Levedi ​törzsszövetségétől Szent István államáig 1 csillagozás

Kristó Gyula: Levedi törzsszövetségétől Szent István államáig

Az ​utóbbi évtizedekben örvendetesen megélénkült hazai őstörténeti kutatások irodalmának minden bizonnyal egyik legfontosabb műve lesz Kristó Gyula új politika- és társadalomtörténeti munkája: Levedi törzsszövetségétől Szent István államáig.
Biztosan elkülöníthető régészeti leletanyag, illetve ellentmondásoktól mentes, megbízható írásos forrásanyag híján történelmünknek és történettudományunknak meglehetősen ingoványos területe ez. Bevezetőjében Kristó Gyula is utal rá, hogy a források szűkössége és hézagossága miatt maga sem élhet az egzakt tudományos bizonyítás – más területeken szokásos – teljes értékű módszereivel, s ennek következtében nem is akarja végleges érvénnyel megoldani „sem a IX – X. század egészének, sem célba vett néhány részletének ágas – bogas problémáit, ha nem egy lehetséges megoldást nyújt az olvasónak, továbbgondolásra, vitára…, csak annak valószínűsítésére (» elhitetésére «) törekszik, hogy a dolgok és a fejlődési folyamatok ekként is megeshettek”.
(tovább)

Tartalomjegyzék

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Elvek és utak Magvető

>!
Magvető, Budapest, 1980
574 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632711548

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 2


Kiemelt értékelések

aszontagh>!
Kristó Gyula: Levedi törzsszövetségétől Szent István államáig

Kristó Gyula könyve kiváló összefoglalását adja az 1000 előtti magyar történelemnek! Az általam ismert könyvek közül a legjobban foglalja össze ezen kor történetét, gyakorlatilag minden benne van, amit erre a korról tudni érdemes. A legjobban nekem a kalandozásokkal foglalkozó részek tetszettek, erről a korszakról rengeteg új adat szerepel a kötetben. A kötet azoknak ajánlható, akiket érdekel, a 9-10. századi magyar történelem!


Hasonló könyvek címkék alapján

Szekfű Gyula: A magyar állam életrajza
Font Márta – Sudár Balázs: Honfoglalás és államalapítás (9–10. század)
László Gyula: 50 rajz a honfoglalókról
László Gyula: A „kettős honfoglalás”
B. Szabó János – Sudár Balázs: Honfoglalás
László Gyula: Árpád népe
Hegedüs Géza: Az egyetlen út
Sándor Klára: Nyelvrokonság és hunhagyomány
Róna-Tas András: Kis magyar őstörténet
Fodor István: Őstörténet és honfoglalás