A ​varázsgömb titka 5 csillagozás

L. E. Friderika: A varázsgömb titka

Család, szeretet,boldogság… mint mindannyian Doris a gyermekotthonban nevelkedett lány is erre vágyik a legjobban, hiszen nem érti szülei miért felejtik őt a szülészeten. Tanulmányait befejezvén egy különös álomtól indíttítva elhatározza, hogy kideríti miért nem nőhetett fel rendes családban.Már éppen kezdenek összegyűlni a történet mozaik kockái, amikor munkája Amerikába szólítja.Indulása előtt egy antikvárium polcáról a kezébe esik egy kézzel írott kis könyvecske „A varázsgömb titka”.
Miért éppen az ő kezébe kerül ez a különös kiadvány és vajon segítségére válik-e Dorisnak édesanyja megtalálásában,s végül megadatik-e neki a várva várt anyai ölelés és a sors valóban összehozza-e őt a szerelemmel és az áhított boldogsággal?…..

Publio, Győr, 2017
Publio, 2017
ISBN: 9789634430780

L. E. Friderika: A varázsgömb titka

Az év meglepetése kisregény!
Rengeteg fontos téma van belesűrítve (persze még épp eléggé tömör stílusban) a kötetbe.
Család❤ & Szeretet & Boldogság.

Ajánlóm részletesen:https://dontforgettosmileandread.blogspot.com/2021/07/a…

Hát hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem lett azonnal kedvencem a könyv. A lapok csak úgy fogynak a széles tördelés miatt abszolút nem 170 oldalnak éreztem.

A mondanivalója hidegrázós, engem sokszor el is érzékenyített kicsit.
Első könyves szerzőnek elég erős kezdés lett!
Nagyon tetszett! Sajnálom, hogy nem írt még (tudomásom szerint), én vevő lennék rá.
Mind az elbeszélésmód , mind a leírásokat, a figyelemfelkeltés és megtartás, páratlan. Nagyon tehetséges, ittam a szavait.

S mondanom sem kell, örömmel zártam be és tettem fel a kedvenceim polcra! Remélem ti is így fogtok tenni , hamarosan a kezetekbe veszitek ezt a csodát és megrázzátok a képzeletbeli varázsgömböt!

dontforgettosmileandread P>!

légy elégedett azzal, amivel az égiek megajándékoznak, fogadd el az élet adta dolgokat, legyenek azok jók vagy rosszak, küzdj tisztességgel és becsülettel, hogy a földön hagyott életművedről, a szellemi örökségedből ismerőseid, rokonaid, barátaid és családod bátran és bőven meríthessenek, mint egy kiapadhatatlan forrásból!

dontforgettosmileandread P>!

A lány arra gondolt, milyen fura dolgokat teremt néha a sors. Tud adni, ugyanakkor elvenni is, az örömbe tud ürömöt vegyíteni, a boldogság mellé bánatot is osztani. Aki ember a talpán, az megbirkózik ezekkel a nehézségekkel, de vannak olyanok is, akik a súlytól összerogynak.

dontforgettosmileandread P>!

Életünk mindennapja megismételhetetlen események sorozata és arról saját magunknak kell gondoskodnunk, hogy ezek az események úgy történjenek meg, hogy felejthetetlenek, szépek és jók legyenek.

dontforgettosmileandread P>!

Én az öngyilkosság helyett inkább a keresést választom. Szeretném megtalálni azokat az embereket, akik egy édes éjszakán a világra hívtak engem akarva, vagy akaratlanul, mindegy, de egyszer az életben szeretnék találkozni velük, szeretném megtudni, megérteni, megkérdezni, miért hagytak magamra, miért nem kerestek meg. Bízom abban, és valahol a hetedik érzékem is azt súgja, hogy a nagy találkozásra már nem kell sokáig várnom és fényt deríthetek a saját családom titkaira, mert a mostani szabadságom így nem teljes. Nem tudom úgy élvezni az élet szépségeit és örömeit, ha azokat nincs kivel megosztanom. Tudni akarom, honnan indultam, hiszen csak így válik teljessé a múltam, a jelenem és főleg a jövőm. Csak azt az egyet jó lenne tudni, merre induljak. Apa és anya hová, merre indultak el akkor, azon az éjszakán? Ha lenne egy varázs gömböm, biztosan ezt kérdezném tőle.

dontforgettosmileandread P>!

Az az érzésem, hogy mi halandók a mindennapjainkban egyszerűen elsiklunk efelett. Lehet, hogy sokszor megtapasztaljuk a szeretet csodás érzését és erejét, de valahogy nem engedjük, hogy tartósan részévé váljon az életünknek. Mást hajszolunk, anyagi javakat, jól fizető állást, meg ki tudja, mi minden mást helyezünk előtérbe. Számomra elgondolkodtató, jól van-e ez így.

dontforgettosmileandread P>!

Tudta, hogy a könnyek nem segítenek, de azért könnyítenek a lelkén.

dontforgettosmileandread P>!

Dorisz becsukta a kis könyvet és hosszú percekig némán meredt a semmibe.

dontforgettosmileandread P>!

Mit érnek a milliók, ha eddigi életem során még egy simogatást sem kaptam azoktól az emberektől, akik szerelmükkel a világra hívtak engem. Mindenemet odaadnám egyetlen napért, amit a szüleimmel tölthetek el és szomorúság költözik a szívembe, ha erre gondolok, mert tudom, hogy ez már sohasem fog bekövetkezni.

dontforgettosmileandread P>!

Olyan vagyok – gondolta –, mint egy kamasz. Ábrándozom és megpróbálom elképzelni azt, ami számomra szinte elképzelhetetlen.