Kedves ​Hilda 1 csillagozás

Egy elmeorvos az elmebeteg huszadik században
Kun Miklós: Kedves Hilda

Kun Miklós 1908-ban született Szegeden. Orvosi tanulmányait a prágai, bécsi és szegedi egyetemen végezte. Orvosi működését a budapesti Szabolcs utcai zsidókórházban kezdte, majd dolgozott Szondi Lipót pszichológiai laboratóriumában, György Júlia patronázs egyesületében.
A háború alatt munkaszolgálatos, s több száz zsidó gyermek életét menti meg.
A háború után a Népjóléti Minisztériumban főosztályvezető, bányaorvos, majd a Hévízi Állami Gyógyfürdőkórház igazgatója. 1957-től az Országos Ideg- és Elmegyógyászati Intézet osztályvezető főorvosa, majd tudományos főigazgató-helyettese, az Országos Alkohológiai Intézet igazgatója, az Eötvös Loránd Tudományegyetem pszichológiai tanszékének címzetes egyetemi tanára. Nyugalomba vonulása után az Igazságügyi Elmemegfigyelő és Gyógyító Intézet tudományos tanácsadója.
Kun Miklós önéletrajzát 1999 és 2003 között Füri Anna és Kun János jegyezte le.

Medicina, Budapest, 2004

Hajnuc>!
Kun Miklós: Kedves Hilda

Kun Miklós: Kedves Hilda Egy elmeorvos az elmebeteg huszadik században

Egy tartalmas élet önéletrajza, nagyon jó, olvassátok! Bacher Iván mesélt róla a Névsorolvasóban, és örülök, hogy hozzájutottam az egyik antikváriumban. Szimpatikus fickó, szimpatikus filozófiával.

Hajnuc>!

Úgy tűnik, ezeknek a paradox szituációknak nem az adott mezőben lehet megoldást találni, hanem úgy, hogy tágítom a mezőt, túllépek a mező határain. Az, hogy föltegyem-e a sárga csillagot, vagy nem, egy döntés, de hogy rajtam maradjon, vagy nem, az már nagyobb mező és másik döntés. Van egy feladvány, amelyik a gondolkodás rugalmasságára vonatkozik. Gondolatban ki kell tágítani a helyzet határait, akkor lehet megoldani.

Kun Miklós: Kedves Hilda Egy elmeorvos az elmebeteg huszadik században