Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​146. 2 csillagozás

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 146.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1992

A művek szerzői: W. Hilton-Young, Robert Sheckley, Ray Bradbury, C. M. Kornbluth, Szilárd Leó, Lino Aldani, Clifford D. Simak, Isaac Asimov, Wolfgang Jeschke, J. G. Ballard, John Wyndham, Jorge Luis Borges, Frank Herbert, Mihail Puhov, Kurt Vonnegut, Fekete Gyula, Rónaszegi Miklós, Pap Viola, Nemere István, Ljuben Dilov

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Móra, Budapest, 1992

B_Petra
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 146.

Egy jubileumi kiadás ez a szám, válogatások válogatása, csupa gyöngyszem, nekem nagyon tetszett, eddigi tapasztalataimmal ellentétben nem voltak morbid, depresszív írások, csupa, abszurd szituáció, humor.
IDŐUTAZÓS
W. Hilton-Young: A választás Williams a jövőben jár, de jovő titkai rejtve maradnak 4/5
C. M. Kornbluth: Az orvosi táska – Nagyon jó történet, egy orvosi csodáról, mely megment két életet, azonban a kapzsiság végül a vesztüket okozza.5/5
Lino Aldani: Az álomfilm – az időmérnök apa, megmenti gyermekeit…. 4/5
Mihail Puhov: Az építők tüzei – egy pillanatra belátást nyerünk őseink utódaink életébe, egy látomás keretében

Ray Bradbury: A repülő masina – filozófikus mese.5/5

A TÁVOLI JÖVŐBEN
Robert Sheckley: A tökéletes asszony – minen férfi álma a tökéletes nő, aprócska szépséghibával. lol. 4/5
Lino Aldani: Az álomfilm – az egyik legjobb, az emberiség, álmokban ábrándokban virtuális filmekben él, a testi kapcsolat megszűnik, csak az álomfilm függőség élteti őket. Egy szinésznő kiábrándul a mindennapi rutinból, és arra vágyik Őt ismerjék el, nem pedig virtuális lényét, azonban ebből a világból nincs menekvés.5/5
Kurt Vonnegut: Holnap, holnap, holnap – a legjobb történet 5/5 – a jövőben az olcsó gerazon fogyasztás örök életet ad, a túlnépesedés hatalmas méreteket ölt, a családfő még mindig a 180-on túli nagypapa aki sakkban tartja a következő generációt, a fiatalok így – vagy úgy nagypapa halálát várják, ám az öreg túl jár az eszükön, de azért minden jó ha a vége jó.

Emberi faj & idegen faj ELSŐ TALÁLKOZÁS

Szilárd Leó: Jelentés a Centrál pályaudvarról -az emberiség kipusztul, idegen faj tanulmányozza a leleteket, és próbálják megfejteni civilizációnkat, teljesen félreértenek minket, abszurd vicces következtetésekre jutnak. 4/5

John Wyndham: A meteor – Első találkozás mely a mérföldköves különbségek miatt tragikusan végződik

Frank Herbert: Szerencsés menekülés – Bár az emberiség rátalál a fejlett idegen civilizációra, ők nem kíváncsiak ránk.

Isaac Asimov: Mit neveznek szerelemnek? Az idegenek teljesen félreértenek minket, komikus szituáció, két elrabolt emberről és két idegenről akik rendesen mellényúlnak. 5/5

Ljuben Dilov: Mi a teljes igazság Topsy csimpánz körül- egy majom aki bemutatja a Földi civilizációt egy idegen bolygón merő véletlenből, és katasztrofális eseményeket indít el.

IDEGEN BOLYGÓ
Wolfgang Jeschke: Szirének a parton – Az emberiség felderítő csapata idegen bolygóra érkezik, azonban egy őshonos ártalmatlannak tűnő faj igazi veszélyeket rejt, tragikus mese.5/5

J. G. Ballard: Prima Belladonna – a legbizarrabb történet, éneklő virágokról, és ezek fajtáiról, valamint egy énekesnőről. 5/5

Rónaszegi Miklós: Négy korsó sör – egy szerencsétlen este, 4 sör után is hihetetlen