Kuczka Péter (szerk.)

Galaktika ​115. 4 csillagozás

Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 115.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1990

A művek szerzői: Ursula K. Le Guin, Földeák Iván, Stephen King, Fritz Leiber, Bogáti Péter

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

atr0p0sz>!
Kuczka Péter (szerk.): Galaktika 115.

Ben Bova – Géppárbaj: Jó kis sztori. Talán egy picit hosszabb, mint kellene, de kifejezetten érdekes. Bova előző novellája nem fogott meg eléggé, ez már inkább. Kíváncsian várom a többi sztoriját.

Robert Baud – A repkény : Rövid és unalmas. A sztori magját a végére hagyja, addig meg csak más dolgokról beszél, aminek van ugyan köze a végéhez, de javarészt felesleges szócséplés.

Velko Miloev – A nyárfa: Csak tudnám miről szól ez a novella. Esküszöm nem értem. Pedig jól van megírva.

Patricia Shaw Mathews – Lariven: Dögunalom…

Ursula K. Le Guin – Ti buffaló lyányok, jertek ki ma éjjel: Varázslatosan ír ez a nő. Még akkor is, ha a történetei sokszor egy nagy baromságnak tűnnek, mint ez is. Mégis van mondanivalója.

William E. Cochrane – Minster West: A végletekig szájbarágós. A sztori túl szimpla. Minimális izgalom. Nem hinném, hogy még egyszer elolvasom.

Stephen King – A fűnyírós ember: Szürreális horror. A maga módján nagyon nyomasztó, mégis jól megírt kis történet.

Fritz Leiber – Mr. Bauer és az atomok: Na így kell egy novellát megírni! Rövid, velős, izgalmas, kétségek között tart, de végül lezárja. A stílusa is nagyon jó.

Bogáti Péter – Fekete kapcsolat: Nagyon tetszett. Meg is lepődtem rajta, hogy mennyire. Kicsit még olvastam volna tovább.