Százlábúnak ​hívják 11 csillagozás

Krystyna Boglar: Százlábúnak hívják

Akit Százlábúnak hívnak, az egy tizenhárom éves lengyel kislány. Durcás, dacos, fennhéjázó, beképzelt és gátlásos, mint minden kamasz. De a körötte zajló események, a családi változások, az iskolai élet alakulása, a helytállásra késztető helyzetek, s nem utolsósorban az első szerelem érintése jellemformáló erővel alakítják bontakozó egyéniségét. Érdekes könyv, amelyben az írónő, Krystyna Boglar ismét bizonyságát adja annak, hogy érti és érzi az ifjúság problémáit, és művészi módon tudja ábrázolni is.

Eredeti cím: Stonoga

Eredeti megjelenés éve: 1989

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Csíkos könyvek Móra

Móra, Budapest, 1989
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631163245 · Fordította: Gimes Romána

minialoe>!

Késő délután lett közben, de ez a nap még nem múlt el, mert vannak olyan napok, amelyek sohase múlnak el.

Lahara IP>!

Tolsztoj olyan volt, mint egy csodálkozó, vastag szafaládé.

Lahara IP>!

Annyi cipő hever itt, mintha ebben a lakásban csupa Százlábú élne!

minialoe>!

Tudja, hogy vannak pillanatok, amikor nem kell mindenáron megvigasztalni valakit.

minialoe>!

A ki nem mondott szavak elvesztek, a bensőség egész légköre szétpattant. Nem tartott tovább, mint az éjszakai pille röpte.

minialoe>!

Végül nehéz szívvel és a remény szikrájával a lelkükben alszanak el. Mert végtére is nők, akik mindig keresik a szerelmet és a hitet.

minialoe>!

Néha szüksége van az embernek egy titokra, amely kizárólag az övé. De talán még jobb, ha két titka van.

minialoe>!

Nem látja senki, és sírni jó, megnyugtatja az embert. De jó dolog is az, ha az ember istenigazából kisírhatja magát.

Lahara IP>!

Przemek mozdulatlanul állt a szoba ajtajában. Olyan volt a képe, mint egy kölyökkutyáé, aki a szőnyeg közepére piszkolt, és most verésre vár.

Lahara IP>!

Stefaniakowa néni megvonta díjbirkózó vállait.