Tizenhat ​város tizenhat leánya 5 csillagozás

Krúdy Gyula: Tizenhat város tizenhat leánya Krúdy Gyula: Tizenhat város tizenhat leánya Krúdy Gyula: Tizenhat város tizenhat leánya

Krúdy Gyula a magyar irodalom egyik legnagyobb alakja, akinek meseszövése elvarázsol kicsit és nagyot. Különösen akkor van elemében, amikor a régi századok levegőjét őrző Szepesség ódon városaiba viszi az olvasót. Iskolás éveinek egy részét ugyanis a szepességi Podolinban töltötte. Podolin egyike annak a „tizenhat városnak”, amelyet Zsigmond királyunk 1412-ben elzálogosított a lengyel királynak. Az értékes történelmi eset köré lélegzetelállítóan izgalmas történetet sző a régmúlt időkbe felejtkező író.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Százszorszép Könyvek Singer és Wolfner

Korona, Budapest, 2001
124 oldal · ISBN: 9639191868
62 oldal · keménytáblás

Biró_Krisztina>!
Krúdy Gyula: Tizenhat város tizenhat leánya

Aki szereti a történelmi regényeket annak csak ajánlani tudom az elolvasását!Ha esetleg nincs meg az otthoni könyvtárban rákereshet a MEK-en,én is onnan csentem a Krúdy:Elbeszélések könyvcímen.

Kisanna>!
Krúdy Gyula: Tizenhat város tizenhat leánya

Aranyos történet két lány barátságáról és az egyikük bátorságáról, amikor is az egyszerú felvidéki polgárlány önfeláldozó módon megmenti a barátnőjét, vagyis a lengyel hercegnőt a haramiáktól.

Kisanna>!

És így történt, hogy tizenhat szepességi város egyszerre elszakadt a hazától.
Nem karddal, fegyverrel vették el, hanem csengő tallérokkal. Tizenhat jó magyar város lett
egyszerre lengyel város. Hiába búsultak, szomorkodtak a városok lakosai, nekik ezentúl
lengyeleknek kellett lenniük.

A JANKÓ I. TIZENHAT VÁROS