Magyarország ​története 895-1301 19 csillagozás

Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301 Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301 Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301 Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301

A ​kötet nem csupán – címének megfelelően – Magyarország 895-1301 közti történetét tekinti át, hanem előzményként felvázolja a Kárpát-medence és a magyarság 895 előtti historiáját is. Ilyen módon a 14. Század elejéig összefoglaló képet ad a kárpát-medencei térségről, a magyarságról, illetve Magyarországról. A munka monografikus jellegű: egyaránt tárgyalja a gazdasági, a társadalmi, a politikai és a műveltségi viszonyokat. A magyarság korai történetének sorsfordító mozzanatai, eseményei között olvashatunk itt a nép eredetéről, a honfoglalásról, a kalandozásokról, az állam kialakulásáról, a trónharcokról és pártküzdelmekről, a tatárjárásról és a tartományuraságról. Megelevenednek a könyv lapjain azok az erőfeszítések, amelyek a fennmaradásért, a regionális hatalmi szerepkör elnyeréséért, a modernizáció meggyökereztetéséért, az Európa fejlettebb feléhez való illeszkedés megvalósításáért történtek. A nagy formátumú uralkodók (Szent István, Szent László, Kálmán, III. Béla, II. András,… (tovább)

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Osiris iniciálé, Osiris tankönyvek

Osiris, Budapest, 2019
Osiris, Budapest, 2007
Osiris, Budapest, 2006

abstractelf
Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301

Középkori magyar vizsgára, tételkidolgozásra, ismétlésre, vagy pusztán olvasásra is tudom ajánlani ezt a könyvet. Jól megszerkesztett, olvasható és nem az apróbetűben fogalmazza meg a fontos információkat. Tetszetős kötet.

Cowardly
Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301

Kicsit problémás ennek a munkának a csillagozása, mert elsősorban attól függ, ki mire szeretné használni, vagy mire kell használnia, ha kézbe veszi. Szakirodalomnak egyértelműen pazar, nagyon részletgazdag és információdós, de éppen ezek miatt a tulajdonságok miatt szerintem nem egyetemi tankönyvnek való, mert ebben a minőségében olvashatatlan/tanulhatatlan. Mindez persze nem azt jelenti, hogy Kristó Gyula neve előtt ne kellene meghajolnunk. Azért egy korrektort igazán megérdemelt volna a könyve (az ő könyve IS), bár a sorozat folytatása még szörnyűbb sajnos ilyen szempontból.

Nienna001 P
Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301

Rengeteg adat van benne, néhol jóval több, mint ami feltétlenül szükséges. Azért viszonylag olvasmányosan tálalja a történelmet. Nem rossz könyv ez.

Silmantin
Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301

Magyar közèpkor vizsgára kèszülve elengedhetetlen.
Az benne a kedvencem, amikor még bekezdés sem választja el az alcímek alatt az igazán releváns információt.
De ezt leszámítva alapos munka az Árpád-korosok Kristójától.