Testünk ​üzenetei 2 csillagozás

Kurt Tepperwein: Testünk üzenetei

Mens sana in corpore sano – Ép testben ép lélek. Minden betegségnek oka van. A múltban ezeket főként hiánybetegségnek, alultápláltságnak neveztük: ma inkább hibás táplálkozásnak, stressznek és nagy lelki-szellemi kiegyensúlyozatlanságnak. Testünk pedig minderre fájdalmas és kivülről is látható üzeneteket küld: a betegségeket, amelyek arra figyelmeztetnek bennünket, hogy meg kell változtatnunk gondolkodás- és cselekvésmódunkat. Testünk üzeneteit. A könyv feltárja az összefüggéseket a stressz vagy érzelmi megterhelések, valamint a szervi megbetegedések között. Ezzel a könyvvel mindenki elsajátíthatja a szervek nyelvét és ennek segítségével felismerheti saját viselkedési – életvezetési hibáit.

M-érték, Budapest, 2007
192 oldal · ISBN: 9789639519502 · Fordította: Farkas Tünde

Mariann_ P>!
Kurt Tepperwein: Testünk üzenetei

Néhány éve egyik kolléganőm ajánlotta ezt a könyvet.
Elég körülményes volt beszerezni, de amikor a kezembe vettem és beleolvastam, nem fogott meg , vagy inkább mondhatnám azt is, nem értettem belőle semmit.
Ez még abban az időszakomban volt, amikor reggel 18 (!) különböző csodaszert ettem amikről úgy gondoltam, hogy a szervezetemre jó hatással lesznek.
Aki ugyanezt érzi a könyv elkezdésekor , az TEGYE LE A KÖNYVET !!

Most viszont eljutottam életem azon időszakába, hogy egy kicsit próbálok a panaszok mögé látni, megfejteni ezzel a tünettel mit üzen a testem.
A tényleges gyógyszereim száma 5, abból is 3 vitamin.
Mert igen, jelez a testünk.
Fájdalommal, töréssel, görccsel, stb…
Éppen úgy jelez, mint az autó műszerfalán kigyulladó fény, amikor nem azt az égőt akarjuk megjavítani, ami kigyulladt, mert eszünkbe sem jut, hanem egyből azon törjük a fejünket, hogy mit akar ez jelezni ?
A testünkkel vajon miért nem így vagyunk ?
Egészségügyben dolgoztam, óriási pénz van a gyógyszerekben, rengeteget költünk rá. Van, akinek ez jó, de az emberek többségének elég kigazdálkodni ezt az összeget.
Aztán a panasz átmenetileg megszűnik, majd újból előjön.
Meghallgatjuk az ismerőseinket, nekik mi vált be, beszerezzük azt is , hátha nekünk is jó lesz.
Tudom, én is ugyanezt tettem, felírogattam miket kellene beszereznem, ki ajánlotta, és még hálával gondoltam rá.
Az eszembe sem jutott, hogy üzen a testem, hogy valamit nem jól csinálok, változtatnom kell.
Most elővettem ezt a könyvet, ittam a szavakat, aláhúztam, kiemeltem, fontosnak tartom.
No, ne gondolja senki sem, hogy ezzel megvan a tuti megoldás , azért az olvasás után még sokat kell agyalnom, mire megszűnik egy-egy problémám, mert a dolgok lelki eredetűek, rá kell jönnöm az én esetemben mi a probléma oka.
De egy térdfájástól megszabadulva lelkesen bogozom a szálakat.
Mert az, hogy valamit túlvállaltam, vagy túlreagáltam, hogy nem tudok túllépni rajta, azt csak saját magam fejthetem meg