Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​36. 13 csillagozás

Vonnegut – Puhov – Sheckley
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 36.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1979

A művek szerzői: Csanádi Imre, Rózsa András, Juan G. Atienza, Robert Sheckley, Béres Attila, Damiano Malabaila, Kiss Dénes, Fodor András, Bartha Lajos, Mihail Puhov, George Gamow, Kurt Vonnegut, Isaac Asimov, Kuczka Péter

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 36. Vonnegut – Puhov – Sheckley

Ebből a kötetből szerintem a Specialistát érdemes elolvasni, az Eltűnt egy űrhajó!-t, meg természetesen az Isten hozott a majomházbant. Aztán megnézni a végén a bagolyfejű asszony képét, és kész. Persze van még benne, amivel el lehet ütni az időt, de akinek sürgősebb, azoknak ezeket ajánlom.
Most nézem csak, hogy ezek pont annak a három írónak a novellái, akiket kiemeltek a címoldalra. Ezek szerint nem csak én gondolom, hogy ezek a legjobbak :)

mozgzom>!

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 36. Vonnegut – Puhov – Sheckley

A Galaktika 36. kötetében jelent meg a számomra legkedvesebb Robert Sheckley novella Borbás Mária fordításában, a Specialista. Jó lenne, ha mi mozgok felismernénk specialitásunkat és együttműködésre használnánk.

imma P>!

Hogyan lehet megmagyarázni az esztétika lényegét annak, akinek nincs szava a szépségre? Vagy szükség volna magyarázatra, ha tudná, mi a szép?
– Olyan dolog, aminek nincs műszerekkel mérhető funkciója, mégis könnyebbé teszi az életünket…

7. oldal, Andrew M. Stephenson: Teljes készültség

Kapcsolódó szócikkek: szépség
imma P>!

– Nekünk az a feladatunk, hogy egymás mellé rakjuk a tényeket. Egyetlenegy tény, ez semmi. Két tényt már valahogyan össze lehet kötni. A detektív munkája három ténynél kezdődik, ekkor már ezeket az adatokat három alapvetően különböző láncra lehet felfűzni.

100. oldal, Mihail Puhov: Eltűnt egy űrhajó!