Savage ​– Fenevad 354 csillagozás

Lizzie Danton ébredése

Szörnyetegnek nevezik.

Fakókék szeme, jéghideg tekintete áthatol rajtam.
Kemény.
Sérült.
Veszélyes.
Egy tündérmesékbe illő kastélyban él, de korántsem daliás herceg.
Vad.
Brutális.
Egy gyilkos.
A sorsnak köszönhetően botlottunk egymásba.
Szörnyetegnek nevezik, de számomra ő a megváltás.
Sötét, ugyanakkor szenvedélyes és erotikus történet.
Merülj el a forgatagában!

L. A. Fiore: Savage

424 oldal · ISBN: 9789635616350 · Fordította: Kádár Pál

Brochan McIntyre · Lizzie Danton · Fenella · Mac Donovan

Dóri_Margit P>!

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

„Valóban megértett engem, mert magát is megérintette a sötétség.”

Sok minden tetszett ebben a könyvben és éreztem a különlegességét is, mégis a végére elfogyott a lendülete, a varázsa.

Két megtört lélek, két különbözően szörnyű gyerekkor. Különböző fajta zártság, megbirkózás az élettel. Az élet útvesztőjében találkoznak és felismerik egymás sötétségét.
Tetszett, hogy látják a másikban a törést. Lizzie pedig csodálatra méltó reményfoszlány. Tetszett, hogy a művészetet választotta a túlélésre.
Gyönyörűen fogalmazza meg a művészet erejét, értékét.

Nem lehet elmenni Skócia csodái mellett. Eszméletlen, hogy mennyire vágyódsz te magad is odakerülni, miután lenyűgöző szépségeit bemutatja a könyv.

A könyv nyersessége is figyelemre méltó. Üdítően hatott, ehhez pedig hozzájárult, hogy férfi fordította. Az illusztrációk is különlegessé tették a történetet. Tetszett a misztikum is, a boszorkány és a szépség és szörnyeteg utalások is.

A könyv elejét nagyon döcögősnek éreztem, túl klisés és túl meseszerű volt. Ezen azért segített a szereplők kémiája, humora és a gyönyörű leírások. A végére kicsit életszagúbb is a kapcsolatuk.

off

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

Pár napig emésztgettem a történetet, ugyanis úgy vagyok vele, ahogy magával a borítójával: tetszik is, meg nem is.
Szereplőink borzalmas családokból származnak, és akkor még szépen fogalmazok. Ahogy az ellentétek, olykor a rokonlelkek is vonzzák egymást, így törvényszerű, hogy főhőseinknek találkozniuk kell.
Sokkal jobban megérintett a családi borzalmak, kegyetlenségek és brutalitás leírása. Míg vannak emberek, akik két kezüket összetennék egy egészséges gyermekért, addig ők eldobták, vagy épp kínozták a sajátjaikat. Számomra az ilyen felfoghatatlan. Ha szörnyetegek között nevelkedik az ember, akarva akaratlanul is de nyomot hagy a lelkén. Lizzie és Brochan sem voltak kivételek ez alól, ugyanis mindketten komoly mentális problémákkal rendelkeznek.
Nem voltam teljesen elégedett a romantikus/erotikus szállal. Szereplőink cselekedeteit bizonyára nagyban befolyásolták a gyerekkori traumák is, így itt ott elnéztem nekik az irracionális megnyilvánulásaikat. Viszont még ennek ellenére sem éreztem kapcsolatukat életszerűnek. Kár érte.
Meglepetés volt, és nagyon örültem a kis misztikus utalásoknak a történetben. Adott egy kis ízt az egyébként elég egyhangú történetnek.

Naiva P>!

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

A megjelenése óta a radaromon van ez a könyv, de arra gondoltam, hogy nem lehet több, mint egy modern tündérmese, némi erotikával, de ez sokkal több volt annál.
Már a prológusnál elvesztem az írónő misztikus szavaiban. Ez a könyv visszavitt azokba az időkbe, amikor beleszerettem a mesékbe. Csak ez felnőttesebb, sötétebb hangulatú „mese” volt. Határozottan olyan volt, mint egy komor tündérmese. off
Brochan marcona, magányos, és egy skóciai kastélyban él. Lizzie egy művész, aki New Yorkban él. Mind a kettőnek pocsék gyerekkora volt. A fiú életét az apja, a lányét a saját anyja keserítette meg. A sors összehozza őket. A város szörnyetegnek tartja Brochan-t, de Lizzie lesz az ő megmentője. Két sérült lélek, akik megtalálják egymásban a saját boldogságukat. Felnőttként is szeretem az ilyen jellegű „meséket”.

Nixii P>!

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

Nagyon régóta vártam már erre a könyvre, így már-már gyermeki lelkesedéssel vetettem rá magamat, mikor megkaparintottam. Az első néhány fejezet eléggé sokkoló volt számomra, Brochan és Lizzie gyermekkora közel sem volt szép vagy boldog, sőt. Kegyetlen volt az életük, az ifjúságukban nem volt semmi kellemes, sem olyan pillanat, amelyre az ember felnőttként mosollyal az arcán visszatekint. Sajnáltam őket, mindketten megtört lelkek voltak, akik csupán bolyongtak a világban.

Az alaptörténet nagyon tetszett, a főbb és jelentősebb szereplőket gyorsan megkedveltem és a cselekmény bővelkedett nagyon sok vicces pillanattal spoiler. Viszont a sok pozitív ellenére mégsem tudom megadni a maximum csillagot, mert nekem a vége (az utolsó néhány fejezet) teljesen elrontotta az élményt. A könyv háromnegyedéig annyira tetszett az egész, hogy még a már unalmassá vált kliséktől is eltekintettem, erre az “utolsó nagy bummnál” az írónő elrontott mindent. Picit számomra olyan volt, mintha elfáradt volna. Amolyan “jól van, elég volt ennyi, gyorsan zárjuk le” érzést ébresztett bennem.

Emiatt vegyes érzésekkel csuktam be a könyvet, talán majd egy másodszori olvasás (valamikor a jövőben) eloszlatja ezt a kellemetlen szájízt, amit okozott.

Mrs_Curran_Lennart P>!

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

Először is, eredetiben anno jobban tetszett, jobban átjött a hangulat. Így is beszippantott a történet, Brochan és Lizzie különleges emberek. B. egy olyan mesebeli bérgyilkos, aki csak „rossz” embereket gyilkol. Na és persze az egész falu tudja, hogy kicsoda és mégis szabadon mászkál. Ebbe idáig bele sem gondoltam. Mégsem ő a rosszfiú a történetben, az igazi gonosz Norah, Lizzie anyja. Tetszettek a vérfarkasos hasonlatok, aranyos volt, ahogy Lizzie húzta vele Brochant. És persze a táj, Skócia, maga is megérdemel egy csillagot.

bfanni P>!

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

Sajnos ez most alulmúlta a várakozásaimat. Valószínűleg, ha ez lett volna életem első dark romance története, akkor jobban tetszett volna, de így kevés volt. Ami tetszett, az Skócia és a Szépség és Szörnyeteg utalások. A könyv középétől azonban lejtmenetbe kezdett a dolgok alakulása, ellaposodott, klisés volt. Nekem ez most nem nyújtott maradandó élményt.

Klodette>!

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

Ezekkel a 18+ karikás történetekkel egyébként bizalmatlan vagyok, mert nem igazán tudom összepárosítani a fejemben az erőszakot és az erotikát, de akárcsak anno, az Ha én lennék te vagy A vadember esetében, úgy itt is kellemeset csalódtam.
A Fenevad nagyon tetszett, főleg a háromnegyede, mert a vége felé már nekem is túl szirupos és kevésbé reális szintet ütött meg, mégsem tudtam letenni.
Tényleg szerettem, pedig vannak bőven hibái.
A főszereplő férfi bérgyilkos, embereket öl pénzért, habár az írónő azzal próbálja menteni őt, hogy csak bűnösöket végez ki. Vannak itt bőven erkölcsi és morális kérdések, több tucat, lehet gondolkodni, hogy hasonló helyzetben mi hogyan reagálnánk ha megtudnánk, hogy kiszemeltünk egy igazi gyilkos?!
Imádtam, hogy már az első perctől kezdve kiválóan működött a kémia a szereplők között. Lizzie és Brochan párosa egyszerűen elvarázsolt és a legvégéig nem eresztett.
Skócia, az erdők, a kastélyok, kunyhók és lankák, no meg a teljes felföld pedig totálisan lenyűgözött.
A szerző elképesztően írt a tájról, a kis skót faluról, a helyi szokásokról, az ételekről és babonákról. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire átjött ez a ködös, zöldellő hangulat, ahol tényleg elhihettük, hogy a fák közül mindjárt tündérek vagy éppen egy farkasember bukkan elénk.
Negatívumként azt mindenképpen ki kell emelnem, hogy egy idő után sajnos eléggé elrugaszkodtunk a realitás talajáról. Értem én, hogy Lizzie teljesen odáig volt Brochan-ért és valamilyen szinten megértette őt, de amikor a férfi bevallotta, hogy emberek megöléséből keresi a kenyerét, a nő majdhogynem megvonta a vállát, sőt, egyszer még azt is megkérdezte, hogy jól men-t e munka? Számomra ez nagyon hihetetlen, már-már hiteltelennek bizonyult.
A 424 oldal egyébként nagyon hamar elrepült, pörögtek a lapok, főleg azért, mert két szemszögből követhettük nyomon az eseményeket. Mindig történt valami izgalmas és érdekfeszítő.
A stílus szókimondó, sok benne a káromkodás és Brochan igencsak nyersen, szókimondóan beszél, a szexjelenetek pedig vadak, de ez teljesen rendben van egy ilyen típusú kötetnél.
Tényleg voltak utalások kedvenc mesémre, A szépség és a szörnyetegre, de retellingnek azért nem mondanám.

Ennél is bővebben: https://klodettevilaga.blogspot.com/2021/09/konyvkritik…

Unicooorn P>!

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

Ismeretlen író,mégis kíváncsi voltam,bár egy ideje tologattam a könyvet.
Imádom a borítót,szeretem hogy a kiadó az eredeti borítókat hozza.❤
Így visszgondolva nekem kicsit olyan volt mint egy történelmi romantikus regény,bár abból talán össze vissza egyet olvastam.
Kövezzetek meg de igazából sem Skócia,sem pedig a történelem nem tartozik a gyenge pontjaim köze.☺
Viszont le a kalappal az írónő előtt mert sikerült úgy bemutatnia a történetet hogy lekössön,és nem azért olvastam hogy minél hamarabb túl legyek rajta hanem mert érdekes volt.
Kicsit olyan érzésem volt mintha a régi és a modern kor össze lett volna fésülve de mégis teljesen különálló volt.
Ilyen könyvet eddig még nem olvastam de tetszett.☺

Lizzie
Ő tényleg egy olyan női karakter volt akit minden helyzetben kedveltem.
Szerető,gondoskodó,kedves és a festészet iránti szenvedélye és tehetsége lenyűgöző volt.
Az anyjára egy szót sem vagyok hajlandó pazarolni.
Az apjáról azért másabb a véleményem.
Mikor már azt hittem nincs több csavar akkor még mindig történt valami.

Brochan ❤❤❤
Azt hiszem leginkább a Fenevad énje volt az ami úgy igazán elvarázsolt.
Volt is egy idézet ami teljes mértékben kedvenc lett.
„…az életben három dolog biztos: a halál, az adók, és hogy a nők imádják a rosszfiúkat.” ☺❤
Azt hiszem ez mindent IS elárul.
Viszont igencsak nagy jellemfejlődésen esett át Brochan.
Azt hiszem a mosolyait kedveltem a legjobban.❤
Viszont szigorú leszek és nem adok 5* mert az első erotikus jelenetük nekem csalódás volt….másra számítottam abból a kémiából ami kettejük között volt.

Bevallom őszintén valahogy másabb történetre számítottam,de így sem volt csalódás,maximum kellemes.☺
Polcomon a helye mind a történet és persze a borító miatt is.❤❤❤

B_Kittina >!

Skócia…és Brochan is természetesen ♥
Kegyetlen történet egy varázslatos világban.
Két ilyen borzalmas gyerekkorral rendelkező főszereplővel se sűrűn találkoztam még.
Az első néhány fejezet sokkolóam hatott rám.
A szereplőket/ mellékszereplőket hamar megkedveltem, szimpatikusak voltak.
A történet vitt magával , egész jól fel volt építve, aztán sajnos a vége felé egy egész klisé halmazt kaptam a nyakamba.
Ettől eltenkintve tetszett, igazi dark romance egy kis spoiler csavarral.

Aninaa P>!

L. A. Fiore: Savage – Fenevad Lizzie Danton ébredése

Azon gondolkoztam, hogy várnom kellene egy napot az értékeléssel, hogy megemésszem kicsit ezt az egészet. De aztán úgy döntöttem, jobb úgy, ha még a hatása alatt vagyok.
Ez a történet egy sötét tündérmese, két rokonlélek szerelméről és sorsuk összefonódásáról. Ha valakinek volt szörnyű gyerekkora akkor az biztosan Lizzie és Brochan. Hihetetlen, hogy min kellett keresztülmenniük, de még hihetetlenebb és természetesen csodálatra méltó Lizzie optimizmusa és derűlátása. Ő tényleg egy fénysugár az éjszakában. Brochan-on jobban eluralkodott a sötétség, de mélyen elásva benne is megvolt a szeretni és szeretve lenni érzés.
Azért is különösen szerettem ezt a könyvet, mert a bakancslistám előkelő helyén szerepel Skócia, és ahogy ez a könyv leírta a tájakat, a látványt, a hangulatot, olyan volt mintha én is ott lettem volna. Gyönyörűen van tálalva. Szinte látod magad előtt, érzed az ízeket, magával ragad a hangulata.
Bőven van a könyvben sötétség, de tökéletesen el van találva az egyensúly.
Ja és persze meg kell említenem, hogy gyönyörűek a fejezetek kezdetének fekete, díszített lapjai.

off

Aninaa P>!

[…] az életben három dolog biztos: a halál, az adók, és hogy a nők imádják a rosszfiúkat.

a_bookworm_named_honey>!

– Gyakran úszkál meztelenül az éjszaka közepén?
És ha igen, pontosan mikor? Bekarikáznám a naptáramban.

163. oldal, Nyolcadik fejezet - Lizzie (Könyvmolyképző, 2021)

Kapcsolódó szócikkek: Brochan McIntyre · Lizzie Danton
Black_widow>!

[…] néha az is elég, ha tudjuk, nem vagyunk egyedül a sötétben.

Black_widow>!

– […] Nem, semmit sem bánok. Az életed annyit ér, amennyit kihozol belőle.

Kapcsolódó szócikkek: Mac Donovan
Black_widow>!

Mindenkinek megvannak a maga határai.

Bánat nélkül nincs öröm.

Kapcsolódó szócikkek: Brochan McIntyre
Black_widow>!

– Ne ródd fel a szülő bűneit a gyermeknek!

Black_widow>!

– […] hiába akarsz segíteni valakin, ha az a valaki nem akarja.

Black_widow>!

Egy elhanyagolt gyereket pont nem érdekli, hogy mennyibe kerül az, hogy elhanyagolják.