Repülő ​papucsok és pogácsák 10 csillagozás

Kuliffay Hanna: Repülő papucsok és pogácsák

Kuliffay Hanna legújabb mesekönyve kisiskolásoknak!

A történet szereplői – Léna és Lili, a két erdei manó – nagy elhatározásra jut: az elmérgesedett helyzetet csak egy megoldással lehet kezelni, ha végleg különköltöznek.

• Vajon tényleg ez a végső megoldás?
• Van-e visszaút a problémák előtti időhöz?
• Meg lehet-e bocsátani a vélt és valós sérelmeket?

Csodálatos történet problémakezelésről, szeretetről és megbocsátásról…

Magánkiadás, Budapest, 2022
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150138022 · Illusztrálta: Schall Eszter

nicosia P>!
Kuliffay Hanna: Repülő papucsok és pogácsák

Lili és Léna manók története nem igazán nyert meg magának. Eléggé vontatott mese, két manólány összeveszéséről, egykotnyeles szöcskéről,és több szerep nélküli szereplőről. Van benne néhány klassz gondolat, de a mese maga kissé szétfolyik, a megoldás sem lezárt. Az illusztrációk jópofák.

meseanyu P>!
Kuliffay Hanna: Repülő papucsok és pogácsák

Helyes kis történet két manóról és az erdő többi lakójáról. Hangulatos, tanulságos, aranyosak a rajzok is.

krlany I>!
Kuliffay Hanna: Repülő papucsok és pogácsák

Veszekedés és kibékülés pletykás, kotnyeles szomszédokkal. A dolgok csak megtörténnek, de nincs megoldáshoz vezető út, amiből lehetne okulni. Az meg pláne nem menő, hogy az egész erdő elé kiteregetjük a szennyest, napi szinten pletyózunk a gondról-bajról, de a megoldáskeresésben nem veszünk részt, csak kívülállóként kagylózunk és fontosságunk teljes tudatában hírharangot játszunk. Jaa, és ezt hívják itt barátnak.

Juca P>!
Kuliffay Hanna: Repülő papucsok és pogácsák

„- Most éppen csokiöntetes málnafagyit kanalazgatnék.”

Veszekedés és kibékülés. Ennyivel össze is lehet foglani, miről szólt a mese. Nekem egyszerolvasós.

Ancsúr>!
Kuliffay Hanna: Repülő papucsok és pogácsák

Sajnos nincs már nálam a könyv, de úgy emlékszek, hogy a kiadó 7-11 éveseknek ajánlotta ezt a könyvet. Én a magam részéről inkább a 5-9 éves korban határoznám meg ezt. A koravén tizenéves generáció ugyanis ebből a történetből, ahol két kislány összevesz, majd kibékül, és ennyi, na, ebből rég kinőtt. Nem fogja őket izgatni egy számukra semmi izgalmassal nem kecsegtető könyvecske.
Persze ettől függetlenül aranyos kis történet volt, de számomra ilyen egyolvasós kategóriába esett.

Szivecskedo P>!
Kuliffay Hanna: Repülő papucsok és pogácsák

Teljesen rendben van a történet, kifejezetten kellemes az illusztráció, nekem néhol erőltetett a stílus, meg a végén a tanulság, amit az egyik szereplő szájába adott. A 7 évesemnek tetszett.