Török ​basa, hol a hasa? 5 csillagozás

L. Kovács Eszter: Török basa, hol a hasa?

A ​szerző egy egészséges ember, aki hatásosan kialakított étrend és rendszeres testmozgás (és természetesen akarat és kitartás) segítségével érte el, hogy ismét számára elfogadható alakja legyen. Étkezését átalakította a „mikor-mennyit-mit" elv szerint, és kardiógépes, majd kondigépes edzésekre járt. Leírásában bemutatja az általa használt gépeket, hatásukat. Arra biztat, hogy igenis szüksége van mindenkinek ezekre a kardiógépekre, hisz nem csak a fogyásban segítenek, hanem karbantarthatjuk, fejleszthetjük szív- és érrendszerünket, valamint légzőrendszerünket. A vendégszerző edző esettanulmányokon meg is mutatja az eredményt. Nem csak a fogyáseredményt, hanem azt, hogy hogyan változik az edzés hatására a vérnyomás, a szívritmus. A szerző összefogja, értelmezi, közérthető nyelvre fordítja az étkezéssel, a tápanyagokkal, azok felvételével és leadásával kapcsolatos ismereteket. Saját példáján keresztül megmutatja, hogy nem elég csak az étkezésre odafigyelni, hanem rendszeres, és… (tovább)

Garbo, 2011
130 oldal · ISBN: 9786155007071 · Illusztrálta: Kun Éva

L. Kovács Eszter: Török basa, hol a hasa?

„Nem kívánok tudományos dolgozatot írni a fogyásról. Nem a tutit írom le. Egy mintát írok. Nekem így sikerült.”

Egy nyereményjáték keretében sikerült megnyernem a könyvet, ami úgy érzem, hogy nem volt véletlen.
Életem talán legnagyobb feladata előtt állok és az orvosom kb. 1 hónappal ezelőtt diétát írt elő. Majd pár héten belül megnyertem ezt a könyvet, amiben a szerző elmeséli sikeres fogyásának történetét. Hát mi ez kérem, ha nem a vonzás törvénye? Igenis bevonzottam, mert ha nem is ugyanazon indok miatt, mint a szerző, de fogynom kell.
Nagyon tetszett, ahogy az író megosztotta velünk, olvasókkal, hogy hogyan, milyen módon sikerült megszabadulnia a felesleges kilóitól. Ezzel minden olyan olvasónak erőt ad, aki nem hitt benne, hogy bárkinek sikerülhet.
Rengeteg hasznos tanáccsal gazdagodtam az olvasás során.
Köszönöm a könyvet @Iza_Rápolti! :-)

skolik I
L. Kovács Eszter: Török basa, hol a hasa?

Kovács Eszter egészen különleges módon igyekszik segíteni.
A teljes könyv első szám első személyben íródott, a szerző a saját gondolatait írta le a fogyáshoz, életmód változáshoz kapcsolható témákban.
Olyan mintha én gondolkodtam volna, csak ő adta a szavakat és a témákat:-)
Nagyon fontos ismeretek birtokába juthatunk, az ásványvíztől a futógépig:-)
Van benne egy csipetnyi humor, egy kis lelkizés,minden ami fontos, és semmi ami nem:-)
Jó volt olvasni, ajánlom nem csak a fogyni vágyóknak:-)

annusbannus

Nekem rengeteget segített a fogyásban és emellett még szórakoztatott is :) 5/5

Ács_Milán

Az ember eszik, nem mozog eleget, és a 42-es nadrágméretből 44-es lesz.

Ács_Milán

Miért kell édes üdítőket inni? Még csak a szomjat sem oltja! Miért kell süteményeket, édességeket tömni magunkba? Együnk mértékkel, ha szeretjük. Unaloműző se a zsíros ropogtatnivaló legyen! Találjuk meg az unalom ellenszerét.

Ács_Milán

Testünk jelzi időről időre a mozgás iránti igényt: ez jól látható bizonyos kényszermozgások esetén. Ilyen ideges kényszermozgás a láb rázása, zongorázás-szerű dobogás a kézzel az asztalon, vagy a nagy ívű gesztikulálás. Ilyenkor észre kell vennünk, hogy izmaink nincsenek kellően foglalkoztatva.

Ács_Milán

A 88 centiméternél nagyobb derékbőség már veszélyezteti az egészséget.