101 ​kutyatrükk 25 csillagozás

Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Ő a barátod, a társad, a testőröd, a kutyád. Te pedig az élete, a szerelme, a falkavezére vagy. A tiéd lesz és az is marad, hűséges lényként szívének utolsó dobbanásáig. Tartozol neki annyival, hogy méltónak találtass feltétlen szeretetére. A 101 kutyatrükk kitűnő lehetőség arra, hogy közelebb kerülj a kutyádhoz, segíts neki beilleszkedni a családba, folyamatosan fejleszd szellemi és fizikai képességeit. – trükkök gazdag tárháza – instrukciók lépésről lépésre – bonyolultabb trükkök részekre bontása Valamennyi lépést fényképek illusztrálnak!

Eredeti cím: 101 Dog Tricks

Eredeti megjelenés éve: 2007

GABO, Budapest, 2008
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636891343 · Fordította: Németh Anikó Annamária

K_A_Hikari I>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Vannak benne nagyon jó trükkök, de olyanok is, amiket kissé furcsának/szokatlannak/feleslegesnek találtam. spoiler
Tetszett, hogy le van írva a feladat lépésről-majd ugyanígy képekkel is illusztrálják. Az, hogy mindegyikhez van valamilyen kézjel, külön plusz pont.
Egy-két trükk tanítását mindenképp ki fogom próbálni, kíváncsi leszek az eredményre. :)

Csalán>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Nagyon aranyos, és hasznos könyv. Testvéremtől kértem kölcsön, mert 10 éve ez adta az alapját a kutyatanításnak, így nagyon ajánlotta nekem is. Tetszenek a trükkök csoportokra bontva és lépésről lépésre magyarázva, illetve a követelmények, hasznos tudnivalók, amik felmerülhetnek egy-egy trükknél. A képes ábrázolás is sokat segít, illetve a vezényszavak, bár vannak trükkök, aminél én mást használok. Volt olyan probléma, ami az én kutyusomnál előfordult, és arra vonatkozó utasítást tanácsot nem olvastam a könyvben, de ez kb 2x volt, ezért nem vonok le csillagot. Ami kicsit zavart, azok a kutyusos idézetek, amit ugye mintha a kis cuki Chalcy mondta volna, nekem ezeknél egy kicsit szekunder szégyenérzetem volt, de valakit biztos megmosolyogtat. :D

Csillagvirágszál>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Számomra mint kutyatartó hasznos volt! Hiába jártam vele kutyaiskolába ahol a kutyanevelés alapjait elsajátítottam/tuk, még így is hasznomra vált, hiszen olyanok is megtalálhatók a könyvben amiket ott nekünk nem tanítottak viszont a kutya agyának, ügyességének a karbantartására, hogy új trükköket tanuljon be hasznos volt. És, a pitizés művészetét ahogy megtanulta önmaga alkalmazza :)) Nem cask kaja kéréskor,hanem akkor is, hogy ha rosszat csinált, hogy ne haragudjunk. Hasznos olvasmány volt a számomra. :)

Ameriel>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Nagyon hasznos könyv, rengeteg dolog le van benne írva, ami kellhet egy kezdő és haladó kutyatartó számára. Játékos dolgok vannak benne és olyanok is, amikkel karban tudjuk tartani a kutyusunk agyacskáját. Elég sok mindent megtanítottam a Colliemnak belőle. Az főként tetszett, hogy kép volt hozzá és minden gyakorlatot megmutatott képpel is, valamint az esetleges nehézségekre is adott megoldást (arra, hogy mi, ha a kutya mást csinál). Egy ügyes kutyával és elegendő idővel egy nagyon eszes, szerethető és játékos kutyát nevelhetünk ennek a könyvnek a segítségével.

greta991 P>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Kyra előző könyve (101 lépés) alapján biztos voltam benne, hogy ez a könyv mindenképpen kell nekem. Fontosnak tartom a mentális fárasztást, főleg ha később is hasznos lehet, amit a tréning alatt megtanul. 101 trükkből mindenki ki tudja választani ami éppen neki (és kedvencének) tetszik, vagy kedvez, legyen a kutyusa kinti, vagy benti, kicsi vagy nagy, gyorsan vagy lassan tanuló.
Bővebben: http://westonthelabrador.gportal.hu/gindex.php…

hila >!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Hasznos, nagy képekkel, okos tippekkel, lépésről lépésre, még olyan trükk is van, hogy tanítsd meg a kutyád arra, hogy behozza a söröd a hűtőből. :]]]

BambooStoffer>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Hasznos, jó könyv. Korábban a kézjelekkel egy bizonyos szám fölött már megszenvedtem, hogy ne értse félre a kis butus, szóval az szintén plusz, hogy itt adott rá példákat és az esetleges rossz szokásokra is adott megoldást. Könnyen érthetőek a feladatok is. Az is tetszett, ahol kiemelte, hogy mely fajták/típusok fogékonyabbak a feladatra és melyek kevésbé.
Viszont vannak trükkök, amiket biztos nem tanítanék meg lakásban élő kutyáknak – például az ajtók/hűtő kinyitása. Soha többé nem lenne nyugta a gazdinak.

dordor>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Aranyos kis könyv. Bár engem csak az alapszint érdekelt de ha komolyabban foglalkoztat valakit a kutyatréning akkor egy kis odafigyeléssel nagyon hamar megtaníthatóak a trükkök. Tűnjön bármilyen hihetetlennek is a kutya tényleg képes lesz odavinni a pacskerod vagy épp a hűtőből kivesz egy sört. Nagyon jópofa. :)

Psyszah>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Nagyon tetszett. Minden trükk betanítása le van írva és képekkel illusztrálva illetve mindet kategóriákba sorolták. Külön tetszett, hogy egy két jó tanácsot is írtak mindenhova.

Sorry_the_voices_told_me>!
Kyra Sundance – Chalcy: 101 kutyatrükk

Nagyon jó könyv, érthetően magyarázza el a trükköket és még képek is vannak :D Szerettem, hogy a legtöbb trükknél a felmerülő problémákat is leírta.