+!

Egy ​űrállomás-takarító naplója 1 csillagozás

L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója
1.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Az ember azt hinné, hogy egy űrállomáson nem unalmas az élet. Ez igaz lehet, ha felelősségteljes a munkaköröd, esetleg egy erre járó űrhajó legénységéhez tartozol. De ha a takarító és karbantartó személyzet tagja vagy… az nem túl izgalmas. Max élete ebben az egyhangú, de nyugodt mederben folyik egészen addig, míg meg nem ismeri Lydiát. A lánynak köszönhetően belekeveredik a Xendonon dúló polgárháborúba, ami több fájdalmat okoz, mint azt valaha is képzelte volna. A békés élet és a kalandok közt egyensúlyozva nehéz döntéseket kell meghoznia, melyek akár az életébe is kerülhetnek.

Colorcom Media, Budapest, 2017

Kapcsolódó zóna

!

Egy űrállomás-takarító naplója

2 tag · 10 karc · Utolsó karc: 2017. március 27., 21:02 · Bővebben

L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója

Tetszett a könyv.

A cselekmény izgalmas volt, a szereplők szimpatikusak, a történet rövidségéből fakadó korlátok között is elég jól megismerhetők. Nem bántam volna azt sem, ha hosszabb a regény, még jobban részletezve a történteket. Jókat nevettem, örültem, hogy nem akarja magát halálosan komolyan venni az író, pedig ahogy haladt a sztori, egyre egységesebbé vált a történet és a mesélő stílusa, lett volna bőven lehetőség „vérkomollyá” válni.

Legtöbb helyen a nyelvezet is tetszett, jól egyensúlyozott az irodalmiság és hétköznapiság határán. Ennél többet nem is várhattam ilyen kis rövid könyvecskétől.

Négy gépelési hibát találtam, az jó arány ennyi oldalon. Tetszett a szerkesztés. Nagy szívfájdalmam, amikor az oldalszámozás más betűtípus, mint maga a szöveg, de itt a címek betűtípusát vitték tovább az oldalszámozáson, úgyhogy megvolt a harmónia. :) Köszönet a gondolkodó szerkesztőnek, van normális margó a könyvben, így nem kell szétfeszíteni, hogy olvasható legyen, és a lapszéleket sem takarja el az ember ujja. Egyetlen bánatom az aprócska betűk használata. Legalább valami kerekebb betűtípust jobban élveztem volna, ezek helyett az apró keskenyek helyett.

Nem vagyok a műfaj szakértője, tehát esetleges műfaji jegyek hiányossága, nem megfelelősége engem nem zavart.

Az előzmény novellát ajánlom valóban előzetesen elolvasni!

Várom a folytatást.

baranyeszter

– Ráérsz hálálkodni, most futni kéne.
– Futni?
– Aha. Tudják, hogy behatoló van az épületben. A kábító cuccok mégsem tartottak ki.
– Az meg hogy lehet?
– Vagy harminc éve vettem őket, biztos lejártak. Mondom futás!

baranyeszter

Egy perc ordítás után egyszer csak elhallgatott és rám nézett. Színtiszta gyűlöletet láttam rajta. Persze érthető, az előbb lőttem le, de akkor is, nem hittem volna, hogy egy pillantás így ki tud fejezni egy érzést.

baranyeszter

Megittam hát az italom, majd kisétáltam az ajtón, miközben több tucatnyi tekintetet éreztem a hátamban… és legalább ennyi képzeletbeli kést.

baranyeszter

Az emberek vérvonala végül addig fog hígulni, míg teljesen el nem tűnik a kozmosz végtelenjében.

baranyeszter

Régen mindig azt hittem, hogy ha valaki olyan szituációba kerül, ahol jó esélye van rá, hogy meghal, akkor kihasználja a rendelkezésre álló időt és beszél, beszél, beszél. Mint kiderült, a valóság teljesen más.

BlueDeath IP

Az ember azt hinné, hogy egy űrállomáson nem lehet unatkozni.

baranyeszter

Megegyeztek a földiekkel, hogy ellátják őket mindennel, amire szükségük lehet, nekik csak annyit kell tenniük, hogy elkezdik kibányászni a Föld magját, mert rendkívül értékes ásványok találhatók ott.

BlueDeath IP

– EZ MEG MI A FRANC VOLT? – üvöltöttem.
– Szerinted? A kalózok.
– Hol a fenében vannak? Nem látom őket.
– Mert szemből jönnek.
– …azt akarod mondani, hogy észlelted őket, de kitérés helyett mentél tovább velük szemben?
– Igen.
– Idióta csempész. Fordítsd meg a hajót!
– De a Zambara ebben az irányban van!
– Hajó nélkül, hogy akarsz odajutni? Fordulj meg, hogy lőni tudjak.