A ​gazdagság forrása 4 csillagozás

Kurt Tepperwein: A gazdagság forrása

„Egy ​igazi mestert nem a pénz irányít – ő irányítja a pénzt, és a pénzt dolgoztatja maga helyett.” Kurt Tepperwein segítségével képesek leszünk egy egészen új pénztudatot kifejleszteni, amely meghozza a várva várt bőséget. Pénzügyeink mesterévé válunk, könnyűszerrel felszámolhatjuk adósságainkat, és saját vagyont teremthetünk. A pénzzel való mesteri bánásmód olyan egyszerű, mint az olvasás vagy az írás, tehát mindenki számára megtanulható! Hogy miért érdemes megtanulni? Mert aki hajlandó energiát fektetni a kötetben leírtak elsajátítására: – nincs kiszolgáltatva az anyagi gondoknak és körülményeknek, mindig több pénz áll a rendelkezésére, mint amennyit el tudna költeni, – könnyűszerrel meg tudja teremteni vagyonát, s ez nem csak pénzből, hanem alkotóerőből is áll, amelynek segítségével rövid időn belül megvalósíthatja céljait, – a belső és a külső gazdagságot egyaránt megteremti, a kettő közötti látszólagos ellentmondás megszűnik, – harmóniát tud teremteni önmagán belül a férfi és… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2006

Qwerf>!

Ha a hatalomról beszélünk, mindenképpen meg kell ismerkednünk egy újfajta hatalomfelfogással. Hatalom alatt én nem a más emberek (esetleg gyermekek), a természet és a föld fölötti hatalmat értem, hanem a saját életünk fölötti hatalmat. Hatalommal azok az emberek rendelkeznek, akik képesek kezdeni valamit saját életükkel, tehetségükkel és lehetőségeikkel.
A hatalommal való mesteri bánásmód tehát mesteri és tudatos életet jelent.

Qwerf>!

A cselekvés mint tett. A társadalom gazdagodásához akkor járulunk hozzá, ha mások javára is teszünk, cselekszünk, előállítunk, teljesítünk valamit. Arra használjuk a bennünk rejlő lehetőségeket és tehetséget, hogy mások hasznára váljunk, életüket tehát mi magunk is gazdagítjuk.

Lilla_Moly>!

Az írás fejlődésével az emberi kultúra alapját, egy kollektív tudatot, az egész emberi faj tudatát teremtettük meg.

46. oldal - Az írás mint kollektív emlékezet és tudat

Lilla_Moly>!

A pénz képes arra, hogy közvetítsen az anyagi és a szellemi értékek között.

57. oldal - A pénzhez szolgáltatás és szükséglet kapcsolódik