A ​Luftwaffe szupertitkos fejlesztései 6 csillagozás

A III. Birodalom kísérleti repülőgépei
Kurt Rieder: A Luftwaffe szupertitkos fejlesztései

Háborús ​időkben rohamosan felgyorsul a technológiai fejlesztések tempója: a hadban álló országok szakemberei tudásuk és képzelőerejük legjavát nyújtva törekszenek arra, hogy a korábbiaknál erősebb, hatékonyabb és megbízhatóbb harci eszközöket alkossanak.
A Harmadik Birodalom mérnökei soha nem látott repüléstechnikai forradalmat indítottak el: Ernst Heinkel, Alexander Lippsich, Anton Flettner, Werner von Braun és a hozzájuk hasonló férfiak nem pusztán lankadatlan munkakedvvel felvértezett tervezők voltak, hanem tőrőlmetszett géniuszok, akik képzelőerő és bátorság dolgában sem szorultak mások segítségére.
Mindössze tíz évre volt szükségük, és a légcsavart rakéta- és sugárhajtóművek, a vásznazott felületeket ellenálló alumínium lemezek, a nyitott kabint nagy magasságokban történő bevetésekre tervezett, túlnyomásos pilótafülke, a csekély rombolóerővel bíró géppuskákat pedig pusztító gépágyúk és modern légiharc rakéták váltották fel.
Ők voltak azok, akik mindenki mást… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A II. világháború története Vagabund

>!
Vagabund, Kecskemét, 2007
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639409484
>!
Vagabund, Kecskemét, 2006
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639409480 · Illusztrálta: Tari József, Gino Marcomini, Josef Gatial
>!
Vagabund, Kecskemét, 2004
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639409472 · Illusztrálta: Tari József, Gino Marcomini, Josef Gatial

Most olvassa 1

Kívánságlistára tette 2


Kiemelt értékelések

mantin>!
Kurt Rieder: A Luftwaffe szupertitkos fejlesztései

Kurt Rieder: A Luftwaffe szupertitkos fejlesztései A III. Birodalom kísérleti repülőgépei

A repülés technikai oldala iránt érdeklődőknek egy igen érdekfeszítő olvasmány. A könyv szépen sorra veszi tervezőirodánként a legérdekesebb repülőgép konstrukciókat. Szó esik többek között Sanger még ma is futurisztikusan ható Amerika bombázójáról, a Horten fivérek csupaszárny gépterveiről, amik leginkább talán a mai B-2-re hasonlítanak leginkább, A Heinkel korai sugárhajtómű fejlesztéseiről, és még több másik elképesztően tehetséges és előrelátó mérnök alkotásairól. Döbbenetes olvasni, mert menet közben ráeszmél az ember, hogy ezt sem a 80-as években találták fel, mint gondoltam, meg azt sem. 41-ben már létezett?? Jé…Igen volt már lopakodó gép, egész fejlett sugárhajtású vadászgépterv, ami 12.000 méter magasan 1000km/h felet tudott (volna) repülni, csaknem a B-52-esnek megfelelő sugárhajtású óriás bombázó stb, stb. A könyvből megtudhatjuk azt is, hogy milyen belpolitikai elvek mentén működött a légierő fejlesztés nem nélkülözve a politikai harcokat, intrikákat, pozícióharcokat sem, és rádöbbenünk, hogy bizony több ezek miatt kiejtett terv is volt, amely valószínűleg megváltoztathatta volna a háború menetét. Ábrákból sajnos néha csak pici rajzokat, illetve rossz minőségű fotókat kapunk, ám ez inkább a téma jellegéből adódik, mint a szerző hanyagságából, mivel a tervezőirodák elsődleges célpontjai voltak a szövetséges bombázóknak, így a gépek, makettek, tervek, rajzok jó része megsemmisült, ami meg nem, azt egymással versengve vitték el a bevonuló szövetséges hadseregek. Így is túlzás nélkül szájtátós, amit a mű elénk tár.


Hasonló könyvek címkék alapján

Walter G. Scott: A legendás Me–262, a Viharmadár
M. Szabó Miklós: A Magyar Királyi Honvéd Légierő a második világháborúban
John Keegan: A parancsnoklás álarca
John Keegan: Maszk – A parancsnoklás álarca
Punka György: A „Messzer”
Nagyváradi Sándor – M. Szabó Miklós – Winkler László: Fejezetek a magyar katonai repülés történetéből
Walter G. Scott: A III. Birodalom géniuszai
Walter G. Scott: Forradalmi konstrukciók
Karl-Dietrich Wolff: Különleges fegyverek a Harmadik Birodalomban
Dirk Blennemann: Hitler hadserege