Egy ​űrállomás-takarító naplója – A teljes történet 20 csillagozás

L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

Az életem unalmas és kiszámítható volt a BB65XQ űrállomáson. Aztán megérkezett Lydia, és én egyik hajmeresztő kalandból kerültem a másikba. Polgárháború a Xendonon, egy őrült csempész barátsága, és vágy egy nyugalmas, békés életre.
A nevem Max, ez pedig a kezedben a naplóm.

Kiadói ajánlás: 14 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Mogul, Budapest, 2017

Lydia · Max · Felp · Klemol · Rox · Dom · Draman · Queep

L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

Egy megszállott könyvmoly értékelését látják, hölgyeim és uraim, aki imádja az író könyveit. XD Előző értékelésemben is nagyon szerettem ezt a történetet, és ez most sem változott, hogy újraolvastam. :-) Számomra abszolút kedvenc lett, de csak is Felp, Max, és Lydia miatt. De legjobban a két komám miatt, akiket imádok. :-D Persze azért Roxot is bírtam, és Domot is, Queepet is és Klemolt is, csak nem túlzott rajongással. XD Persze Triát és a cuki Priát is kedveltem, bár ők kevesebbszer szerepeltek a könyvben.
Meg persze, hááát nagyon szeretem az író úr stílusát is, amivel mindig megtud nevettetni, ez most sem volt másképp. XD L. J. Wesley a legnagyobb kedvenceim közé tartozik, azóta, hogy megismertem a történeteit, és csak egyre jobban megszeretem őket.
Nagyon bírtam a bolygó neveket, és Max és Felp kalandjait, annyira viccesek tudnak lenni, és annyira szórakoztatóak is. Nagyon gyorsan lehet ezzel a kötettel haladni, könnyen olvasható, és hamar meg lehet szeretni a karaktereket is. :-D spoiler
Az előző értékelésem itt olvasható: spoiler
Szóval ezt a könyvet, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki egy kis könnyed regényre, humorra vágyik, annak csak ajánlani tudom. Megéri elolvasni, de ez igaz az összes L. J. Wesley könyvre. :-)

Papírra_vetett_gondolataim>!
L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

Könnyed és gyorsan olvasható olvasmány, ami elröpít az űrbe, ahol egyik balhéból visz a másikba. Így tudnám jellemezni röviden L. J. Wesley kötetét. Amikor elkezdtem olvasni ezt a történetet egyáltalán nem számítottam rá, hogy ennyire be fog szippantani, és hogy egy ennyire jól kidolgozott világgal fogom magamat szembe találni. A karakterekkel nagyon élveztem egyik balhéból a másikba kerülni. A cselekményszál számomra igazán izgalmas volt, és sok nem várt fordulatban bővelkedett. Szerintem ez az író legerősebb kötete, vagy legalább is nekem ez a kedvencem.

Borka_V_Szabó IP>!
L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

Köszönöm L.J.-nek, hogy olvashattam az első könyvét. Jó élmény volt, igazából egy FPS-kaland közepébe repített, a kedvencem a kameók és a humoros dialógusok, beszólások voltak. spoiler Kellemesen ellazított, kikapcsoló olvasásnak tökéletes. spoiler

LadyM>!
L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

Az első résznél már a legtöbb mindent leírtam, így csak ismételni tudnám önmagamat, de azért írok erről is pár sort. Érdekes volt az előzmény, ami be lett vágva a könyv elejére, és a lezárás is sokkal jobb, mint az eredeti verzióban. Habár volt pár olyan jelenet, amiről nem értettem, hogy miért került bele a könyvbe, végül ettől eltekintettem, mert ez lényegében egy paródia, és a vicc fontosabb, mint az ok-okozat. (Legalábbis itt.) Tetszett, hogy az írói megjelenítette az írótársnői szereplőit. Kettőt felismertem, a harmadikat nem. :)

Laktózmentes_Csillag P>!
L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

Az Egy űrállomás-takarító naplója -A teljes történet egy gördülékenyen olvasható, néhol kalapemelős elemekkel operáló olvasmány, amit nehéz komolynak vagy könnyednek tekinteni, valahol a kettő közti nem épp jó egyensúlyt próbálja tartani.
Cselekménye sokszor nem kiszámítható, de tele van üresjárattal, karakterei kidolgozatlanok és irreális logikát követnek a reakcióik, szájuk nyomokban hozzáadott mondatokat tartalmaznak. Ez a paródiajelleget erősíti. Elgépelésekre felkészülni, logikai bukkanókkal vigyázni. Humor van, jó is, néhány időzítésen kell csinosítani.

Igazság szerint eddig nem tudtam meghatározni, mi érne nekem 3,5 csillagot. A 4 már kevésbé emlékezetes, közepes-jó olvasmányoké, a 3-hoz fel kell idegesíteni. Ez – mondjuk úgy – köztes állapotban lebeg.
Eltántorítani senkit nem akarok, mert sokaknak bejött. Olvasgassatok értékeléseket, idézeteket, és ha mellette döntötök, kezeljétek helyén. Lehetőleg ne életetek karaktereinek megtalálása után vágjatok bele. Kivéve, ha a többséghez tartoztok, akik meg tudták szeretni őket.

Bővebben:

Kovaxka P>!
L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

A szerző jóvoltából, spoiler elolvashattam a történet befejezését is. Így sokkal kerekebb természetesen, ami plusz fél csillagot jelentett. A Földdel való összefutás kifejezetten szórakoztató volt spoiler. Továbbra is úgy érzem, hogy egy kis szerkesztés csodákat tehetett volna, de ürülök, hogy megismertem egy új szerzőt. Összességében jól szórakoztam.

Mogul, Budapest, 2017
mgbrown I>!
L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

Egyszer már értékeltem, szóval nem teszem meg újra. :) Annyit jegyeznék meg, hogy a kedves író nem kíméli a szereplőket. :D
(Külön köszönet a kámeamegjelenésért. :D)

nypiro P>!
L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója – A teljes történet

Sosem olvastam meg ilyet. Rengeteget nevettem rajta, pedig a háború és elég sok dolog nem volt viccs benne. Kiveve Cathy és Baby. Talán magamat nevettem, hogy kiléptem a komforzónámból és számomra teljsen ismeretlen műfajjal próbálkoztam. Kíváncsi voltam hogy fog tetszeni. Maga a scifi nem annyira köt le, ez nem von le az élvezeti ertekéből. Köszönet az írónak a szép, gördülékny fogalmazásért. Erdekes törtenet, magam elé is képzeltem. 1-2 eszközt el tudnék kepzelni már most is. Az az öv, peldául. Összességében jobban tetszett, mint amit vártam.

Törpillaa P>!

– Akkor nyilván jobb megfigyelő vagyok, mint te, nincs elrejtve… Ember vagy, igaz?
– Igen.
– Még soha nem találkoztam senkivel a fajtánkból.
– Soha? Az hogy lehet? Tudom, hogy nem vagyunk túl sokan, de azért én már legalább öt-hat emberrel találkoztam életem során.
– Könnyű annak, akinek volt élete.
– Ezt hogy érted?
– Két évvel ezelőtt még rabszolga voltam a Xendonon, de sikerült megszöknöm.
– Akkor ezért rejtőztél el idefent? Nem akarod, hogy észrevegyenek?
– Nem… és ne haragudj.

Kapcsolódó szócikkek: Lydia · Max

– A vérében lesz.
– 150 év. 150 éven keresztül el se tudtam képzelni, hogy ilyen dolgokban vegyek részt. Úgyhogy attól nem félek, hogy a vérében lesz.
– Álmodozz csak komám.

Törpillaa P>!

Ha az ember igaz barátokra lel, nem szívesen fosztja meg saját magát tőlük.

Törpillaa P>!

– Kösz Baby – intettem feléjük.
– Neked nem vagyok Baby, te idióta. Daniel vagyok – mordult fel.
– Jól van na, bocs – emeltem fel a kezem. – Hogy mennyire idegbeteg mindenki ezen a bolygón.
– Gyere komám, menjünk – sürgetett Felp.
– Gyerünk. Ó, még egy kérdés – fordultam vissza a párocskához. – Milyen évet írunk?
– 2021 – válaszolta Daniel, majd Catherinel együtt elsiettek.
– Komám, felfogtad, hogy kb 2000 évet utaztunk valahogy az időben? – kérdezte Felp, miközben az úton baktattunk.
– Több lesz az.

– Különleges vagyok?
– Frászt. Talán annak érzed magad?
– Nem, csak tudod, gondolkodtam. (…)
– Ne gondold túl.

Kapcsolódó szócikkek: Lydia · Max
Törpillaa P>!

Egy pár erős gyomros, ha nagyon gonosz akarok lenni, akkor egy jól irányzott ágyékütés, és lényegében nyertem.

Kapcsolódó szócikkek: Max
Törpillaa P>!

– Mázlista vagy – mondtam, miközben kiszúrtam egy közeli doki. – Hé, maga orvos, ugye?
– Igen uram
– Akkor jöjjön gyorsan. Itt egy túlélő.
– Köszönöm Max – nézett rám Felp.
– Mit köszönsz?
– Hogy kijöttél megkeresni. Gondolom, nem számítottál rá, hogy életben találsz.
– Őszinte leszek haver, valóban nem. De nem akartam, hogy egy jelöletlen tömegsírba kerülj.
– Köszönöm.

Törpillaa P>!

Az emberek fajába tartozom, ami az árvaság mellett egy újabb nehezítő körülmény, ha az ember űrállomásokon akar karriert építeni.

Kapcsolódó szócikkek: Max
BlueDeath IP>!

– Cica, ez csak…
– AZ ÉN NUTELLÁM! Hát mit képzelsz te, hogy az én nutellám ajánlgatod vadidegeneknek?
– Csak annyit mondjatok meg, hogy merre van a legközelebbi város – szóltam gyorsan, valószínűleg megelőzve, egy hidegvérű gyilkosságot.

Kapcsolódó szócikkek: Catherine Elwood · Daniel Smith · Max