Régi ​házból új otthon 24 csillagozás

Praktikus tanácsok és tanulságos történetek házfelújítóknak

Egy ​régi ház
Biztosan nem vagyok egyedül a régi házak iránti rajongásommal. Mivel ez a tevékenység kikapcsol, akkor is keresem az eladó, felújítandó gyöngyszemeket, ha egyáltalán nem szándékozunk házat venni. Időről időre megdöbbent, mennyi csodás épület van hazánkban, amely mind arra vár, hogy valaki meglássa benne leendő otthonát, és rombolás helyett megpróbálja visszaállítani régi, megkopott fényét.

Egy lakberendező
Ugyanakkor egy régi ház felújítása a mai kor igényei szerint óriási kihívás, hiszen ma már egészen másképp használjuk a tereket, mint régen. Ebben a kötetben egyrészt megosztom a saját történetemet, másrészt lakberendezőként segítséget nyújtok azoknak, akik éppen építkezés, felújítás előtt állnak. Összegyűjtöm a legfontosabb szempontrendszereket és szabályokat, és fogódzókat, iránymutatásokat adok ahhoz, hogy mi mindenre kell figyelni.

Egy otthon
A felújítás alatt a lehető legnagyobb mértékben próbáltuk megőrizni a számunkra csak… (tovább)

Libri, Budapest, 2021
Libri, Budapest, 2020
Libri, Budapest, 2018

KleineKatze>!
Krivarics Ditta: Régi házból új otthon

Krivarics Ditta: Régi házból új otthon Praktikus tanácsok és tanulságos történetek házfelújítóknak

Üdítő volt olvasni a Ház felújításának történetét. Még kiskoromban estem át hasonlón, habár abban (éveim számából is adódóan) nem igazán vettem részt. Akkor egy parasztházat újíttattunk fel. Különbség, hogy mi csak az álmainkat osztottuk meg a mesterekkel, akik így utólag csodás munkát végeztek. Sokáig tartott, nem kétséges. A sok toldozgatás-foltozgatás pedig még mindig tart. Épp ezért voltam kíváncsi Krivarics Ditta könyvére.
Aki azonban azért fogná/fogta a kezébe, hogy teljes mértékig kitanulja a házfelújítás nemes tudományát, nem meglepő, ha csalódik. Ez az album tényleg inkább a személyes élmények megosztására fekteti a hangsúlyt, vannak benne ötletek, tippek, tanácsok, de azok – nekem például – nem sok újat mondanak. Vagy csak azért, mert egy rugóra jár az agyam magával az írónővel, így viszont elképzelhető, hogy ami nekem nem volt újdonság, az másnak az lesz. Én szerettem olvasni, igaz, nem állok nagy munkálatok előtt, így kellemes élmény marad. Az aki tényleg valamirevaló szakirodalmat keres, az ne ezt a kötetet válassza! Habár… létezik ehhez szakirodalom?

bevi>!
Krivarics Ditta: Régi házból új otthon

Egyetértek az előző értékelőkkel, az alcím nagyon megtévesztő. Magát a könyvet szerettem forgatni, érdekes volt látni hogyan alakul a Ház. Mivel nagyon egyedi megvalósításokról van szó, így nem lehet általános jelleggel forgatni, de a téma iránt érdeklődőknek izgalmas olvasmány lehet. Ami számomra hasznos volt inkább a tervezés részben leírtak. A többi rész nagyon specifikus volt. A vége fele bátorítást olvashatunk a ne add fel a vágyaidat tanáccsal, azonban mintha elfelejtette volna az írónő hogy az emberek többségénél nem azért nem valósul meg a megálmodott koncepció mert „jól van az úgy”, hanem mert végesek a pénzügyi forrásaik. off

Fuxy_lady>!
Krivarics Ditta: Régi házból új otthon

Nem rossz könyv, nagyon szépek a képek benne. De én ennél egy picit többet vártam. A nagy része arról szól, hogy hogyan alakította át a saját házát, ami jó, mert a tapasztalatokat első kézből kapjuk. Ami nagyon tetszett benne, hogy van egy összesítő, hogy milyen sorrendben érdemes csinálni a felújítást, milyen papírokkal kell kezdeni. A könyv vége felé van némi átfogó ismertetés, ebből én szívesen olvastam volna többet, részletesebbet. Az ő házuk, ahogy írja is, elég egyedi volt, egyedi elképzelésekkel. Ezt a könyvet azért vettem a kezembe, hogy ihletet merítsek a saját házunkhoz, ill. lássam hogyan zajlik egy felújítás. Az utóbbit megkaptam, de csak egy példán keresztül.

Kovács_Tímea>!
Krivarics Ditta: Régi házból új otthon

Nagyon jó kis gondolatok voltak benne. Csak sajnos ez nem az én pénztárcamra van kialakítva. Mi is fejújításban vagy házvásárlásban gondolkodunk, pont jókor került a kezembe ez a könyv. Sajnos tényleg nehéz jó szakembert találni, aki időben jön, meg megcsinál mindent és nem kéri a csillagos eget is.
A képek nagyon szépek, nagyon szépen lett kialakítva a ház, az nagyon tetszene nekem is :D

angidranka>!
Krivarics Ditta: Régi házból új otthon

Inkább egy élménybeszámolónak, hosszabb blogbejegyzésnek mondanám. Jó volt olvasni, látni az író házfelújítós, otthonteremtős történetét, a képek szépek, hangulatosak és inspirálóak, de egy-két tipptől eltekintve semmi konkrétumra nem kell számítani. Ezeket Dittától inkább a könyvben is emlegetett tanfolyamokon keresztül lehet megkani (gondolom).

Anreppa>!
Krivarics Ditta: Régi házból új otthon

Minden oldalát szerettem ennek a könyvnek! Annyira emberi és praktikus, szép színes fotós – pont amilyet szeretek.

RKatus>!
Krivarics Ditta: Régi házból új otthon

Többet vártam a könyvtől.Praktikus tanácsok csak elvétve található benne.