Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​116. 2 csillagozás

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 116.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1990

A művek szerzői: Stephen King, Ben Bova, Futaki József, Larry Niven, Tom Godwin, Robert A. Heinlein, Connie Willis

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

atr0p0sz>!
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 116.

Megjegyzés: Ha valaki rohanna az antikváriumba, mert azt látja, hogy A köd (második, harmadik rész), rúgja le a cipőjét és huppanjon vissza az olvasó fotelébe, vagy kanapéra (ki hol szeret olvasni) mert nem folytatás, csak a Galaktikába három részre bontották az eredeti művet.

1. Stephen King – A köd (első rész): Nekem sokkal jobban tetszett, mint a film, főleg a vége miatt, mert azt nagyon elrontották a filmben.

2. Ben Bova – Szex, a súlytalanság állapotában: Egyszer olvasható. Semmi extra.

3. Larry Niven – A Naprendszer peremén: A rengeteg tudományos duma ellenére, aminek a háromnegyedét nem értettem, kifejezetten tetszett. Szerencsére annyira azért nem volt sok, hogy megölje a sztorit.

4. Tom Godwin – Rideg egyenletek: Bosszantó és szomorú történet, de nagyon jól meg van írva. Le a kalappal.

5. Robert A. Heinlein – Kolumbusz dilis volt: Pocsék.

6. Eric Vinicoff és Marcia Martin – A tél hava: Frankó kis hidegháborús történet.

7. Zbigniew Dolecki – A fekete-erdői csata: Érdekes kis történet időutazásról. Csak túl rövid.

8. Connie Willis – Daisy a napon: Kár, hogy elolvastam. Nagyon nem kerek és nagyon nem tetszett az egész novella. Értem mit akar mondani, csak rosszul meséli el.

9. Marek Oramus – Isten hozott!: Ha ezt fekete humornak szánta a szerző, akkor talált. Nem nagy szám, de sírva lehet nevetni a végén.