Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​174. 2 csillagozás

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 174.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1995

A művek szerzői: Philip K. Dick, Robert E. Vardeman, Greg Bear, Harlan Ellison, Eleanor Arnason, Sebeők János, Ferge Aurél, John Varley, Jacek Dukaj, Szabó Tamás, Sárdi Margit, Németh Attila, Octavia Butler, Motonok Marianna

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Móra, Budapest, 1995
128 oldal · Fordította: Füssi Nagy Géza, Ábrán László, Sóvágó Katalin · Illusztrálta: Szügyi Gábor

Spaceman_Spiff IP
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 174.

Mai szemmel már a novellák jó része nem olyan erőteljes. Persze még mindig vannak nagyon ütősek. A legjobb egyértelműen Octavia Butler Beszédhangok c. írása, ami annyira plasztikus, mint Luc Besson Élethalálharc című filmje, de csak a beszédnélküliség miatt.
Dick Fagyos utazása is meglepően jó, Dick szerintem jobb novellista volt, mint regényíró, és ez ebben a történetében is igaz. Sajna a vége nem olyan erős sok sci-fi vagy Dick után.
John Varley is számomra az igazán jó novellista, ami regényét olvastam az csapnivaló volt, de az itteni története remek kis modern sci-fi, lélektan és fekete lyukak, ez kell nekem!
A többi novella sem volt rossz, mindnek megvolt a maga egyedi íze, talán csak a Dukaj novella volt zavaros, na meg a magyarok már akkor sem rúghattak labdába a többiekkel…
De azért ahhoz képes, milyen volt az 1995-ös hazai termés és színvonal, a Galaktika igencsak színvonalas összeállítást rakott össze, szerintem nem bánja meg senki, aki olvassa.