Csóka ​és Veréb 3 csillagozás

Jackdaw and Sparrow
Kun Fruzsina: Csóka és Veréb

Csak egy ügyetlen postás kell ahhoz, hogy Csóka és Veréb megtalálják egymásban életük párját, és a kakukkfióka is szerető nevelőszülőkre találjon. Képeskönyv kicsiknek. Szöveg nincs, de van egy kis segítség magyarul és angolul. Aki mindezt kitalálta és megfestette: Kun Fruzsina.

Két Egér Könyvek, Budapest, 2016
20 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634151920 · Illusztrálta: Kun Fruzsina

dianna76 P>!
Kun Fruzsina: Csóka és Veréb

A könyv csak az illusztrációkat tartalmazza, így a szöveget nekünk kell megalkotni hozzá. Amolyan interaktív könyvnek fogom föl, amikor is a gyermekünkkel együtt találhatjuk ki a mesét a képek alapján. Az illusztrációk elég egyediek, modernek. Jól jön a könyv hátulján lévő szereplő bemutatás, mert e nélkül nem biztos, hogy fölismeri az ember és az ember gyereke mindegyik szárnyas jószágot. Ez voltaképp egy családalapítás meséje, s mint olyan, nekem tetszett. Történet a szerelemtől, a házasságon át, a gyermeknevelésig. Sőt, egy kis örökbefogadást is belemesélhetünk. De nem az a könyv, amit az ember sokszor elővesz, mivel nincs szövege. A könyv kivitelezése szép.

Két Egér Könyvek, Budapest, 2016
20 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634151920 · Illusztrálta: Kun Fruzsina
tollacska>!
Kun Fruzsina: Csóka és Veréb

Tetszik, hogy a szülőnek KELL elmesélnie a szöveg híjján, de épp ezért lehetnének felismerhetőbbek a képek.

loz>!
Kun Fruzsina: Csóka és Veréb

Tetszett a koncepció, de más nem. A figurákat alig ismertük fel, a történet túlságosan irányított volt. Gondoltam, a rajzokból lehet majd szabadon mesét kerekíteni, de a mese adott volt. Ez önmagában még jó is lehetne, de ez a „gólya hozza” dolog a gyereknek nem ment át. Így viszont felmerült, hogy miért postán rendelnek babát… Szóval nem tudtunk egy hullámhosszra kerülni a kötettel, pedig van benne potenciál.

W. Awdry: Üdvözlünk Sodor szigetén! – Első angolszótáram Thomasszal / Welcome to Sodor Island! – My Very First Word Book with Thomas
Charles Perrault – Nicola Baxter: Hamupipőke
Róbert Zsófia (szerk.): Dóra, a felfedező nagykönyve 2.
Richard Scarry: Tesz-vesz szótár
Marie-Louise Gay: Stella, az ég hercegnője / Stella, Princess of the Sky
Richard Scarry: Dr. Doktor
Alan Alexander Milne: Amikor még kicsik voltunk / When We Were Very Young
Móricz Sas Szilvia (szerk.): Kedvenc állatos meséim – My favourite animal stories
Hedwig Knittel: Little by Little / Lépésről lépésre
J. R. R. Tolkien: Kürtő úr