Az ​új lázadás 18 csillagozás

Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

Valahol a galaxisban milliók szűnnek meg létezni egyik pillanatról a másikra. Iszonyatos erejű zavar keletkezett az Erőben, amelyet Luke a Jedi-akadémián és Leia a Coruscanban egyaránt éreztek. Miközben Leia orgyilkossági kísérlet, az Új Köztársaság elleni ármány és egy Han Solóval kapcsolatos koholt vád ellen küzd, Luke felkutat egy korábbi Jedi-tanítványt, akit felelősnek gondol a tömegpusztításért. Azonban Brakiss csupán a csali egy halálos csapdában, amit a sötét oldal egyik mestere állított, hogy császárként uralkodhasson. Célja, hogy megölje Luke-ot, Leiát és Jedi-gyermekeiket. Őket milliárdok követik majd egy olyan holocaustban, melyre még nem volt példa a galaktikus történelemben.

Eredeti mű: Kristine Kathryn Rusch: The New Rebellion

Aquila, Budapest, 1999
478 oldal · ISBN: 9636790876 · Fordította: Nitkovszki Sztaniszlav, Dinya Tamás

Han Solo · Luke Skywalker · Chewbacca · R2-D2 · C-3PO · Lando Calrissian

Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

Egy meglehetősen átlagos Ep6 utáni regény, Han, Csubi és Lando zsiványkodnak, Leia politizál, Luke hősködik, mindenki bajba kerül, aztán spoiler. Volt egy-két rész, ahol fizikusok, biológusok találhattak megkérdőjelezhető elemeket (ezek Nandreeson aszteroidájának környékén csoportosultak), viszont nem voltak súlyosak, és SW-műveken amúgysem szokás ilyesmit számonkérni.
A főgonosztól is többet vártam, Kueller jól indít, az elején alig tudunk róla valamit, de elég fenyegető. Aztán sajnos kiderül, hogy a 'kifinomult módszere' valójában spoiler.
Ami tetszett, de lehetett volna sokkal több is, (Mara Jade-en kívül) a Solo família családi élete. Erről még olvasgattam volna, de nagy bánatomra megint evakuálták őket a veszély első jelére.
Ja meg az is pozitívum, hogy sokszor utaltak más könyvek korábbi eseményeire.

Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

Na így kell megírni egy izgalmas könyvet! Jó történet, sok izgalom, némi humor, meg egy csipetnyi visszaemlékezés más könyvekbe (meglehetősen sokba) úgy, hogy az „emlékek” ismeretének hiánya ne zavarjon be a történetbe. Utólag utánnanézve talán a Callista trilógiát kellett volna hamarabb olvasnom, de szerintem így se hagytam ki sokat.
Ezt az értékelést külön ajánlanám Disney stúdiónak, cserébe azért, hogy így tönkrevágták az SW univerzumot.

kokaiakos
Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

Pörgős, érdekes és nagyon jó kis könyv. A story nagyon Star Warsos és szerintem nagyon jó film lehetne belőle. Tetszett.

lustica P
Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

Nagyon jól megírt könyv! Azt hiszem semmi nem hiányzik belőle, hamisítatlan SW!

Busmen
Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

Kimondottan tetszett! Főleg az előző kettő után :D Nem volt egy egetrengetően bonyolult sztori , de a StarWars érzést megadta!

Allegra
Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

Jól megírt és ötletes star wars regény. Tetszett, hogy a robotokra és a jedi képességere helyezte a hangsúlyt, bár ez utóbbinál néha úgy éreztem, hogy túlzásba esik. A cselekmény és a szereplők a helyén voltak, a fő gonosz is kellően gonosz lett.
Az abszolút kedvencek a könyvből Artu és Thripio jelenetei lettek.

PAVideoStudio
Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

Fókuszban az eredeti trilógia jól ismert szereplői és egy titokzatos ellenfél, izgalmas történet.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/nNnRTsihB9Y

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

sirszalhasogato P

Amióta Felhővárosban látta, hogy Han Solót karbonitba ágyazzák, Lando megtanulta, hogy két fontos dolog van az életben: a barátok és az, hogy az embernek ne legyen tartozása.

81. oldal (Aquila, 1999)

Kapcsolódó szócikkek: barát · Han Solo · Lando Calrissian · tartozás
sirszalhasogato P

– Én rutinellenőrzést kértem – Luke felegyenesedett. – Ennek is épp akkor kellett történnie, amikor szükségem lenne a hajóra. Mennyire súlyos a kár?
– Ami azt illeti, kárról aligha beszélhetünk – felelte Thripio.
Artu sivítani kezdett.
– Leszámítva azt, hogy darabokban van – tette hozzá.

85. oldal (Aquila, 1999)

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO · Luke Skywalker · R2-D2 · X-szárnyú vadászgép
sirszalhasogato P

– Hogy a moly rágná meg a bundádat – motyogta Han.

268. oldal (Aquila, 1999)

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca · Han Solo · moly
Hippoforaccus P

– Pénz hever odakint, Han. Sokkal több pénz, mint amiről valaha is álmodoztunk.
– Nem olyan biztos – ingatta meg a fejét Han. – Én rengeteg pénzről tudok ám álmodni.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Hippoforaccus P

– Én nem értékelem túl a fontosságomat! – jelentette ki Thripio. – Merem állítani, hogy én vagyok a legszerényebb droid, akit ismerek.

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO
sirszalhasogato P

– Sugárvető okozta lőtt seb.
– Ezt én is megmondhattam volna.
– Nem, ön ezt nem tudhatja – jelentette ki a droid. – Ön csempész. A diagnózis felállításához szakirányú tudás szükségeltetik.
– Ebben biztos vagyok – vetette oda Han. – Nem voltál te véletlenül protokolldroid az előző életedben?
– Egyáltalán nem – válaszolta a droid. – Én egy FX típus vagyok. Soha nem voltam protokolldroid, és nem is szeretnék az lenni. Ellentmondana a szoftveremnek.

117. oldal (Aquila, 1999)

Hippoforaccus P

– Nem érdekel, mennyire aggódsz Jarril miatt. Te meglőttél engem.
– Han… Békítette Zeen.
– Nem szeretem, ha meglőnek – folytatta Han.
– Han… – kérte Blue.
– Mi több, egyenesen utálom, ha meglőnek – dühöngött Han.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo