A ​szerelem rabszolgái 3 csillagozás

Történetek az Ezeregyéjszakából
Kulcsár Ödön (szerk.): A szerelem rabszolgái

Részlet ​a könyvből:

„Én magam írom ma e sorokat, én magam, hogy könnyítsek a szívemen. Elvesztettem állásomat a kávéházban és ezzel vége a vidám napoknak.
Egy szürkeruhás fiatal úr jött hozzánk minden áldott este két barátjával és asztalaim egyikéhez ült. Sok úr fordult meg nálunk és mindegyiknek volt hozzám egy-egy barátságos szava, csak neki nem. Magas és nyulánk volt, fejét puha, fekete haj borította, felső ajkát tömött bajusz lepte el; kék szeme időnként elsiklott rajtam.
Nos hát, eleinte mintha valamiért haragudott volna rám. Egy egész héten keresztül estéről-estére megjelent. Már hozzászoktam és szinte hiányát éreztem, mikor egyik este elmaradt. Az egész kávéházat bejártam és mindenfelé kerestem; végül ráakadtam a terem túlsó végén az egyik nagy oszlop alatt; egy cirkuszhölgy társaságában ült. A hölgy sárga ruhában volt és hosszú, könyökig érő kesztyűt viselt. Fiatal volt, szeme szép volt és sötét – és az én szemem kék volt.
Egy pillanatra megálltam… (tovább)

Népszava, Budapest, 1988
356 oldal · ISBN: 9633227976 · Fordította: Banos János · Illusztrálta: Würtz Ádám

robinson P>!
Kulcsár Ödön (szerk.): A szerelem rabszolgái

Kulcsár Ödön (szerk.): A szerelem rabszolgái Történetek az Ezeregyéjszakából

Humoros,pajzán mesék az arab ezeregy éjszakából.Szórakoztatóak.

robinson P>!

Hosszú ideig nem volt gyermeke az apámnak, én csak élete vége felé születtem, mint agg korának hajtása.És apám nagy gonddal nevelt engem.

Kulcsár Ödön (szerk.): A szerelem rabszolgái Történetek az Ezeregyéjszakából