Kuczka Péter (szerk.)

Robur ​5. (Challenger professzor 1./1) 9 csillagozás

Az elveszett világ 1. rész, A Jedi-kristály 5. rész
Kuczka Péter (szerk.): Robur 5.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A Jedi-kristály összegyűjtve, Erőpróba címen is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1985

A művek szerzői: Arthur Conan Doyle, Hargitai Károly, Kuczka Péter, Trethon Judit, Alan Dean Foster

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Robur Móra

Móra, Budapest, 1985
96 oldal · ISBN: 9631139360 · Fordította: Békés András, Gálvölgyi Judit

Aligabacs>!

– Nagyon érdekes – mondta Summerlee a lábszáram fölé hajolva. – Óriás kullancs, amelyről eddig, úgy hiszem, nem tudott a rendszertan.
– Fáradozásunk első gyümölcse – mondta Challenger a maga harsány, kimért modorában. – A legkevesebb, mit megtehetünk, hogy Ixodes maioninak nevezzük el. Az a jelentéktelen bosszúság, hogy megcsípte önt, ifjú barátom, eltörpül a megtiszteltetés mellett, hogy neve mindörökre fölkerül a zoológia dicsőségtáblájára. Sajnálatos, hogy összeroppantotta ezt a szép példányt épp a jóllakás pillanatában.
– Undorító féreg! – kiáltottam.
Challenger professzor rosszallóan felvonta bozontos szemöldökét, és kezét csillapítóan a vállamra helyezte.
– Tudományosabb szemléletre és elfogulatlanabb, tudományos gondolkodásmódra kellene szert tennie – mondta. – A magamfajta, filozofikus vérmérsékletű embernek a kullancs, lándzsaszerű szívó szervével és tágítható gyomrával, ugyanolyan szépséges alkotása a természetnek, mint, mondjuk a páva vagy az északi fény. Rosszul esik hallanom, hogy ilyen becsmérlőén nyilatkozik róla. Remélem, hogy kellő szorgalommal begyűjthetünk majd egy másik példányt.
– Efelől semmi kétség – mondta zordonan Summerlee –, mert épp most tűnt el egy a gallérja mögött.
Challenger harsány bömböléssel fölpattant, és kétségbeesetten szaggatta lefelé magáról az inget-kabátot.

Sir Arthur Conan Doyle: Az elveszett világ

Kuczka Péter (szerk.): Robur 5. Az elveszett világ 1. rész, A Jedi-kristály 5. rész

Aligabacs>!

A mérete volt az, amitől elakadt az ember lélegzete – a mérete és impozáns megjelenése. Hatalmas feje volt, a legnagyobb, melyet valaha is láttam emberi lényen. Biztos vagyok benne, hogy a cilindere, ha lett volna merszem föltenni, leesett volna a vállamra. Arca és szakálla olyan volt, amilyent az asszír bikaszobrokhoz társítottam gondolataimban; az előbbi pirospozsgás, az utóbbi sötét, szinte kékesfekete, ásó formájú, göndörén omlott mellkasára. A haja furcsán, egyetlen, ívelő fürtben simult széles homlokára. A csimbókos, fekete szemöldök alól szürkéskék szempár villant elő nagyon élesen, nagyon zsarnokian. Hatalmas válla és hordószerű mellkasa látszott csak az asztal fölött, meg két lapátnyi keze, melyet fekete szőr borított.

Sir Arthur Conan Doyle: Az elveszett világ; Challenger professzor

Kuczka Péter (szerk.): Robur 8. Méregövezet / Én, a robot