Kun András (szerk.)

Beszélgetések ​az önellátásról 3. 1 csillagozás

A biogazdálkodás és az ökologikus életmód alapjai
Kun András (szerk.): Beszélgetések az önellátásról 3.

„Akik a természettel való összhangra, a fenntarthatóságra törekedve alakítják életvitelüket, kezdetben sok meglepetéssel találkozhatnak. A Beszélgetések az önellátásról könyvek célja, hogy segítséget nyújtsanak az útkereséshez.”
„A trilógia harmadik, befejező kötetéből megtudhatjuk, hogy az egyes embereknek miért más és más az igénye az alapvető szükségletekre vonatkozóan is. Megismerhetjük az emberi társadalom archaikus rendszerét, a varnásramát, amely életszerűbb és több lehetőséget kínál az egyén pszchológiai és lelki fejlődésére, mint bármely más közösségi berendezkedés.”
„Megtanulhatunk magot vetni és magot fogni, gazdálkodni földdel, pénzzel, élelemmel. Újragondolhatjuk az egészség fogalmát, a közösségek kapcsolatrendszereit, az egyén stabil pszichéjére alapozott önmegtartó képességét és sok más hasznosságot.”
Részletek a könyv előszavából

Öko-völgy alapítvány, Somogyvámos, 2017

brácsa_lant P>!
Kun András (szerk.): Beszélgetések az önellátásról 3.

Kun András (szerk.): Beszélgetések az önellátásról 3. A biogazdálkodás és az ökologikus életmód alapjai

Nem volt fair a harmadik kötettel kezdeni az olvasást, de ezt kaptam kölcsön.
Az elméleti kérdések tárgyalására szerintem nem a megfelelő formátum ez a rövid, félig kötött beszélgetés, vagy csak én nem vagyok fogékony mostanában az elméletre; a gyakorlati fejezetek viszont elképesztően érdekesek voltak, és épp annyira személyesek és részletesek, hogy se unalmas ne legyen, se túl sok egyszerre. Olyan témákba mentek bele, amikről eddig el sem mertem kezdeni gondolkodni (pl. túlélés a természetben), és nagyon érthető és hasznos információkat adtak róluk. Semmiről nem a teljesség igényével beszélnek, nyilván senki nem ebből a kötetből fog megtanulni magot fogni, se az erdőben ivóvizet gyűjteni és szállást építeni, de arra tökéletes, hogy egy érdeklődő laikust bevezessen ezekbe a kérdésekbe.

brácsa_lant>!

(…) a gazdasági önállóság teljességében ma nem érhető el a kisközösségek számára, mert az az aktuális jogi berendezkedésben a költségvetési csalás valamelyik kategóriájába esne.

65. oldal, Harmincharmadik dialógus - Egy önellátásra törekvő közösség gazdálkodásáról