Kuczka Péter (szerk.)

MetaGalaktika ​9. 17 csillagozás

Válogatás az amerikai sci-fi aranykorából
Kuczka Péter (szerk.): MetaGalaktika 9.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1986

A művek szerzői: Fredric Brown, Henry Kuttner, A. E. van Vogt, Jack Finney, H. Beam Piper, Robert Bloch, Avram Davidson, Philip K. Dick, Hal Clement, Damon Knight, William Tenn, Gordon R. Dickson, Leigh Brackett, C. L. Moore, Frederik Pohl, Theodore Sturgeon, Edmond Hamilton

A következő kiadói sorozatban jelent meg: MetaGalaktika

marschlako>!
Kuczka Péter (szerk.): MetaGalaktika 9.

Kuczka Péter (szerk.): MetaGalaktika 9. Válogatás az amerikai sci-fi aranykorából

Egész jó válogatás ez is az amerikai fantasztikus irodalom terméséből, bár nem véletlen, hogy ebből nem maradtak meg olyan emlékezetes novellák, mint a 3-as MetaGalaktikából, igaz, az összkép tekintetében nincs olyan nagy különbség a két amerikai sci-fi fénykorából történő válogatás esetében, sőt, talán ugyanakkor még ez mondható a kiegyenlítettebbnek. Amiket azért kiemelnék:
Fredric Brown: És akkor kopogtak
Damon Knight: A kezelő
A. E. van Vogt: Messzi Centaurus
Theodore Sturgeon: Villám és rózsák
Edmond Hamilton: A számkivetett

Morn>!
Kuczka Péter (szerk.): MetaGalaktika 9.

Nagyon lassan haladtam a kötettel, pedig nem volt rossz. Nem okozott túlságosan maradandó élményt, de elvoltam vele. Jó választás, amikor az ember nem akar elmerülni valami komolyabb, hosszabb dologban, csak néha előkapni, mikor lefekvés előtt még van némi energiája olvasni.

legrin P>!

A legviccesebb horrorsztori mindössze két mondatból áll: „Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtattak az ajtón…”

Fredric Brown: És akkor kopogtak

wolfiu>!

Fájt a gyomra ezen a délelőttön, és globálisan utálta a világot.

13. oldal, Henry Kuttner: Amire szükségük van