A ​cselekvés álarcában 4 csillagozás

Kristóf Zoltán: A cselekvés álarcában

A cselekvés álarcában főhőse egy Gábor nevű gnú (a gnú az egyetlen lény az állatvilágban, mely saját vizeletét issza), séróban játsza le azt, amit Pat Bateman az Amerikai pszicho-ból a hideg valóságban, és még hajléktalan-gyilkosság sincs benne. Gábor valóságos élete és képzeletvilága között létrejön egy ön- és közveszélyes hasadás. Ezen a végig feszültségekkel teli haladványon túl igen sokszálú képet kapunk a szállítmányozási vállalatnál dolgozó fiú és a számára a bölcsészvilágot megtestesítő barátnője, Andrea konfliktusáról, tágabban értve e két világ konfliktusáról, miközben tulajdonképpen megkapó szenvtelenséggel kibomlanak egy ma késő húszas-kora harmincas éveiben járó fiatal férfi életének konfliktusai, problémái. (részlet Csuhai István, Vágvölgyi B. András és Egressy Zoltán zsűritagok értékeléséből)

Keszidí
Kristóf Zoltán: A cselekvés álarcában

Díjazott.Nem véletlenül.Szégyenszemre egy antikváriusnál az „olcsó könyvek” kategóriában futottam bele. 100ft-ot ér itt egy felbecsülhetetlen értékű szellemi termék egy fiatal író tollából.Nos,mondanom sem kell:a történet nem ennyit ér…A főszereplő,Gábor,a tornya,és az a bizonyos megmagyarázhatatlan sötétség,és a hőn áhított álarc..A cselekvés álarca.Kellemes borzongást mindenkinek,aki el kíván merülni az emberi psziché mocsarába!

pe_ti
Kristóf Zoltán: A cselekvés álarcában

rendkívül módon tetszett (kellett talán hozzá az én "perverzitásom is"), ahogy a könyv is végig zavarodott, aberrált, perverz, és legfőképp elgondolkodtató. az emberi elme vívódása önmagával kifejezetten jól volt megjelenítve (pozitív és negatív oldal egyaránt, valamint a kettő közti 'valós én'-é is). a végig tudtam izgulni, hogy vajon mi lesz a végkifejlet, de a nyitva hagyás igazán jó megoldás.

Dominika_Szilágyi

Nem vagyok teljesen épelméjű, de ha szarkasztikus akarok lenni és közhelyekkel kívánom szórakoztatni magam, mondhatnám, ebben a világban senki sem normális. Ez a világ úgy ahogy van, kitermeli a maga őrültjeit egy olyan társadalomban, ahol a tanítvány mindig legyőzi a mesterét.

Dominika_Szilágyi

cassiesdream