A ​szeretet nagykövete (Oups 1.) 8 csillagozás

Szeretetteli gondolatok egy élhető világért

Oups ​története
Oups érdeklődéssel figyelte távcsövén keresztül a Földön élő embereket. Csakhogy minden egyes alkalommal szomorúan kellett megállapítania, hogy odalent egyre nagyobb méreteket ölt az elégedetlenség: „Vajon miért rohannak folyton a földlakók? És minek marakodnak annyit? Hiszen olyan gyönyörű bolygón élnek, aminél szebbet senki sem kívánhatna magának!"

Nem értette, hogyan különbözhetnek annyira az emberek az ő bolygójának lakóitól. A Szívbolygón ugyanis a szeretet a legnagyobb érték – a veszekedésről, az irigységről, a rosszakaratról Oups honfitársai hírből sem hallottak. Éppen ellenkezőleg: az ott élők számára az jelenti a legnagyobb boldogságot, ha másoknak örömet szerezhetnek, és segíthetik egymást. Nem is ismerik a szomorúságot!

Hát igen, azt csak a kicsi Oups ismeri, aki saját magának barkácsolt távcsövet, hogy elláthasson vele az emberek szépséges bolygójáig…

Most azonban nagy elhatározásra jutott: elutazik a Földre, hogy kiderítse,… (tovább)

Eredeti cím: Oups vom Planeten der Herzen

52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631264470 · Fordította: Szabó Andrea · Illusztrálta: Conny Wolf

Lovebooks>!
Kurt Hörtenhuber: A szeretet nagykövete

Kurt Hörtenhuber: A szeretet nagykövete Szeretetteli gondolatok egy élhető világért

Ez egy nagybetűs Csoda!!! ♥ :-) Lèlekemelő-, simogató írással. Egy kis csoda az emberiségnek, de nagy csoda egy szemèlynek.

Ratsui>!
Kurt Hörtenhuber: A szeretet nagykövete

Nagyon szép könyv felnőttnek és gyereknek egyaránt.
Mindig örülök amikor ilyen típusú könyvek megjelennek, mert javulhat vele a világ.

Ariadne>!
Kurt Hörtenhuber: A szeretet nagykövete

A sorozat eddigi négy magyarul megjelent kötetének mindegyikére igaz, hogy igazi kis léleksimogató, ráadásul rengeteg bölcsességet tartalmaznak, ami nem csak a gyerkőcöket taníthatja meg az élet szeretetére, hanem a felnőtteket is emlékeztetheti rengeteg dologra.
Én személy szerint nagyon remélem, hogy nagy sikere lesz ennek a könyvsorozatnak, és Magyarországon is megjelenik majd minden része. Több ilyen pozitív üzenettel rendelkező történetnek kellene születnie, méghozzá a világ minden táján. Jó lenne, ha a mesekönyvek újra teret kapnának a könyvpiacon.
Bár a célközönség a fiatalabb korosztály, szerintem a felnőttek is sokat tanulhatnának ezekből a könyvekből. A mai rohanó világban ugyanis elfelejtkezünk arról, hogy mi az igazán fontos, és elszalasztunk soha vissza nem térő pillanatokat.

Bővebben itt: http://ariadneolvasmanyai.blogspot.hu/2017/02/kurt-hort…

Katan>!
Kurt Hörtenhuber: A szeretet nagykövete

Egyszerű és tökéletes könyvecske. Ha gyermekem lesz, ilyen „mesékkel” szeretném álomországba küldeni, hogy legyen mihez tartania magát :) Édesanyám karácsonyi ajándéka volt nekem.

Nickykee>!
Kurt Hörtenhuber: A szeretet nagykövete

Ez a kis mesekönyv nagyon kellett most nekem, olyan jól esett! Igazán szívet melengető történet kicsiknek és nagyoknak is. Hangosan olvastam fel 38 hetes pocaklakó kisfiamnak, mert úgy be volt pörögve, de szépen megnyugodott. Szerintem elaludt. :-D Majd ha már akkora lesz, hogy megérti a lényegét, megint elolvassuk együtt. <3

Linszyy P>!
Kurt Hörtenhuber: A szeretet nagykövete

A Magyarországon újszerűnek számító Oups-kötetek más-más témát taglalnak. Nem tudtam, hogy mire számítsak, miféle mesekönyvek lesznek, de úgy gondoltam, a legjobb teszt, ha felolvasok belőlük a húgomnak.

Azt kell mondjam, ő talán még kicsi ilyen témákhoz, de ha nagyobb lesz, akkor mindenképpen jó, ha ilyenekkel is találkozik. Most még inkább csak a kis ajándékkártyák és a csodaszép illusztrációk fogták meg a történet helyett. Picit hosszúnak is éreztem őket, mert általában elaludt, mire a végére értünk.

Mindezektől függetlenül nagyon igényes mesekönyvekről beszélhetünk, az én kedvencem A szeretet nagykövete című volt, amelynek a dombornyomott borítója rögtön elcsábítja a kicsiket. Ha valahol felcsapjuk az egyik kötetet, akkor az egyik oldalon szöveget, a másikon pedig egy hozzá kapcsolódó fontos idézetet és illusztrációt láthatunk. Ez jól ellensúlyozza a tömör szöveget és kiemeli a történet témáját.

Egy-egy Oups-kötet körülbelül 50 oldal, ami nagyobbaknál nem megterhelő, de a kicsik még lehet, hogy nem tudnak egyhuzamban ennyit odafigyelni. Ezen az illusztrációk segítenek, mert kapcsolódnak is a történethez, de emellett nagyon felkeltik a gyerekek érdeklődését is. Ez annak tulajdonítható, hogy nagyon frappánsan, minden rajz a gyerekek érdeklődéséhez igazodva ragadja meg az aktuális témát.

Összességében nagyon jó és eredeti kötetekről beszélhetünk, a kis ufó szemszöge azonosítható a világról még nem sokat tudó gyerekekével. Én kisiskolásoknak vagy nagycsoportos ovisoknak ajánlom olvasásra, mert szerintem ők a legjobb célközönség. Köszönöm szépen a Dabasi Nyomdának a köteteket! :)

Bővebben: https://pergamenrehanytszavak.wordpress.com/2017/03/30/…

Olyan sok minden van, ami boldoggá tehet- csak nyisd ki jobban a szemed és a szíved!

Kurt Hörtenhuber: Kényeztetés szívnek és léleknek Szeretetteli gondolatok egy élhető világért

Oups sorozat · Összehasonlítás