Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​50. 7 csillagozás

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 50.

A Galaktika ötvenedik számát tartjuk a kezünkben, kettős, jubileumi számot. Anyagát
úgy válogattuk össze, hogy kifejezze eddigi törekvéseinket, de előre is mutasson. Ezért kerültek egymás mellé angol, amerikai, szovjet és
német szerzők, ezért közlünk néhány oldalas írást fiatal magyar íróktól és kisregényt az amerikai science fiction egyik vezető személyiségétől; ezért tettünk a kötetbe kalandos és izgalmas történeteket meg humoros írásokat.

Eredeti megjelenés éve: 1983

A művek szerzői: Karácsony Benő, Kuczka Péter, Hernádi Gyula, Szentmihályi Szabó Péter, Jack Wodhams, Pap Viola, Larry Niven, Bárdos M. József, Clark Darlton, Várkonyi Nándor, Hamvas Béla, A. Bertram Chandler, Donald A. Wollheim

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1983

Pumukli82>!
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 50.

A jövő évi sci-fi olvasásomat gondoltam előkészíteni ezzel a válogatassal. Ez alapján gondoltam eldönteni kitől fogok biztosan olvasni, kinek az írásmódja tetszik.
Karacsony Benő robotállama ahol nincs művészet, érzelem, Papp Viola a Föld helyzete nem is feltétlenül sci-fi, Kolupajev kicsit kommunista ideológiai története, Wollheim pedig kimagasló novellája, rengeteg maradandó gondolatat adott.