Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​7. 13 csillagozás

Carsac – Simak – Clarke
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 7.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1974

A művek szerzői: Francis Carsac, Herbert W. Franke, Konrad Fiałkowski, Bob Shaw, Rajnai András, Mack Reynolds, Clifford D. Simak, Arthur C. Clarke, Kuczka Péter

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

atomarcú P>!

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 7. Carsac – Simak – Clarke

Változatos, élvezetes válogatás több kedvenc novellával és érdekes cikkekkel. Az irodalmi részből a legnagyobb favoritjaim Shaw (a 10-es toplistám egyik örökös tagja), de Clarke, Fiałkowski és Carsac is kiemelkedő formát hoz. A kor utánozhatatlan lenyomata ez a szám, megéri minimum tízévente újra meg újra elővenni.

zamil>!

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 7. Carsac – Simak – Clarke

Teljesen élvezhető novellák voltak ebben a régi számban, igaz többet már olvastam máshol. Az egyik kedvencem Mack Reynolds: Üzlet, igazán jó humorú időutazós novella.
Megjegyezném még egy kedvencem amit már olvastam előtte, Bob Shaw: Régmúlt napok fénye. (Bár érdekesség, hogy ez ha jól emlékszem Ray Bradbury: Az időgép ebben a könyvben szerepelt, és itt Bradbury írta. Nem volt még időm utánajárni.)

atomarcú P>!

WELLS: […] minden irodalmárnak, különösen a tudományos-fantasztikus műfaj művelőjének az a feladata, hogy előre lássa a civilizáció haladása által előidézett társadalmi és lélektani változásokat. Az irodalom feladata: az ember tökéletesítése…

112-113. oldal (Grigorij Miskevics: Három óra a nagy fantasztikusregény-íróval)