Kun ​Béla 0 csillagozás

Kun Béláné: Kun Béla Kun Béláné: Kun Béla Kun Béláné: Kun Béla Kun Béláné: Kun Béla

A ma embere számára Kun Béla életének sorsdöntő napjai nem csupán dokumentumok és történelmi ismeretek, hanem a "nagy nemzedék" emberi helytállásának s egyéni sorstörténetének megrázó regénye is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tények és tanúk Magvető

Magvető, Budapest, 1986
Magvető, Budapest, 1978
Magvető, Budapest, 1969
494 oldal · keménytáblás

Sztálin · Kun Béla

Szürke_Medve>!

Még 1936 őszén a külföldi polgári lapokban nagy betűkkel szenzációs hír jelent meg, hogy Kun Béla Spanyolországban van, egyik vezetője a spanyol fasisztaellenes forradalomnak.

Sztálin telefonált: „Maga Moszkvában van, ugye? No, lám, én is így tudom. Kérem, fogadjon egy külföldi újságírót, és cáfolja meg személyesen azt, hogy Spanyolországban van.”

A külföldi lap tudósítója eljött hozzánk. Jobbról balról megnézte Kun Bélát, aki megnyugtatta őt, hogy lám, nem Barcelonában tartózkodik, hanem a moszkvai lakásán, innen szemléli az eseményeket. Az újságíró megtáviratozta lapjának a beszélgetést. Ez a hír a burzsoáziában már csak azért is gyanakvást váltott ki, mert a La Manche csatornán egy Kun Béláról elnevezett szovjet hajó tartott Spanyolország felé.

Kapcsolódó szócikkek: 1936 · Kun Béla · Spanyolország · Sztálin