Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​129. 3 csillagozás

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 129.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1991

A művek szerzői: Keith Laumer, Jack Williamson, Ray Bradbury, Jámbor László, Németh Attila, David Langford, Ray Nelson, Ladányi Bálint, Joe R. Lansdale, Lukács Béla

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

marianngabriella P>!

Nem az a fontos, hogy honnan jövök, hanem hogy hova tartok.

marianngabriella P>!

[…] Baileynek még eszébe jutottak az Eutanázia Központ kapuja fölött gránitba vésett szavak:
… küldd el hozzám a fáradtakat, a szegényeket, a reményteleneket, a szabadságra vágyakozókat. Nekik emelem magasra bronzkapu mellett a lámpást…

marianngabriella P>!

– Azok a számok – mondta Dovo –, nehéz elképzelni, hogy mindegyik egy ember születését vagy halálát jelenti…
– Vagy a vagyona születését, vagy elvesztését – ugatta Tace. – Termelés és fogyasztás, adók és lopások, kivégzések és öngyilkosságok – felemelkedő és elbukó emberi sorsok. Ezerbillió ember, mindegyik a maga világegyetemének a középpontja. Mi meg úgy ülünk itt, mint az istenek az Olimposzon, és számba vesszük őket.

marianngabriella P>!

Mintha az ember nem is volna több, mint egy adag trágya. Semmi tisztelet. Ez a baj a mai világgal. Semmi tisztelet.

marianngabriella P>!

– Vezess oda – mondta. – Ha átvágsz, előbb-utóbb úgyis megtalállak.
A kis ember hátralépett, úgy méregette a felajánlott tárgyat.
– Honnan tudjam, hogy nem te vágsz át?
– Ha igen, akkor pedig te találsz meg engem.

marianngabriella P>!

Nem úgy nézel ki, mint egy felső szinti, nem úgy viselkedsz. Ami természetes is, hisz azok a születésük napjától kezdve mindenből a legjobbat kapják, a legjobb ételt, a legjobb iskolákat, a legjobb nevelést!