Szőlőlugas 3 csillagozás

Kriszten György: Szőlőlugas Kriszten György: Szőlőlugas Kriszten György: Szőlőlugas Kriszten György: Szőlőlugas

Ahhoz, hogy a szőlőlugas bőven teremjen, hamar élvezhető legyen a termése, kellemes, hűvös az árnya, üdítő a látványa, szakszerű és folyamatos munkát igényel.
Ehhez nyújt segítséget a lényegre törő, világos stílusú könyv, amiből megtanulható a helyes telepítés, a támberendezések készítése, a szőlő metszésének alapszabályai, a különböző tőkeformák kialakítása és metszése, a lugasformák helyes megválasztása, a lugasok tápanyagellátása és öntözése.
A szerző az egyes lugasformák kialakításának folyamatát 4 – 5 éven át kíséri, amit a szemléletes ábrák jól illusztrálnak. Az ajánlott szőlőfajták tulajdonságait, metszési igényét táblázat foglalja össze.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Kertünk, házunk, otthonunk Mezőgazdasági · Kertészkönyvtár Mezőgazda

Mezőgazda, Budapest, 2008
Mezőgazdasági, Budapest, 1988
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632340442 · Illusztrálta: Fehér Miklós
Mezőgazdasági, budapest, 1982
142 oldal · keménytáblás · ISBN: 963231381X

zotya_kovacs>!
Kriszten György: Szőlőlugas

Rövid, tömör használati útmutatót ad a szőlőlugasokhoz. Hasznos ábrákkal a metszésről. Ajánlom.