Kuczka Péter (szerk.) · Kulin Katalin (szerk.)

Riadó ​a Naprendszerben 8 csillagozás

23 tudományos-fantasztikus novella
Kuczka Péter – Kulin Katalin (szerk.): Riadó a Naprendszerben

Mit ​tehet az aszteroidakutató, ha kiejti egyik mandzsettagombját az űrbe? Magára ölti űrruháját, és kilép a világűrbe, hogy megkeresse. És ha elszakad a biztosítókötele?
Mit tehet az ember, ha véletlenül kihallgatja két időjáró rejtélyes telefonbeszélgetését a távoli jövőből?
Mit tehet az apa, ha fiacskája különös gombacsírákat kap ismeretlen feladótól?
Értelmes, nemes lelkű lények vagy űrhajósokra vadászó alattomos teremtmények a Mars lakói?
Elvadulhatnak-e az elektronikus mosógépek, hogy azután fegyveres bandákba verődve utcai harcokat vívjanak nagyvárosokban?
Hogyan kell felkészülnünk a világűr iszonyú mélységeiből várható űrhajók fogadására?
Nem mindennapi kérdések. De kötetünk írói feltették őket, és a maguk módján próbálnak választ adni rájuk. Minden kérdések és válaszuk mögött az húzódik: milyen lesz a jövő? A jövő, amely napjainkban készül a magfizikusok, űrhajó-konstruktőrök, elektronikus számítógépeket tervező matematikusok, sosem… (tovább)

A művek szerzői: Ray Bradbury, Isaac Asimov, Arthur C. Clarke, Henry Kuttner, Stanisław Lem, Jean-Louis Curtis, Robert A. Heinlein, Frederik Pohl, John Wyndham, A. E. van Vogt, Josef Nesvadba, Fredric Brown, Szilárd Leó, Kuczka Péter, Arkagyij Sztrugackij, Borisz Sztrugackij

Európa, Budapest, 1965
470 oldal · Illusztrálta: Hegedüs István

negoti P>!
Kuczka Péter – Kulin Katalin (szerk.): Riadó a Naprendszerben

Csak az ismertebb írók művei miatt kezdtem el olvasni ezt a válogatást, Bradbury, Asimov, A. és B. Sztrugackij, Arthur C. Clarke és azok tetszettek is, a többi feledhető volt.

MuseMortal>!
Kuczka Péter – Kulin Katalin (szerk.): Riadó a Naprendszerben

Van ebben a könyvben egy-két igen-igen jó írás, amik a mai napig megborzongatnak. :)

blianhun>!

A portás naponta kétszer bejön, és kiüríti a szemétkosarat, ez az egész. És mondjuk, egyszer egy héten hoz valami szennyes rongyot, a porból iszapot csinál, és ide-oda tologatja.

Isaac Asimov: Csak mi vagyunk itt...

pelz P>!

(Mert mindenben elérkezik egyszer az utoljára.) Odafenn szépen, sorban kialudtak a csillagok.

Arthur C. Clarke : Isten kilencmilliárd neve