Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​17. 4 csillagozás

Wyndham – Kagarlickij – Borges
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 17.

„A ​science fiction híveinek egyik kongresszusán, amelyen hat Nobel-díjas és ötven egyetemi tanár volt jelen, elhangzott az a kijelentés, hogy a tudományos-fantasztikus irodalom nagyobb erő, mint az atomenergia.” (Jacques Bergier)
„A science fiction hibrid termék, amely gyakran se nem tudomány, se nem irodalom a szó igazi értelmében.” (Fred L. Polak)
„Úgy látszik, a science fiction korunk mitológiájának megszokott formája: olyan forma, amely nemcsak arra képes, hogy egészen új témákat vessen fel, hanem arra is, hogy magába gyűjtse a régi irodalom témáinak összességét.” (Michel Butor)
„A science fiction (művészi szempontból) nagyon különböző szférákban helyezkedik el, a jelentős alkotói fegyverténytől a tisztes átlagon keresztül, egészen a már olvasott motívumok reménytelen egymásbafűzéséig.” (Dr. Otakar Chaloupka)
„A tudományos-fantasztikus irodalom valamennyi humán terület közül a legközelebb áll a tudományhoz; e tekintetben csak a filozófia versenyezhet… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1976

A művek szerzői: John Wyndham, Nagy László, Jorge Luis Borges, Kuczka Péter, Julij Kagarlickij

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

nixer
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 17.

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 17. Wyndham – Kagarlickij – Borges

Kisfiúként sokat voltam nagyszüleimnél nyáron, ahol a napsütötte teraszon való olvasással töltöttem időm nagy részét. Egy alkalommal a polcot fürkésztem olvasnivalóért. A sirály és delfin könyveken már átrágtam magam, valami komolyabbra vágytam. Levettem a 17-es Galaktikát, ami a nagybátyámé volt valamikor, és új korszak kezdődött az életemben. :)