_Petra P>!

…és időnként váratlanul, szinte kislányosan trillázva kacagott fel, amivel kis időre eloszlatta az őt illatként körüllengő finom vénlányságot.

Irsa_Petra P>!

Ebben a kis kötetben halhatatlan szerelem, régi nevetés, régi könnyek és régi szépség volt, ami évekkel ezelőtt úgy virágzott el, mint egy rózsa, ami szárított rózsaszirmokhoz hasonlóan mégis megőrizte édes illatát.

Jesper_Olsen>!

Ha egy negyvennyolc éves nő, aki a presbiteriánus egyház híve, jóhírű és tisztességes személy nem nézhet be a vasárnapi iskola egyik tanulójához úgy, hogy ezzel felrúgná az illem összes szabályát, akkor hány évesnek kell lennie, mire ezt megteheti?

Jesper_Olsen>!

Az erdőben sétálva örökifjúnak érzem magam, mint amilyen a természet is.