A ​Memória-part 5 csillagozás

Kukorelly Endre: A Memória-part

Tegnap, ​vagy egyszer, vagy néhány napja. Egy nő, akit akkor láttam először, és nem is tudom, hogy kivel jött, mikor, hogy kicsoda és hogyan került oda, egyszercsak már ott ült, elég otthonosan, azt mondta a pincérnek, hogy uram, vagy kedves uram, egy olyat hozzon ki, a könyökével mutatta, milyet is. Nyilván egy süteményre vonatkozott. Akkor ez megvan, ezt lehetett látni az arcán, egy ilyen arckifejezés, hogy most már biztosítva van a süteményezés. Ezután pedig, mert nyilván érezte, hogy nézem, tényleg ránéztem, mert pont úgy ült, arrafelé, amerre néztem, azon a folyosón, ezután odafordult, vagyis ide, felém. És azt kérdezte, hogy miért kell valamit (vagy ilyeneket?) leírni. Könyökölt közben a márványlapon. Ez a testrész tehát ki volt használva. Hát, nem kell, mondtam. De csak egy idő múlva. Hát, nem kell, mondta (A). És aki addig hallgatott, az (B). Nem szólt. És akit elöntött az izzadság, az?
Mondjuk, ez túlzás. Csak a hajam… (tovább)

Magvető, Budapest, 1990

vargarockzsolt>!
Kukorelly Endre: A Memória-part

Egy időben nagy Kukorelly rajongó voltam. (Kukorellyt 1989 előtt megfigyelte a titkosrendőrség, és először azt hitték róla, hogy nő, és Kukor Elli a neve :DD ) A TündérVölgy című regényét is érdemes elolvasni!

Dün P>!
Kukorelly Endre: A Memória-part

Gondolatok, leírások, agymenés ABC-re fűzve Budapestről, irodalomról, nőkről, fociról…, mindenféle dolgokról és tevékenységekről.
Nem vitatom, hogy értékes, de sajna sokszor eluntam magam. Csak a József Attila-vers rondítása miatt nem 3,5.

vargarockzsolt>!

Ismertem egy kígyót.
Hosszúkás állat volt.
Ismertem, az túlzás, de jól emlékszem rá. Az állatkertben láttam. Elég régen, majd harminc éve. Harminc év. Hosszú volt. Kis fej. Kígyó. Hamiskás volt a tekintete. Jól emlékszem rá, a pálmakertben élt. Otthon nem lehetett kígyónk.

Kapcsolódó szócikkek: kígyó
Dün P>!

III. Rondítás:
Én még szinte ember voltam,
üvöltöztem, ordiboltam.
Vigyen föl a padlásr' nahát.
Adja rám a dagadt ruhát.

23. oldal (Az irodalom nagy potroha) - Magvető, 1990