Gyémántmesék 8 csillagozás

Krúdy Gyula: Gyémántmesék Krúdy Gyula: Gyémántmesék

A Gyémántmesék harmincegy története 1905-ben jelent meg először egy kötetben. Krúdy egészen ifjan írta szépséges hangú, kicsiknek szóló meséit, amikor első házasságából sorra születtek gyermekei, s mint ifjú apa és kezdő író, tudta jól, mi kell a gyermeki szívnek, fantáziának.

A Holnap Kiadó Szimonidesz Kovács Hajnalka friss illusztrációival bocsátja útjára a könyvet, bízva abban, hogy az épp olyan örömet szerez az önálló olvasással barátkozó mai gyermekeknek, mint évszázaddal korábban élt elődeiknek.

Holnap, Budapest, 2015
112 oldal · ISBN: 9789633491089 · Illusztrálta: Szimonidesz Kovács Hajnalka
Holnap, Budapest, 2003
124 oldal · ISBN: 963346580X

pannik>!
Krúdy Gyula: Gyémántmesék

Krúdy meséit szerettem olvasni.
Olyan fantázia-valóság egyveleget kapunk amiben jó elmerülni.
Helyenként meglepő, nem várt fordulatokat hoz az író, máskor pont fordítva van vége a mesének, ahogy mi gondoljuk, megint máskor meg azt kapjuk amit várunk. Szóval ilyen is meg olyan is.
Szereplői fazonok, jól érzékelteti ki milyen igazából.
A mesék teljesen újak voltak számomra, egyiket sem hallottam még, de helyenként magyar népmese beütésük van, királyok, vándorlegények, elvarázsolt királykisasszonyok, manók, törpék, álruhás királyok és királyfiak sorakoznak fel. Máskor meg inkább realisztikusak, egy hétköznapi történet valami csavarral a végén.
Érdemes volt elolvasni.

Holnap, Budapest, 2003
124 oldal · ISBN: 963346580X
BreeB25>!
Krúdy Gyula: Gyémántmesék

Nagyon jó mesék voltak ebben a gyűjteményben. Rendkívül szép és igényes kiadás. Egyetlen bajom volt vele: sok volt benne az elütés, helyesírási hiba, karakterek összecserélése. Egy ennyire nívós kötet ezt nem engedheti meg magának.
Megvan a másik mesegyűjteménye is Krúdynak, nagyon várom, hogy azt is olvassam esténként.