Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​46. 4 csillagozás

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 46.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1982

A művek szerzői: Kiss Dénes, Theodore Sturgeon, Gödri Botond, John Brunner, Brian Stableford, Szentmihályi Szabó Péter, Joan D. Vinge, Fazekas László, Németh István

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1982
126 oldal · puhatáblás · Fordította: Sándor László, Nagy Erzsébet, Mándi Éva · Illusztrálta: Korga György

Spaceman_Spiff IP>!
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 46.

Ez egy gyengébb kötet, mint amire a tartalomjegyzék alapján számítani lehetett volna.
Igazán talán csak Brian Stableford A mérnök és az ítélet-végrehajtó című novellája tetszett, azt többször olvastam már. Nem tökéletes novella, mégis nagyon tetszik a robot és a tudós vitája, meg az egész szöveg, a végét különösen kedvelem.
Brunner novellája amolyan „szódával elmegy” történet, nem nagy csattanóval. Sturgeon írása lassú, idősíkokban ugráló, néhol unalmas, hiába szoktunk meg tőle mély emberi érzelmeket, itt valahogy ez nem áll össze. A két Vinge története pedig szimplán unalmas, ma már nem újdonság a barbárságba süllyedt jövő és maga az újdonság sem elég erős. A többi novellára meg igazából kár a szót vesztegetni sajnos, vagy unalmasak, vagy cél nélküliek.

virrasztó>!

– Az életem – mondta a mérnök. – Az enyém. Nem képes megérteni?
– De, megértem – mondta nyugodtan az ítéletvégrehajtó.
– Én teremtettem – erősködött a kis ember, és szemüvege mögött nyugtalanul megrebbent a szeme.

A MÉRNÖK ÉS AZ ÍTÉLETVÉGREHAJTÓ