Mit ​árul el a betegséged? 11 csillagozás

Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged? Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged? Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged? Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?

A nyugati orvostudomány sokat tud az emberi test működéséről. S ha az meghibásodik, képes megjavítani. A baj csak az, hogy módszerei sokszor nem az okokat, hanem csupán a tüneteket szüntetik meg.
Az utóbbi évek változásai hozták, hogy a gyógyítással foglalkozó szakemberek figyelme mindinkább az egész emberre – nem csak annak működésére – terelődött. Egyre többen hangoztatják, hogy a lelki tényezőknek döntő szerepe van az egyén sorsának, egészségének alakításában.
A könyv psziché és szóma – lélek és test – kölcsönhatását világítja meg. A szerző felfogása szerint testünk nem csupán azt mondja el nekünk, miben vétettünk az élet ellen, de mindig pontosan megmondja azt is, mit kell tennünk, hogy ismét teljes harmóniában élhessünk.

Duna International, Budapest, 2008
Hungalibri, Budapest, 1992
238 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639021229 · Fordította: Szalay Marianne
Hunga-Print, Budapest, 1992
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 963745831X · Fordította: Szalay Marianne

Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?

Találd meg önmagad, légy bátor, helyes úton járj… (erről szól a könyv eleje)
Mindig tudtam, hogy a betegségek mögött problémák húzódnak, ebben hiszek is.
A betegségekhez fűződő magyarázatok nagyon érdekesek, ezért megérte kézbe venni, de amit a könyv első felében olvastam, az nem hagyott mély nyomot – amit jónak éreztem idéztem – ezért is írtam egyik molypajtinak, hogy nem olvasok K. T-től többet, mert minden írása egy kaptafára készül, s mindegyik lényege az értékelésem első mondata.
Amit mindenkinek tanácsol a szerző, s amikre ha figyelsz, egészséges maradsz: ne kételkedj magadban, ne hadakozz senkivel, légy elégedett, ne szorongj, tisztázd ügyeid, légy eleven, könnyed, légy „normális” :) , teljesítsd feladataid, élj békében önmagaddal, légy szabad, a MOST-ban élj rendületlen!
Jó egészséget mindenkinek, szeretettel, Cimpa

lilla_csanyi>!
Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?

The Secret, az egészségre vonatkoztatva, ’90-es évek verzióban.
Jó ez a könyv olyan szempontból, hogy az eleje egy kis lelket önt az emberbe, a betegségeknél pedig elég őszinte ahhoz, hogy mindenki magába szálljon tőle.
Nem értek egyet mindenhol 100%-ban, és halálra idegesít, amikor egy könyvben hivatkozás nélkül állítanak valamit ("kutatások igazolják, hogy"…na jó, jó, de milyen kutatások? Mert így hivatkozás nélkül olyan, mintha a szerző a saját agyszüleményét írná le…). A legfurább mégis az, hogy mikor Kurt Tepperwein-re rákerestem, akkor a legbővebb információt az Édesvíz kiadó honlapján találtam, t.i., hogy ő Németország legismertemm életvezetési tanácsadója. Ennyi. Szóval csak óvatosan, először inkább menjünk el orvoshoz, és miközben ülünk a váróban, olvasgassuk, afféle kiegészítéseként a terápiának.

adrica P>!
Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?

Régebben gyakrabban forgattam néhány olyan könyvet, ami betegségek lelki okaira igyekszik analógiás megfejtésekkel szolgálni. Ezek közül ez a könyv adta nekem a legkevesebb támpontot, ezért nem tartom nagy wasistdasnak a mezőnyben.

metahari P>!
Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?

A leírások olvasása elgondolkodásra noszogat. Akár hittel, akár racionális elmével fordulunk a leírtak felé, kapunk egyfajta világnézetet egészségről, betegségről. Az elgondolkodás az, ami ebben a könyvben értéket képvisel, szerintem.

fülcimpa>!

Ha a kövérek kevesebbet ennének, az alkoholisták kevesebbet innának, a dohányosok leszoknának a dohányzásról, a lusták valamivel többet mozognának és mindenki helyesen lélegezne, pozitívan gondolkodna, jó könyveket olvasna és szemet gyönyörködtető dolgokat nézne, több életet tudnánk megmenteni és több betegséget meggyógyítani, mint a modern orvostudomány legtökéletesebb eljárásaival együttvéve!

29. oldal Hunga-Print 1992

fülcimpa>!

A betegség tehát csupán külső, látható jele az egység hiányának. Amíg e hiányt meg nem szüntetjük, szükségünk van a betegségre mint hírhozóra. Mielőtt ugyanis testileg megbetegedtünk, egy sokkal mélyebb szinten már betegek voltunk, s az, amit betegségnek hívunk, tulajdonképpen nem más, mint a szervezet kísérlete a megbomlott egyensúly helyreállításárára.

28. oldal Hunga-Print 1992

lilla_csanyi>!

Betegség alakulhat ki, ha
– megpróbálok „normális” lenni. Ebben az esetben nem a saját belső valóságomnak, hanem a külvilág elvárásainak megfelelően élek. A külvilág viszont csupán saját belső valóm tükörképe. én formálom a környezetemet, ezért is kell önmagamhoz igazodnom, különben diszharmóniában élek a bennem létező igazi élettel.

fülcimpa>!

A legnagyobb gyógyító erő, amit az élet számunkra felkínál, a szeretet. Aki valóban képes szeretni, aligha betegedhet meg, hiszen a szeretet a legtisztább és leghatékonyabb gyógyító energia, ami csak létezik. Akit ez az energia – a szeretet – tölt el, annak az életében nincs helye betegségnek.

33. oldal Hunga-Print 1992

fülcimpa>!

Szögezzük le, hogy „valódi énünk” eredendően egészséges, hiszen a tudat nem öregszik meg és nem is lesz beteg.

17. oldal Hunga-Print 1992