Savtalanítás ​– A fiatalság forrása 19 csillagozás

Általános jó közérzet a harmonikus sav-bázis egyensúly segítségével
Kurt Tepperwein: Savtalanítás – A fiatalság forrása

A savak okozta megbetegedések listája igen hosszú – az AIDS-től a rákon át egészen a cellulitiszig terjed. A közismert terapeuta, életvezetés-oktató és természetgyógyász, Kurt Tepperwein könyvében megnevezi a túlsavasodás legfőbb okait. Kurt Tepperwein, aki évtizedek óta a különböző betegségek okaival foglalkozik, könyvében elmagyarázza, miért olyan veszélyes a test túlsavasodása, és mit tehetünk annak érdekében, hogy megint harmonikussá váljon testünkben a savak és bázisok aránya. A könyv bőséges mennyiségű információval szolgál az egészséges táplálkozásra és életmódra vonatkozóan is, továbbá tartalmaz egy összeállítást, amelyből megtudhatjuk, milyen bázikus hatású termékek kaphatók kereskedelmi forgalomban.

M-érték, Budapest, 2009
200 oldal · ISBN: 9789639889552 · Fordította: Fürst Anna
M-érték, Budapest, 2004
202 oldal · ISBN: 9639519944 · Fordította: Fürst Anna

Annamarie P>!
Kurt Tepperwein: Savtalanítás – A fiatalság forrása

Kurt Tepperwein: Savtalanítás – A fiatalság forrása Általános jó közérzet a harmonikus sav-bázis egyensúly segítségével

Ritka az olyan könyv, ami rögtön az elején eldurrogtatja az összes petárdáját. Jól megszokott szerkesztés, amit mi is bőszen tanultunk, ami szerint bevezetés, tárgyalás, befejezés az alapvető szerkezeti egysége a masszívan megépített irodalmi műnek.
Nos, itt azonnal megtudjuk, amit kell, hogyan savasodunk el, mit kell tennünk, milyen eszközökhöz nyúlhatunk. Punktum. Aggódva figyeltem, hogy most mi lesz a könyv hátra levő háromnegyed részében. Amint számítottam jött a rengeteg ismétlés, egy-két új infó, és sok kevésbé fontos leírás.
A csillagok nem adják vissza a könyv értékét, mert aki soha nem hallott a témáról, annak csillagos hatos lenne, nekem viszont nem volt annyira építő jellegű. Azt sem szabad elfelejteni, hogy 2004-ben jelent meg magyarul. 12 évvel ezelőtt nem sűrűn lehetett hallani az emberi test savasodásáról és ezzel összefüggésben a betegségek kialakulásáról.

adrica P>!
Kurt Tepperwein: Savtalanítás – A fiatalság forrása

Abban inkább nem foglalnék állást, hogy ez az elmélet így helyes-e, ahogyan előadja, a könyv maga egy tipikus életmódkönyv, együnk-igyunk-mozogjunk-gondolkozzunk egészségesen, stb. A végén a betegségjegyzéknek nem láttam semmi értelmét, ha Tepperwein szerint minden egyes megbetegedést az elsavasodás okoz, és mindent a sav-bázis egyensúly helyreállításával lehet gyógyítani, akkor minek sorolja fel őket külön (67 oldalon keresztül!), és írja oda mindegyikhez, hogy „hát igen, ez is az elsavasodásra vezethető vissza”? :D

fülcimpa>!
Kurt Tepperwein: Savtalanítás – A fiatalság forrása

Értem én, s már több irányból is meg vagyok győzve, de az édességekről képtelen vagyok lemondani. Valamint szeretem a bort is! :) Mozogni kell, nuku stressz, délelőtt csakis gyümölcs, ásványi anyagok…a lényeg, az egyensúly.

Jantire>!
Kurt Tepperwein: Savtalanítás – A fiatalság forrása

Hol is kezdjem? Lehet mivel benne vagyok ebben a témában ezért sok újdonságot nem mondott a könyv,de ezzel nem is lenne probléma. Én egy kezdő embernek akinek a helyes táplálkozásról,és vitamin,ásványi anyag bevitelről fogalma nincs,annak nem ajánlanám ezt a könyvet elsőnek. Nem azért mert olyan jó könyv,hanem mert tele van a természetgyógyászat felé nyitás marketingjével,és mert 60 oldalon keresztül ugyanazt taglalja eleinte! Plusz ide vehetjük a betegségeket amiket felsorol,hogy az mind a savasság miatt van. Khm ezer és egy oka lehet hogy valami kialakul egy emberben,ez szerepet játszhat.
Kb 1 mondattal le tudnám írni a könyvet. Savtalanítás=Állj át vegán életmódra. Igen kb nekem ez jött át. (De ez is azért mert a NAGYON kevés fehérje bevitelre szólít fel.) A benne levő érdemi információ amivel lehet is valamit kezdeni az nagyon,de nagyon kevés,és az is szegényes! Persze fontos a savtalanítás,de emberek,ha valaki átáll egy egészségesebb táplálkozásra,és arra hogy a vitaminokat és ásványi anyagokat saját maga vigye be,akkor már kész,tett is a teste savassága ellen bőven!

lupi4>!
Kurt Tepperwein: Savtalanítás – A fiatalság forrása

Mindenkinek ajánlom, aki elunta, és belátta, hogy a gyógyszerek mértéktelen szedése káros.

fülcimpa>!

Immunrendszerünk legnagyobb része a belekhez kötődik, ezért olyan fontos és olyan hatásos is a béltisztítás. A túlsavasodás és az elsavasodás ugyanis megbénítja az immunrendszert, és mi fogékonyabbá válunk olyan fertőzésekre, amelyekkel egy ép immunrendszer könnyedén elbírna. Tehát, nem a vírusok és a baktériumok miatt betegszünk meg, hanem azért, mert a leterhelt immunrendszer nem képes megbirkózni velük. Ez a rákos sejtekre is igaz, amelyek naponta létrejönnek a testünkben, de csak savas közegben tudnak fejlődni.
De az is tartósan gyengíti az immunrendszerét, ha valaki állandóan rosszkedvű, negatívan gondolkodik és pesszimista beállítottságú. Ezzel ugyanis állandó savas közeget teremt, és öntudatlanul, önként árt minden egyes sejtjének.
Minden negatív gondolat befolyásolja immunrendszerünk működését. De azzal is megterheljük az immunrendszerünket, ha olyasmire kényszerítjük magunkat, amit a lelkünk mélyén elutasítunk, ha agyonhajszoljuk magunkat vagy aggódunk valami miatt. Így még a legapróbb bosszúság is további negatív hatást gyakorol az immunrendszerre és ezzel az egész egészségi állapotra.

anikof>!

Rossz az életmódunk, ha nem vagyunk egészségesek, és nem érezzük jól magunkat a bőrünkben.

anikof>!

Sokan azonban orvosságot szednek a fájdalom ellen, és ha a fájdalom elmúlik, azt képzelik, hogy egészségesek.

anikof>!

Étkezési szokásaink még a viselkedésünket és emberi kapcsolatainkat is befolyásolják: ha túlnyomórészt savasan táplálkozunk, gyakrabban lépnek fel „savas” reakciók is, például bosszúság, stressz, stb.

anikof>!

A túl sok só fáradttá, szeszélyessé és ingerültté tesz, felpuffaszt, és árt a veséknek.

anikof>!

Táplálkozásunk meghatározza gondolkodásmódunkat, tudatunk tisztaságát és az abból következő döntéseinket is.