A ​nő, aki nem tud parancsolni a kezének 16 csillagozás

Madame Fregoli tereget
Kurucz Adrienn: A nő, aki nem tud parancsolni a kezének

Kurucz ​Adrienn, újságíró, a wmn.hu szerkesztője. Míg mások bélyeget, ő történeteket gyűjt kicsi kora óta. Szilárd meggyőződése, hogy az apokalipszis közepette is szerelmi életük kínjai miatt panaszkodnak majd az emberek. Mert a szerelem mindent visz.
Ha nem történeteket hallgat, akkor történeteket ír: harminc éve lapcsináló (ha az iskolaújságról sem feledkezünk meg, amit szerzőnk nemcsak együtt írt a legjobb barátjával, de szerkesztett, fénymásolt és terjesztett is egy időben szerelmi élete alakulásának megfelelő lelkesedéssel és intenzitással). Mondhatnánk, hogy elhivatott, de az igazság az, hogy volt egy makacs nagymamája, akivel képtelenség volt vitatkozni, és aki meglátta nyolcéves unokájában az írót, amikor az papírra vetette egy soha be nem fejezett mese kurta, első fejezetét. Egy törpéről szólt.
Az elmúlt húsz évben riportokat és interjúkat írt (Adrienn, nem a törpe), nagy példányszámú magazinoknál gályázott publikált, ami véleménye szerint nem egy szakma, hanem… (tovább)

Tartalomjegyzék

>!
Jaffa, Budapest, 2021
232 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634755470
>!
Jaffa, Budapest, 2021
232 oldal · ISBN: 9789634756415

Most olvassa 1

Várólistára tette 30

Kívánságlistára tette 30

Kölcsönkérné 1


Kiemelt értékelések

Kovaxka P>!
Kurucz Adrienn: A nő, aki nem tud parancsolni a kezének

Jóindulattal és női szolidaritásból négyes, a feléig nagyon bírtam. Utána úgy éreztem, hogy ugyanazokat a köröket futjuk, hiába találó és jellemző a legtöbb szituáció, minta, játszma, ez így már túl sok(k). Egyébként remek a humora, jó a stílusa, és van benne néhány tökéletes darab. Kisebb adagokban fogyasztva nem üli meg a gyomrot. Azért szerencsére nem minden kapcsolat ilyen.

IrodalMacska P>!
Kurucz Adrienn: A nő, aki nem tud parancsolni a kezének

Férfi-nő viszonyok, anya-lánya kapcsolatok, házasságok, mind meghintve valamilyen rothasztó, lassan gyilkoló métellyel. Az elején jól csúszott, érdekelt (különösen az tetszett, hogy néhány novella visszautalt vagy valamilyen módon összefüggött egy előzővel), a vége felé viszont megcsömörlöttem. Egyrészt ennyi mocskot nem bír el a lelkem és nem akarom elhinni, hogy minden fehérbe ennyi fekete jut, másrészt a szerző is megfáradt a végére. Valószínűleg 180-200 oldalt nem jelentetett volna meg a kiadó, még kellett egy kicsi. Kár, mert minden hibája ellenére (önismétlés, egyszerű nyelvezet) úgy nagyobbat ütött volna.

>!
Jaffa, Budapest, 2021
232 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634755470
mtanna P>!
Kurucz Adrienn: A nő, aki nem tud parancsolni a kezének

Rövid, 4-5 oldalas apró novellákat tartalmaz a kötet. Ezek főként párkeresés, megcsalás, válás témákörben mozognak. Könnyed írások, némi humorral megspékelve. Amikor elkezdtem olvasni jobb értékelést terveztem, de úgy éreztem a végére valahogy elfogyott a mondanivaló: ugyanazok a sémák ismétlődnek történetről történetre. Mindenképp ajánlom azokra az időszakokra , amikorra napi pár perces olvasnivalót keresünk- gyorsan olvasható, könnyen emészthető történeteket kaphat az olvasó.

orsi1194>!
Kurucz Adrienn: A nő, aki nem tud parancsolni a kezének

Ártatlan kis történetek gyűjteményeként indult, de ennél sokkal több ez a könyv. Annak ellenére, hogy könnyen emészthető, mély nyomokat hagy, elgondolkodtat, beszippant. Az emberek és a párkapcsolatok ezer arca, az élet bonyolultsága minden történettel egyre jobban kirajzolódik, feszült hangulatot kelt, végigérve az évszakokon azonban gyönyörűen összeáll a kép, megnyugvást és új lendületet ad. Ez a könyv egyszerre egyszerű és zseniális. Minden másképp bonyolult, mégis mindenben van valami közös, valami univerzális.


Hasonló könyvek címkék alapján

Karády Anna: Cigányélet grófi módra
Urbánszki László: Odakint, a pusztában
Száz Pál: Fűje sarjad mezőknek
Major Attila: A fenyőforgács lázadása
Szabó-V. Dóra: Kényszer-vallomás
Moravetz Levente: Argos, Rigó meg a többiek
Hajnal Éva – Márkus László (szerk.): Hangok és harangok
Sinóros-Szabó György: Portrévázlatok
Szabó Kázmér: Életek kiállítása
Nagy Atilla Kristóf: A fájdalom felszíne