Mária ​tanító néni 0 csillagozás

Kun József: Mária tanító néni

Ki ​gondolhatta volna azon a kellemes őszi napon, 1970 októberének elején, hogy a gyakorlati pedagógia egyik legnagyobb mártírja fekszik most itt, akiről tudomást sem vesznek a nagyképű felettesek, dehát miért is vennének épp most, mikor egyetlen dicsőséges küzdelmére sem figyeltek fel.
Akik akkor hivataluk magas létráján mind feljebb és feljebb tornászták magukat, vagy az elérhetőségi fokánál görcsösen kapaszkodtak, hogy le ne csússzanak, már sehol sincsenek: eltakarta őket a feledés és a megvetettség szürke pora. De Mária tanító néni porából megéledett főnixként lebegteti meg új erőre kapó szárnyait, hogy a feledékenységet legyőzve a halhatatlanságba emelkedjék.
Nem azért, mert erre egy szelíd vállalkozású könyv képes volna, de én tudom, hogy Mária tanító néni pedagógusi lelke azóta is titokzatos varázserővel sugárzik ki minden sikeres nevelői és oktatói tevékenységre, mert az emberi energia sem vész el, hanem befészkeli magát újabb küzdőterekbe.
Szálljon hát… (tovább)

Magánkiadás, Miskolc, 1993

Antall József: Az orvostörténész, művelődéstörténész és tudományszervező Antall József írásaiból
Lukács István: A fiúk apostola
Szabadváry Ferenc: Than Károly
Tatai Zoltán: A vén zászlótartó
Verók Attila: Martin Schmeizel
Gordon Győri János: A magyartanítás mestersége – mestertanárok a magyartanításról
Fahidi Éva: A Dolgok Lelke
Berényi Anna: Richter