A ​végén minden kiderül 5 csillagozás

Kvízológia
Kun Erzsébet: A végén minden kiderül Kun Erzsébet: A végén minden kiderül

Mi ​örömünk telik benne, hogy folyton kérdezünk? Hogy merő játékból vizsgázunk és vizsgáztatunk?
Ha az ember az érettségijére gondol, az egyetemi szigorlataira vagy más vizsgái izgalmára, még utólag is borsódzik a háta. Aztán itt áll felnőtten, érett ésszel, és újabb nehéz vizsgákra vállalkozik: képernyőn, mikrofon előtt, pódiumon – anélkül hogy bárki kényszerítené.
Aki helyt akar állnia versengők mind erősödő mezőnyében, annak nem csupán műveltnek, találékonynak is kell lennie. Edzenie kell a logikai készségét, a kombinációs képességét, fejlesztenie a humorérzékét.
Ami ezt a könyvet illeti, nagyrészt kipróbált játékokat tartalmaz, és a szerző ama igyekezetét tükrözi, hogy a kvíz minden lehetőségét kihasználja. A kérdések között vannak könnyűek, és vannak nehezek. Megtalálható benne minden kvíztípus: témakvíz, kvízteszt és játékos kvíz, találós kérdés, találós mese, kvízcikk, rajzos kvíz, krimikvíz és tréfás kvíz. S ha elakad az olvasó? Hátralapozhat a… (tovább)

Black & White, Nyíregyháza, 2000
Gondolat, Budapest, 1973
438 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Köpeczi Bócz István

regulat>!
Kun Erzsébet: A végén minden kiderül

Én ezt nagyon szerettem, a Sicc után a szétesésig volt kedvenc, sőt tán még azon is túl nyúztam az újra és újraolvasott fejtörőkért. :)

Gondolat, Budapest, 1973
438 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Köpeczi Bócz István