Anne ​karácsonya 117 csillagozás

L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Ki ne emlékezne Anne Shirley-re, a vörös hajú, cserfes árva kislányra, aki világszerte nézők és olvasók millióinak szívét hódította meg? Vagy a Váratlan utazás című filmsorozat kacagtató és szívmelengető epizódjaira? A Könyvmolyképző Kiadó most igazi ünnepi meglepetéssel szolgál a méltán népszerű kanadai írónő rajongóinak. Ebben a megkapó humorral és emberséggel átszőtt kötetben a szerző magyarul eddig még soha meg nem jelent novelláiból válogathat az olvasó. A máig friss történetek arra emlékeztetnek bennünket, hogy még nem késő visszatalálnunk a karácsony és az ünnep igazi jelentéséhez: az összetartozás, a megbocsátás és a szeretet érzéséhez.

Eredeti mű: L. M. Montgomery: Christmas with Anne

Anne Shirley · Katherine Brooke

Avonlea

Nikolett0907 P
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

„Hidd el, minden azon múlik az életben, hogy kívülről nézel-e befelé, vagy bentről kifelé.”

Úgy látszik mostanában kifogom a szirupos történeteket.
Míg egy teljes regénnyel képes vagyok megbirkózni, ez a kötet kikezdte az idegeimet.

Pedig én anno Anne történetén nőttem fel többek között.
Imádtam mikor olvashattam, és azt is mikor a filmet vetítették.
Most mégis úgy éreztem, ez a karácsonyi cukormáz megfekszi a gyomromat.
Nagyon sajnálom.

FairyDust P
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Idén olvastam már egy pár karácsonyi történetet, de ez volt a legrosszabb. Nem szeretem ha egy történet ilyen szinten giccses és beállított. A könyv fő összetevői: 0% realitás, és 100%-ban erőltetett maszlag. Lehet hogy én vagyok gonosz, de sose értettem mi ez a karácsonyi álszentség? Egy pillanat alatt senkiből nem lesz jó ember, csak azért mert ünnep van. Nem az lenne a követendő példa ha egész évben úgy viselkednénk egymással, mint ezekben a napokban?
Hálistennek rövid volt, és hamar elolvastam. Kezdem úgy érezni, hogy nekem kár karácsonyi könyveket olvasni, mert eddig egy se érte el a kívánt hatást, helyette viszont jókat mérgelődtem.

meseanyu MP
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Egyszerű, cukormázas kis történetek, de nagyon kellemesek, szívmelengetőek.

Nita_Könyvgalaxis
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Tény és való, hogy Montgomery novellái, akárcsak az Anne-történetek, egy jó nagy adag rózsaszín cukorkával le vannak öntve, mégis.

Mégis képesek átmelegíteni a lelked, és egy kis karácsonyi hangulatot csempészni bele. Önkéntelenül is mosolyt csalnak az arcodra. A szereplők és a történetek is egyszerűek, mégis nagyon bájosak, és rengeteg szeretet bújik meg bennük.

Ráadásul ezek a történetek rámutatnak arra, mennyit változott 100 év alatt az értékrendünk. Akkoriban a legtöbb helyen örültek annak, ha korcsolyára, egy-egy babára meg édességre és dióra futotta. Még édesanyám is mesélte, hogy volt olyan karácsonyuk, mikor a fa alá csak fejenként egy-egy narancs került, és annak mennyire tudtak örülni! Ezzel szemben ma azt sem tudjuk, mit ajándékozzunk jó dolgunkban.

És bár közhelynek hangzik, a legtöbb, amit adhatunk, az önmagunk, a jelenlétünk, a mosolyunk, az ölelésünk. A családunk és a szeretteink úgyis ennek fognak a legjobban örülni.

BeliczaiMKata
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Kedves, szívet melengető történetek, melyeket akárhányszor elolvashat az ember, mindig jó érzés fogja el. Szeretet, önzetlenség, barátság, kedvesség melengeti meg a szívünket, miközben odakint hideg van, szikrázik a hó, és belefeledkezünk a havas táj szépségébe. Montgomery fantasztikus mesélő, az ember ott érzi magát a feldíszített iskolában; a szegényes, ámde annál inkább szeretettel megrakott ünnepi asztal mellett; a havazás miatt elakadt vonaton; a kandalló előtt a családdal beszélgetve, melegedve…
Minden történetnek van több tanulsága is, ám mindegyikben a közös és a legfontosabb az, hogy nem kell nagy dolgokat adni vagy tenni ahhoz, hogy örömet okozzunk egymásnak. Jobb adni, mint kapni, hiszen ha örömöt adunk, a viszonzásul kapott mosoly százszorta melegebb. A szeretet pedig nem kerül semmibe, és minél többet adunk, annál többet kapunk belőle.
Azt hiszem ezentúl minden évben el fogom olvasni ezeket a történeteket, tökéletes karácsonyi hangulatot teremtenek.

Kiss_Csillag_Mackólány P
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Szívemet, lelkemet melengette a novellagyűjtemény.
Érdemes volt azonban szünetet tartani az egyes történetek között, különben beleragadtam volna a mézbe, amelyik azért némelyikből elindult kifelé.
De ha nem a morcos lelkemet nézem, hanem azt, amivé lett olvasás közben, akkor teljesen tökéletes a hideg téli estékre.

Inpu
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Megbocsátás és könyörületesség. Az erények két legfőbbike járja át a kötetben szereplő rövidke kis történeteket, s ez nagyjából rendben is volna így, karácsony táján. A novellák inkább bájosak, mint sziruposak, és a mindig vágyott, de valójában szinte soha el nem érhető emberiességről mesélnek, amiből ha csak egy morzsányi is megtapad az olvasó lelkén, már megérte Lucy Maud Montgomery-nek tollat ragadnia.
A karácsonyi hangulat titka ugyanis nem a fahéjillatban, a villogó LED-füzérekben vagy az adventi naptárakból előbújó csokiszeletekben lakozik, hanem abban, hogy a bennünket körülvevőkre is emberként tudjunk tekinteni. Minden egyéb jó már csak ebből fakad. És Lucy Maud Montgomery hősei ismerik ezt a titkot.

kratas P
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Cuki, cuki és cuki. Mondjuk jól is esett, mert a hetem pocsék volt, de most sikerült feltöltenem magam ezekkel a kis történetekkel. És nem kell ünnepnap olvasni ezeket a történeteket, megédesítenek bármilyen hétköznapot a kedvességükkel.

Fapicula
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Ezek a novellák jócskán meg voltak locsolva juharsziruppal, de L.M. Montgomery, én így szeretlek :)

Emília5
L. M. Montgomery: Anne karácsonya

Aranyos kis karácsonyi könyv, igazi karácsonyi történetekkel, hozva az Anna sorozat ismert hangulatát. Kellemes ráhangolódást jelentett az ünnepekre karácsony előtt.

stippistop SMP

87. oldal, Katherine Brooke a Zöldmanzárdos-házba látogat

Belle_Maundrell

"Ne kívánj jó éjt, de egy fényesebb világban
kívánj nekem jó reggelt."

56. oldal, A feledhetetlen

Virág_

– Az ember mindig talál valamit, amiben gyönyörködhet – jegyezte meg Anne.

Belle_Maundrell

– Igenis sajnálom. Mert kizárja az életet, és most az élet zárja ki magát. Hagyjon fel ezzel, Katherine! Nyisson ajtót az életnek, és az belép majd!

72. oldal, Katherine Brooke a Zöldmanzárdos-házba látogat

Kapcsolódó szócikkek: Anne Shirley · Katherine Brooke
Lornka

Hiszen itt vagyunk egymásnak, jó az egészségünk és a kedvünk, és ha a világ minden ajándéka a miénk volna is, ezek nélkül semmit sem érne a karácsony.

BeliczaiMKata

Úgy tervezte, hogy kényelmesen végiglustálkodja az ünnepet egy doboz édesség és egy jó könyv társaságában, amit az édesapjától kapott karácsonyra.

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
Szávitrí SP

Ha nektek túl sok a karácsony, miért nem adtok belőle másoknak?

49. oldal (Osborne-ék karácsonya)

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
Little_Sunshine

– Nem csak olyan ajándékot adhatunk, amik pénzért kaphatók – jegyezte meg csöndesen Emmy néni –, és talán nem is azok a legszebb ajándékok.

Kapcsolódó szócikkek: ajándék
Virág_

– A kisbabák lenyűgöző teremtmények – felelte Anne álmodozva. – Tényleg igaz rájuk az, amit egyszer a Redmondon hallottam valakitől: „egy batyura való lehetőség". Gondolj csak bele, Katherine, hogy egyszer Homérosz is volt csecsemő…