Sparrow 50 csillagozás

Troy ​Brennan

A név, amit mindenki ismer Dél-Bostonban. Egy néhai maffiózó fia. A jeges kék szemű szívrabló.
A „lerendező”, aki ebben a városban bárkit simán magasba emel vagy porba tipor.
Ja, és egyébként az újdonsült férjem.

Sparrow Raynes

Ez meg én volnék. A kutya sem bírta megjegyezni a nevemet, amíg Troy be nem csörtetett az életembe.
Aztán kalitkába zárt.
Foglyul ejtett.
És kiiktatott minden lehetőséget, hogy elmenekülhessek onnét, ahol fölcseperedtünk.
Úgy is mondhatnám, hogy Troy Brennan megnyirbálta a szárnyaimat.
Vannak álmaim, méghozzá merészek, de kétlem, hogy valaha is engedi valóra váltanom őket. Fogalmam sincs, miért döntött úgy, hogy feleségül vesz. Azt azonban tudom, hogy ha kiakasztom ezt a pasast, annak nem lesz jó vége. De nem ám.

L. J. Shen a világon mindenütt lakott már, és végül Észak-Kaliforniában állapodott meg, leginkább a borok miatt. Megélhetésként ír és szórakozásként olvas. Egy… (tovább)

Eredeti mű: L. J. Shen: Sparrow (angol)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rázós könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2019

Troy Brennan · McGregor atya · Sparrow Raynes

Szentháromság-kápolna

V_Ili P
L. J. Shen: Sparrow

Úgy örülök, hogy annak ellenére belekezdtem a könyvbe, hogy sokan lehúzták a fordítás miatt.
Nem tudok nyilatkozni, mert nincs olyan szinten az angol tudásom, hogy viszonyítási alapom legyen.
Mondjuk a sztájliszt nekem is fájt. :)
Tetszett a könyv az elejétől a végéig, mert pörgött folyamatosan, történtek a dolgok.
Troy egy igazi spoiler volt és nem az a típus, akit szívesen lát az ember lánya a gyereke mellett. Mondjuk az epilógusban nagyon cuki volt :)
Sparrow-ot nagyon bírtam, a beszólásait, a cselekedeteit.
Brocknál éreztem, hogy valami nem kerek, de arra amit tett, nem számítottam.
Lényeg a lényeg, olvassátok !

kellyolvas P
L. J. Shen: Sparrow

Annyira jó történetet lehetett volna kihozni ebből az ötletből.
Nem tudom még eldönteni, olvasnék-e mást a szerzőtől, állítólag a későbbi könyvei jobban sikerültek. Mindenesetre baromira nem értem a könyv magas átlagát, engem nem tudott elkápráztatni, főleg azon egyszerű oknál fogva, hogy nem váltotta be a regény elején lefektetett írói ígéretet és egyik főszereplő sem lett egy cseppet sem szimpatikus. Nálam ez egy közepes próbálkozás volt.

L. J. Shen: Sparrow

„Az igazi szerelem olyan mint a rák. Egyetlen szempillantás alatt futótűzként terjed szét bennünk, és fölemészt minket.”

A könyv teljesen magával ragadott már az első oldalaktól fogva, és ez ki tartott egészen a könyv végéig.
Nem voltak fölösleges oldalak, minden nagyon szépen és átgondoltan épült fel. A történet nem lett túltolva, nem akart más lenni mint ami. Örültem a váltott szemszögnek is, ami nagyon jól érvényesült, és nagyon jól játszott vele az írónő.
Kifejezetten nem szeretem az olyan történeteket spoiler, de ez is teljesen működött, mindennek meg volt az oka, és hát valljuk be ez nem egy szerelmi házasságnak indult.
A madár szimbólum végig vonulása a művön, főleg az epilógusban nagyon tetszett. A maffia szintet is tökéletesen hozta pl.: a hulladék-feldolgozás megemlítése, nem kell ide minden mondatba csúnya szó.

A két főszereplőt pedig imádtam!!A kapcsolatuk szépen lassan bontakozott, és azt adta amit vártam, oda voltam a szívózásukért pl. madárkaja :D spoiler Az erotikus jelenetek működtek , meg volt az a bizonyos kémia. :D
◘ Sparrow:
Első pillanattól kezdve megszerettem ezt a féktelen vadócot. :D Végtelenül erős, talpraesett, makacs csaj, ami a szívén az a száján, imádja a kajákat és persze Troy-t bosszantani . Nem olyan, mint a többi lány, nem lehet őt pénzen megvenni. végtelenül szomorú múltja volt neki is , de felállt, az pedig amit az apukájáról mondott az nagyon meghat jelenet volt.
◘ Troy
Egy igazi fejlődő hős, eleinte kegyeletlen,érzéketlen, de aztán, ahogy halad előre a történet egyre inkább megismerjük, ahogyan rakodik össze az ő puzzle-je egyre inkább körvonalazódik, hogy bizony a múlt sötétje árnyékolja be az életét. A végére nagyon hozzám nőtt ő is.

Az írónő tényleg le vett a lábamról, biztos fogok még tőle olvasni remélem a Könyvmolyképző is szerződik még vele . Többszörösen újraolvasós könyv, tényleg szívből tudom ajánlani mindenkinek!

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog
L. J. Shen: Sparrow

A Sparrow egy ügyesen felépített regény, tele erotikával, érzékiséggel, jó karakterekkel, feszültséggel, időnként akcióval és bizony durvább jelenetekkel. Én végig hitelesnek éreztem, a kötet lezárása is nagyon okos volt a maga módján. Akadt nem egy WTF pillanat is, ami meglepett. szívesen olvasnék még az írónőtől.

Bővebben a blogon:
▶️ http://sorok-kozott.hu/2019/06/konyvkritika-l-j-shen-sparrow/

genevieve P
L. J. Shen: Sparrow

Ha szeretnétek elolvasni az értékelésemet itt megtehetitek, a könyvre és a történetre ez vonatkozik a továbbiakban is: https://moly.hu/ertekelesek/2371550

Azonban vannak dolgok amiket nem hagyhatok szó nélkül. Kezdjük rögtön az elején. Sparrow beceneve az eredeti könyvben „Red”, a fordításban „Piroska” lett ami engem totál kiakasztott, inkább hagyták volna meg az eredetit! Ha ettől ugyan el is tekintek akkor sem tudtam komolyan venni a szereplőket, sem a történetet! Pedig az eredetit IMÁDTAM! Vonzott magához, minden érzelmet átéreztem. Hogyan lehet ez?
Korántsem vagyok perfect de ezek a szemet szúró fordítások vagy nem tudom mik totál kiakasztottak pl. tütü – a piálásra asszociálva? avagy vidor sofőr? kamu a köbön? ja és a személyes kedvencem istók zicsi! az meg mi a franc, de nem is ez a fő kérdés hanem hogy hogyan jött ide????
Imádom a kiadó könyveit! De nálam a fordítás nem ütötte meg a mércét! Sajnálom!

Kathreen
L. J. Shen: Sparrow

Terszett is, meg nem is.
Összességében olvastatta magát, voltak benne jó visszaszólások, – Sparrow nem hagyta magát elnyomni –, amiken nevettem, de valami mégis hiányzott.
Troy kemény pasi, de mindig egy kettősség jellemezte. Mikor kicsit ellágyult, akkor rájött a szerző, hogy na ne és átment az egész karakter bunkóba.
És a titkok titkok hátán, ami mindig csak egy újat hozott előtérbe.

Zso89
L. J. Shen: Sparrow

Az első könyvem az írónőtől.
A borító nagyon megtetszett és megfogott,a fülszöveg viszont nagyon felkeltette az érdeklődésemet.
Megnéztem a könyv címkéit és azt kell mondjam valahogy mégis másra számítottam.
TroyTroyTroy
Nem is tudom hogy hogy állok veled kapcsolatban.
S@ggfej voltál az tuti,ezzel még nem is lett volna problémám de valahogy nem lopta a szívembe magát,leginkább azért ahogy beszélt Sparrow-ról hogy spoiler
Nem vártam egy romantikus történetet és nem is azt kaptam.
Szeretem a maffiás könyveket,de itt azért „könyörtelenebb” sztorira számítottam.
Bár maga a sztori tetszett,végig fenntartotta az érdeklődésemet de úgy éreztem valami mégis hiányzott.
Az elején Brock nagyon szimpatikus volt és még szurkoltam is nekik ha őszinte akarok lenni.
Sparrow szimpatikus volt,Troy mellett kemény csaj lett belőle.
Jót mosolyogtam magamban mikor ellenszegült Troy-nak.
A befejezéssel ki voltam békülve.
Nem volt rossz de valahogy mégis többre számítottam de azért nem zárkózom el az írónő többi könyvétől.
Viszont nem hagyhatom szó nélkül hogy volt benne jó pár hiba.
Nem igazán szokott feltünni és nem is szoktam foglalkozni vele de az utóbbi olvasásaimban mindben volt jó pár ami kiakasztott.

Szil78
L. J. Shen: Sparrow

Nehez szivvel ertekelem ezt a konyvet, mert sokal-sokkal tobbet vartam ettol a tortenettol.
Az eleje egesz jol indult, aztan unalomba fordult, szinte kenyszeritettem magam, hogy olvassam tovabb. Az egesz nem szolt masrol, mint arrol, hogy Sparrow azon vinnyog, szereti vagy gyuloli, undorodik vagy megorul Brennanert. Igaz ezt elmondhatjuk Brennanrol is. Ez az akarom, nem akarom jatek ennyi oldalon keresztul mar faraszto es unalmas volt. Catalina hisztis kirohanasai pedig meg rontattak a torteneten.
Azt is le lehetett vagni, hogy ki a titokzatos harmadik szemely azon a listan, kicsit sem volt varatlan fordulat.
Aztan kezdett egy kicsit felporogni a tortenet, es szerencsere az irono nem huzta-vonta agyon a vegkifejletet.
Brennant nem sikerult megkedvelnem meg a vegen sem. Egy arrogans, szadista seggfej. Oke azert voltak elvei, artatlanokat nem bant, de akkor is oromet lelte az emberek kinzasaban. A vegen pedig egy kisse tul nyalas lett egy ilyen szemelyiseghez kepest.
Sparrowrol ugy ereztem, hogy idonkent komoly halalvagya van. A velemenyem szerint kisse irracionalosan viselkedett, foleg ugy hogy elmeletben retteg Brennantol (itt megjegyeznem, hogy Brock eseteben is).
Megkonnyebbultem mikor a vegere ertem.

Réka0128
L. J. Shen: Sparrow

Sajnos sokkal többet vártam ettől a könyvtől…

Olyan jól indult a történet, hogy azt hittem még az El Diablo-nál is nagyobb kedvenc lesz nálam ez a rázós kötet.
Nekem valahogy túl kiszámítható és unalmas lett, pedig az első pár fezetetet még nagyon élveztem. A két főszereplővel meg voltam elégedve, az ő szótacsáik kifejezetten tetszettek és az erotikus részek sem voltak rosszak. Catalina egy baromi idegesítő karakter volt, hál istennek nem sokszor bukkant fel.
A borító gyönyörű, egyből beleszerettem ahogy megláttam. Kár, hogy végül a regény nem tudott megfogni…

Detty77
L. J. Shen: Sparrow

Nagyon tetszett♥ Sparrow határozottsága, erős jelleme és az a nagy szája, üdítő volt!! Imádtam a szócsatáikat, pörgős kis történet! Troy a megközelíthetetlen és sérült pasi, de hát a szerelem ellen még neki sem volt hatalma.. nagyon remélem, hogy sok könyvét olvashatjuk még az Írónőnek!

Viktória_Markovics P

Az emberek olyanok, mint a hagyma, sok-sok rétegből állnak. Minél mélyebbre hatolunk, annál érzékenyebb, sérülékenyebb a réteg.

Viktória_Markovics P

Mindennél és mindenkinél veszedelmesebb az olyan ember, akinek nincs vesztenivalója.

– Gyorsan futok.
– Én pedig kiválóan üldözök – suttogta.

Renoir

Csönd. Az emberiség történetének legtartalmasabb, legjelentőségteljesebb hangja.

Kapcsolódó szócikkek: Troy Brennan
Viktória_Markovics P

Igaz, hogy szörnyeteg volt, de az én szörnyetegem.

Viktória_Markovics P

– Tovább léphetnénk. – Megropogtattam a nyakamat, és föltűrtem az ingujjamat. – Az idő pénz.
– De a sebek begyógyítója is.

kellyolvas P

A verébhez a szabadság fogalma társul. A tengerészek hajdanában ötezer tengeri mérföldenként egy verebet tetováltattak magukra. Úgy hitték, a veréb szerencsét hoz. Olykor már kihajózás előtt a bőrükre rajzoltatták abban a reményben, hogy talizmánként működik majd, és segít szerencsésen hazaérkezniük.

Viktória_Markovics P

– Ez életem legfurább nyara – megremegett a hangja. – A mai napsütés hazugság. Ragyog a nap, mégis hideg az idő. Napsütés – ismételte –, de hazugság.
– Hazugságok tartják mozgásban a világot, kicsi Piroskám.

Viktória_Markovics P

A pasinak zűrös a múltja.
Kész katasztrófa a jövője.
És akár tetszik, akár nem hamarosan a jelene részévé válok.